Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Wymiana ori radia na niefabryczne - problemy z podłączniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zamiany radia w moim aucie.

Auto mam od pół roku i przy zakupie trochę mnie zdziwiło, że jest radio kasetowe (ori)

Ale nic to, mam z poprzedniego auta radio Blaupunkt MP54.

Pytania mam takie:

1. czego potrzebuję do zamiany radyjek oprócz ramki adaptacyjnej

2. czy radio ori jest jakoś spięte z bluetooth'em

3. czy jest możliwość sterowania nowym radiem z kierowicy

4. kto mi to zrobi ładnie w Warszawie?

pozdrovki

fiodor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy oryginalnym radyjku lub zmien na inne ory. radyjko jak Ci te nie pasuje. Posiadałem radyjko Concert II zamienilem na BLAUPUNKT Hamburg i jak kupa to wygladało :slina:. Oczywisice nie mowiac o tym ze na FiS nie wyswietla juz stcji. Wrzucilem Concerta jak byl wczesniej, a teraz mam RNS-e i jest bajka :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Przymiezam sie do wymiany car audio w swojej b7. Posiadam stacje multimedialna z wysuwanym 7 calowym monitorem firmy PIONEER z dvd/divx , o rozmiarze 1DIN. Wiem juz ze bede potrzebował ramke zwężającą miejsce na radyjko. Dodatkowo posiadam wzmacniacz monoblok tez pioneera i sub'a JBL 30cm.

I w zwiazku z tym mam kilka pytań:

Jak podłączyć takie radyjko aby obsługiwało bluetooth fabryczny, o ile wogóle się da...

Z tego co zauwazylem po odpieciu od concert'a wtyczki na samej górze - bluetooth sie aktywuje ale radio dalej gra nie przycisza sie i nic nie slychac z tel. :( czy mozna jakos przekierowac to sterowanie na wtyczke iso, czy moze inaczej...

Widze ze mam w bagazniku seryjny sub i wzmacniacz - czy da sie wykorzystać kable które to zasilają do

podłaczenia REMOTE, sygnału dzwiekowego do wzmacniacza oraz czy jest tam jakis kabelek zasilajacy wzmak (plus) bo mase mozna gdzies tam sobie znaleźć. ?

Czy zalozenie takiego sprzetu nie bedzie powodowalo jakis błędów, szumów sprzezen itd ???

Czy nie trzeba bedzie przerabiac fabrycznych wtyczek ISO zasilajacych Concerta aby podlaczyc zwykle radio ?

Jezeli ktos juz przerabial ten temat bede bardzo wdzieczny za rade :) pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atkowo posiadam wzmacniacz monoblok tez pioneer

Witam !

Przymiezam sie do wymiany car audio w swojej b7. Posiadam stacje multimedialna z wysuwanym 7 calowym monitorem firmy PIONEER z dvd/divx , o rozmiarze 1DIN. Wiem juz ze bede potrzebował ramke zwężającą miejsce na radyjko. Dodatkowo posiadam wzmacniacz monoblok tez pioneera i sub'a JBL 30cm.

I w zwiazku z tym mam kilka pytań:

Jak podłączyć takie radyjko aby obsługiwało bluetooth fabryczny, o ile wogóle się da...

Z tego co zauwazylem po odpieciu od concert'a wtyczki na samej górze - bluetooth sie aktywuje ale radio dalej gra nie przycisza sie i nic nie slychac z tel. :( czy mozna jakos przekierowac to sterowanie na wtyczke iso, czy moze inaczej...

Widze ze mam w bagazniku seryjny sub i wzmacniacz - czy da sie wykorzystać kable które to zasilają do

podłaczenia REMOTE, sygnału dzwiekowego do wzmacniacza oraz czy jest tam jakis kabelek zasilajacy wzmak (plus) bo mase mozna gdzies tam sobie znaleźć. ?

Czy zalozenie takiego sprzetu nie bedzie powodowalo jakis błędów, szumów sprzezen itd ???

Czy nie trzeba bedzie przerabiac fabrycznych wtyczek ISO zasilajacych Concerta aby podlaczyc zwykle radio ?

Jezeli ktos juz przerabial ten temat bede bardzo wdzieczny za rade :) pozdrawiam !

Co do kompatybilnosci twojej stacji multimedialnej poprzez fabryczny bluetooth Audi raczej nie robil bym sobie nadzieji. Podejrzewam, ze nie bedzie dzialalo.(bedziesz pwenie musial zakupic jakis kompatybilny z tym Pioneerem).

REMOTE pociagnij z wtyczki mini-iso i z radia, bo podpinajac sie pod ori wzmak bedzie ci przy odpalaniu auta sub "strzelal". Ma to zwiazek z CAN-BUSem, bo w momencie przycisniecia pilota od centralnego zamka, czyli otwarcia auta zostaje zalaczony ori wzmacniacz. To powoduje ze od razu masz tez prad na kablu remote i opoznienie czasowe monobloku nic ci nie da, bo zanim wsiadziesz i odpalisz auto monoblok bedzie juz pod napieciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widzę żemacie podobne problemy ze zmianą radyjka na niefabryczne.

Scaliłem więc Wam wątki w nadzieji że wspólnymi siłami jakoś z tym Sobie poradzicie :good:

Jeszcze jakby co to temat był poruszany w tym wątku:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_glosniki_w_przednich_dzwiach_wygluszenie_radio-t67990.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...