Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Mocne parowanie szyb podczas deszczu


(DK)Peter

Rekomendowane odpowiedzi

w zasadzie nie musi miec nalatane-wystarczy ze troche zwilgotnieje... i leci do srodka. tak to juz jest, trzeba sobie z tym radzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem , że leje mi sie przez filtr kabinkowy ;( , co myślicie żeby nakryc go jakimś plastikiem a potem na to podszybie ? Uszczelniam silikonem ale to nic nie daje :/ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnybravo

Nad filtrem powinna być taka rynienka plastikowa mała ,masz ją ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to przyczyną, ale jak szyby są tłuste (np: palone w aucie) szyby parują o wiele bardziej niż normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie razem z podszybiem ,ja mam nasuwaną na obudowę filtra pyłkowego taką wąską rynienkę ,wzdłuż podszybia .

Chcąc wyciągnąć filtr to musisz ją pierw wyciągnąć bo inaczej jest to nie możliwe .może teraz będziesz wiedział o co chodzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLIVER ty masz juz polifta to u ciebie jest to inaczej rozwiązane widac ,

a teraz pytanko mam czy moge czymś jeszcze z góry dodatkowo przykryc ten filtr pyłkowy , np jakimś plastikiem ? czy to zakłóci w jakis sposób prace filtra???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLIVER ty masz juz polifta to u ciebie jest to inaczej rozwiązane widac ,

a teraz pytanko mam czy moge czymś jeszcze z góry dodatkowo przykryc ten filtr pyłkowy , np jakimś plastikiem ? czy to zakłóci w jakis sposób prace filtra???

polift jest ale rynienka jest taka sama i jak jej nie masz to się nie dziw że ci paruje - bo woda ci się bezpośrednio na filtr leje - rynienka ma być taka jak kolega napisał, wszystkie b5 tak mają - przykryj właśnie tą rynienką bo widać brakuje ci jej skoro nie wiesz o czym mowa i jej nie masz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też bez klimy szyby parują,zresztą w passacie miałem to samo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLIVER ty masz juz polifta to u ciebie jest to inaczej rozwiązane widac ,

a teraz pytanko mam czy moge czymś jeszcze z góry dodatkowo przykryc ten filtr pyłkowy , np jakimś plastikiem ? czy to zakłóci w jakis sposób prace filtra???

polift jest ale rynienka jest taka sama i jak jej nie masz to się nie dziw że ci paruje - bo woda ci się bezpośrednio na filtr leje - rynienka ma być taka jak kolega napisał, wszystkie b5 tak mają - przykryj właśnie tą rynienką bo widać brakuje ci jej skoro nie wiesz o czym mowa i jej nie masz :naughty:

rotter-moglbys wrzucic foto tej rynienki bo sam ciekaw jestem czy to mam czy nie bo juz zglupialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model tak ma niestety ale mozna to troszke ograniczyc para nie osiada na szybie na na brudzie ktury osiada na szybach umyj szyby od wewnatrz zobaczysz jakie sa brudne, a po 2 kup pre[arat od parowania szyb koszt okolo 20zł i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model tak ma niestety ale mozna to troszke ograniczyc para nie osiada na szybie na na brudzie ktury osiada na szybach umyj szyby od wewnatrz zobaczysz jakie sa brudne, a po 2 kup pre[arat od parowania szyb koszt okolo 20zł i po problemie

następny bystry błyska powieloną wypowiedzią :wallbash: żebyś to chłopie wiedział chociaż że masz rację - jest oczywiste że szyby parują i to w każdym aucie, jednak rzecz się rozbija o to że kolega prosił o pomoc gdyż szyby mu parują tak mocno że traci dobrą widoczność - i jeśli jegomość pisze 100 raz to samo co 99 ludzi wyżej to chyba o czymś to świadczy :wallbash::ban: po co piszesz to samo co wszyscy nie wnosząc nic do tematu :angry: a jesli chodzi o filtr to jedź do aso i kup ori to się przekonasz czy parują, a nie jeździsz na podróbie i głupoty wypisujesz - ja jakoś nie mam problemów z parowaniem, a jeżdżę dużo i ostatnio ciągle leje i jakoś mi szyby nie parują tak żeby mi to ograniczało widoczność

OLIVER ty masz juz polifta to u ciebie jest to inaczej rozwiązane widac ,

a teraz pytanko mam czy moge czymś jeszcze z góry dodatkowo przykryc ten filtr pyłkowy , np jakimś plastikiem ? czy to zakłóci w jakis sposób prace filtra???

polift jest ale rynienka jest taka sama i jak jej nie masz to się nie dziw że ci paruje - bo woda ci się bezpośrednio na filtr leje - rynienka ma być taka jak kolega napisał, wszystkie b5 tak mają - przykryj właśnie tą rynienką bo widać brakuje ci jej skoro nie wiesz o czym mowa i jej nie masz :naughty:

rotter-moglbys wrzucic foto tej rynienki bo sam ciekaw jestem czy to mam czy nie bo juz zglupialem

i teraz do rzeczy masz kolego fote na której jest cała osłona filtru - powiem szczerze że nie chciało mi się tego rozbierać dzisiaj bo chwila zabawy z tym jest ale powiem ci w czym jest rzecz - pod tą osłoną którą zaznaczyłem NA CZERWONO jest jeszcze jedna, która jest dużo mniejsza i zaznaczyłem ją na czarno - jest pod spodem - jeśli ściągniesz tą osłonę i podszybie powinien się ukazać twoim oczom filtr powietrza ale nie cały, bo tylną część powinna przysłonić ta rynienka właśnie którą się wsuwa tak jak zaznaczyłem strzałkami - jeśli ją masz to masz wszystko, jeśli nie to brakuje ci właśnie jej i przez to woda leje się na filtr - i zostaje opcja ori filtra rzecz jasna - bo też przerabiałem zamienniki i wiem że to wyrzucanie pieniędzy w błoto :wink4:

wysykafiltr.jpg w2848.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotter wielkie dzięki za konkretne pokazanie co i jak :) nie każdy musi być znawcą czy też mechanikiem :) Filtr raczej nie jest ori u mnie ale wybrałem jakiś lepszy :/ przynajmniej taki mi polecili jakiś węglowy z tego co pamiętam :/ w każdym razie mocno ułatwiłeś sprawę teraz choć wiem gdzie go szukać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...