Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Drżenie silnika przy hamowaniu


sikszak

Rekomendowane odpowiedzi

zaobserwowałem ostatnio że przy hamowaniu już prawie jak auto się zatrzymuje to silnik dziwnie drży Coś w rodzaju jakby miał zbyt duże obciążenie. Nie za każdym razem się tak dzieje ale zdarza się dość często. Tak jak pisałem występuje to w ostatniej fazie hamowania. Silnik wtedy drży i tak buczy. Co może być przyczyną Możliwe że pompa hamulcowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej "plecionka" tzn.element znajdujący się między katalizatorem,a stroną gorącą turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możliwe że to pompa ABSu? Podobno włącza się za wcześnie bo są przekłamania z czujnika przy kole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dohamowaniu silnikiem czy na luzie?

nie ma różnicy jak hamuje czy na luzie czy silnikiem w końcowej fazie hamowania silnik zaczyna drżeć i lekko buczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dohamowaniu silnikiem czy na luzie?

nie ma różnicy jak hamuje czy na luzie czy silnikiem w końcowej fazie hamowania silnik zaczyna drżeć i lekko buczeć

uszkodzone albo poduszki silnika albo plecionka czyli lacznik elastyczny wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak auto się zatrzyma to już nie drży nic Drży tylko przy dohamowaniu z ok 30km/h do )km/h Jak się zatrzymam to cisza ćW tym wypadku mogą to być poduszki lub ta plecionka?[br]Dopisany: 02 Czerwiec 2009, 21:41_________________________________________________

buda ci drzy?przenosi sie to na karoserie?

silnik drży jakby był obciążony wszystkimi urządzeniami Czy przenosi się na karoserię Hmmm chyba nie za bardzo lekko czuć żę drży i słychać jak buczy Jak się zatrzymam to wszystko milknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem w swojej przy końcowej fazie hamowania auto mi drżało i było mocniejsze szarpnięcie , a przy wolnych obrotach czasami raz na jakiś czas delikatnie zadymiał mi tak jakby nie dopalał ON i okazało się , że miałem nadpalony zawór i przez to miałem te problemy . Może pomogłem . Pozdrawiam wszystkich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak auto się zatrzyma to już nie drży nic Drży tylko przy dohamowaniu z ok 30km/h do )km/h Jak się zatrzymam to cisza ćW tym wypadku mogą to być poduszki lub ta plecionka?[br]Dopisany: 02 Czerwiec 2009, 21:41_________________________________________________

buda ci drzy?przenosi sie to na karoserie?

silnik drży jakby był obciążony wszystkimi urządzeniami Czy przenosi się na karoserię Hmmm chyba nie za bardzo lekko czuć żę drży i słychać jak buczy Jak się zatrzymam to wszystko milknie

gdy hamujesz, bezwladnosc masy zespolu napedowego, powoduje naprezenia poduszek, jezeli sa uszkodzone przenosza w tym momencie drgania.

jezeli uszkodzona jest plecionka, w tej samej sytuacji bezwladnosci ukladu wydechowego powoduje jego przesuniecie w stosunku do silnika naprezenie i rowniez przenoszenie drgan na uklad wydechowy co odczuwa sie jako drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik potrafi się ruszyć kilka centymetrów podczas hamowania... znajomy miał w związku z tym problemy z zapachem gazu... ktoś za bardzo dociął przewody i sporo się naszukali...

można sobie tylko wyobrazić jak zawieszenie silnika musi reagować na takie przeciążenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...