Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie pióra wycieraczek polecacie na wymianę ?


Doman13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj jechałem w deszcz i niestety moje pióra już kompletnie nie zbierają wody z przednie szyby. Myślałem już 2 lata temu o zmianie tych piór, baa, nawet kupiłem jakieś w sklepie i zamieniłem.

Jednak po tej zamianie efekt był jeszcze gorszy od tego który wtedy miałem. (sprawdziłem że były dobrze założone)

Teraz sytuacja z wycieraczkami jest tragiczna i jak pada deszcz to strach jechać...

Ktoś jest w stanie polecić mi gumki na wymianę? (ale zabrzmiało :naughty:)

Albo może podgiąć jakiś element.

Od razu piszę że nie założę jakiś wypasionych nowych wycieraczek bo w moim terenie na pewno zginą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu przerabiałem ten temat i po przeczytaniu chyba wszystkich postów na ten temat kupiłem zwykłe wycieraczki w TESCO za bodajże 7 pln. Kupiłem je przed zimą i do tej pory mi służą. I takie rozwiązanie zalecałbym :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Valeo.

Mialem oryginal Audi przy wiekszej predkosci niedomagały, trecco czy tricco nie pamietam nazwy tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata i więcej na tych samych piórach, więc nie ma się co dziwić, że już nie zbierają.

Nawet najlepsze w zimę mogą dostać tak w skórę, że wiosną mogą się nie nadawać do użytku - lepiej zmień jak najszybciej, bo porysujesz szybę.

Do tej pory zazwyczaj kupowałem tanie wycieraczki, chyba MotGum - były dobre i zawsze zakładałem nowe na jesień i wiosnę (po dychę sztuka, więc żaden wydatek).

Ale w Audi był potrzebny spojlerek bo przy większych prędkościach kiepsko zbierały.

Kupiłem Championa (80 za sztukę) ze spojlerkiem i jestem bardzo zadowolony. Zimę przetrzymały i nadal zbierają bardzo dobrze.

To są zwykłe wycieraczki, nie płaskie, więc może się nikt na nie nie połasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniałem wycieraczki u siebie kupiłem zwykłe wycieraczki do Audi A4 Kagera po 12 zł za sztukę i od razu je przetestowałem bo lało wczoraj cały dzień i przyznaję, że zbierają ładnie, także cena nie wysoka i można spokojnie w deszczu jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy wymieniacie całe wycieraczki

To dlaczego w sklepach motoryzacyjnych są do kupienia same gumki? :mysli:

Ktoś zna na to pytanie odpowiedź?

Czy coś w tych wycieraczkach się zużywa poza gumkami? No może farba odpada...

-----------------------------------------------------------------------------

pytałem w sklepie motoryzacyjnym kiedy wymienia się wycieraczkę a kiedy gumkę i ci mi mówią że wycieraczkę wymienia się jak ta stara ma duże luzy poprzeczne.

Tak pytam o te wycieraczki bo rok temu kupiłem jakieś do A4 w NOMI i jak założyłem i przejechałem się w deszcz to było jeszcze gorzej niż na starych. Więc szybko zmieniłem na stare a te nowe do kosza...

Zmieniłem gumki w wycieraczkach to znowu efekt był straszny i wróciłem do starych gumek.

Przyszedł chyba czas na Valeo ze spoilerkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w sklepach motoryzacyjnych są do kupienia same gumki? :mysli:

Ktoś zna na to pytanie odpowiedź?

gumki są dla tych, dla których pióra są zbyt drogie, bądź ich koszt to 1/10 samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jest przecież temat odnośnie piór do wycieraczek wiec po co kolejny temat ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...