Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Mocne parowanie szyb podczas deszczu


(DK)Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was też miał taki problem? normalne ustawienia nawiewu nic nie dają i szyby okropnie parują , dopiero gdy uruchomię klimę problem znika :/ chyba nie bardzo tak powinno być :/ przecież nie każdy chce mieć uruchomioną klimę . Podejrzewałem że może być winny filtr kabinowy , ponieważ podobny problem miałem wcześniej w astrze i po wymianie problem zniknął . Tu mam założony świeżutki filter ale problem nadal istnieje. Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was też miał taki problem? normalne ustawienia nawiewu nic nie dają i szyby okropnie parują , dopiero gdy uruchomię klimę problem znika :/ chyba nie bardzo tak powinno być :/ przecież nie każdy chce mieć uruchomioną klimę . Podejrzewałem że może być winny filtr kabinowy , ponieważ podobny problem miałem wcześniej w astrze i po wymianie problem zniknął . Tu mam założony świeżutki filter ale problem nadal istnieje. Z góry dzięki za pomoc :)

ten typ tak ma :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może obieg powietrza zamknięty i ciągnie ci powietrze z kabiny :mysli: :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak ma byc inaczej ? podaczas deszczu otworz soebi okno w domu i sprawdz jak sie zacznie wilgotno robic wszedzie to chyba jest raczej normalne , a wsiadz jeszcze z mokra kurtka do auta , natomiast po to klima jest rzeby osuszało powietrze wpadajace do kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalka :wink4:

klima osusza powietrze dlatego problem znika szybciej... :wink4:

a jak masz zamkniety obieg to nawet klima moze nie pomóc :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - nie jest to normalka - miałem podobny problem i też mi szyby parowały - okazało się że dostaje mi się woda przez osłonę na podszybiu i niewielkie ilości wody stały koło komputera, zlikwidowałem nieszczelność i szyby nie parują - wcześniej musiałem jeździć z uchyloną szybą w deszczu, teraz już nie mam tego problemu - sprawdź czy ci się nie dostaje woda przez tą osłonę :wink4: [br]Dopisany: 31 Maj 2009, 00:21_________________________________________________a zamknięty obieg tak jak kolega napisał wyżej, to raczej kompletne zero widoczności :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej powodem parowania szyb jest:

1. Filtr kabinowy (mokry)

2. Woda na dywaniku pod wycieraczkami dostajaca się do środka :przebiegly:

sprawdz czy masz mokrą wykładzine pod wycieraczkami i będzie wiadomo :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy odpada bo właśnie wczoraj nówka założona jakiś porządniejszy coś tam węglowego ;) fakt ulewa była straszna i wsiadały 4 osoby zmoczone dość mocno :/ tyle że jak piszę podobny problem występował w astrze i tam pomógł właśnie ten filtr. Po wymianie wszystko było ok. Postaram się jeszcze posprawdzać te nieszczelności czy istnieją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy odpada bo właśnie wczoraj nówka założona jakiś porządniejszy coś tam węglowego ;) fakt ulewa była straszna i wsiadały 4 osoby zmoczone dość mocno :/ tyle że jak piszę podobny problem występował w astrze i tam pomógł właśnie ten filtr. Po wymianie wszystko było ok. Postaram się jeszcze posprawdzać te nieszczelności czy istnieją :)

z doświadczenia moge powiedzieć,że ten problem występuje tylko z autami z klimą..... :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miała być kolejne stwierdzenie co w takim razie mają uczynić Ci co nie mają klimy :/ bo przecież nie każdy ma klimę :/ choć tu delikatnie zbaczam z tematu , bo temat dotyczył konkretnie mojego auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 lat temu w maluchach nie było takiego problemu bo gąbką się wycierało wszystkie szyby łącznie z tyną z miejsca kierowcy a zimą nie parowały bo nie zdążyły rozmarznąć :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 lat temu w maluchach nie było takiego problemu bo gąbką się wycierało wszystkie szyby łącznie z tyną z miejsca kierowcy a zimą nie parowały bo nie zdążyły rozmarznąć :> :>

wybaczcie za ot, ale kolega ma rację :polew:

co do tematu to raczej trzeba szukać jakiejś nieszczelności, bo nawet jak by siadły 4 osoby mokre to parowanie po przewietrzeniu powinno w dużym stopniu ustąpić - nie mówie że całkiem, bo cudów nie ma, ale powinna być normalna widoczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też miałem ten problem w B5. Okazało się, że woda przedostawała się do auta. Sprawdź sobie dywaniki i pod dywanikami czy jest mokro jak popada deszcz.

bardzo często woda przedostaje się:

Od strony kierowcy - przez obudowe ECU lub naderwaną uszczelke linki maski

Od strony pasażera - przez filtr kabinowy.

Warto sprawdzić jeszcze odpływy komorypod podszybiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy ludzie nie czytacie calych watkow??? na kazde pytanie jest odpowiedz tyle ze 10 uzytkownikow bedzie ciegle pisalo to co juz ktos wczesniej napisal... po co? zeby licznik nabijac? bezsensu...[br]Dopisany: 31 Maj 2009, 14:27_________________________________________________i sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widoczność jest całkiem idealna ale gdy pracuje klima. Obieg powietrza wewnątrz pojazdu też odpada ,wyłączone :/

w czarnej audi mialem taki przypadek ze po nacisnieciu przycisku obiegu nic sie nie dzialo, tzn ikonka sie zapalala i gasla jednak sam silniczek nie dzialal. jak sie okazalo taka "puszka" po stronie pasazera byla polamana (na pol) i dlatego nie dzialalo. moze tobie sie tak stalo ale na zamknietym obiegu? a slyszysz jak sie zamyka i otwiera po wcisnieciu przycisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten typ tak ma niestety! gdyby filtr przeciw pyłkowy był w kabinie nie było by tego problemu jak jest na zewnątrz to jak już ma odrobinę "nalatane" to po prostu jest wilgotny jak pada i to cały problem, tu dali ciał przy konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...