Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Jak przygotować auto do dłuższego postoju (ponad rok)


janSerce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! jak w temacie, jestem zmuszony zostawić moją niunię z powodu wyjazdu za granicę i nie będzie to wyjazd turystyczny ;( , jak najlepiej przygotować auto do takiego długo trwałego postoju? i czego się spodziewać po ewentualnym powrocie? wiem że akumulator padnie na pewno, pewnie będzie problem z hamulcami (tarcze, zaciski) a jak silnik to zniesie? paski płyny? wszystkie sugestie mile widziane Pozdrawiam :hi:

ps. auto będzie garażowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz sie umówić z kimś z rodziny , że co jakiś czas będzie brał auto na przejażdżke :hi:

bo na logike to silnik przy starcie będzie miał mega sucho po roku stania , albo sprzedaj furke i kup za rok jakąś inną a4ke :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi na przechowanie..ja się nią zaopiekuje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać nie sprzedam, za dużo w nią zainwestowałem żeby teraz puścić do żydka za pół ceny i to jest największy problem :( szkoda mi go żonie było dawać a co dopiero sąsiadowi :wallbash: najbliższa rodzina 350km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbliższa rodzina 350km

Dla samochodu na pewno byłoby lepiej gdybyś zaprowadził to auto i żeby sobie jeździli co miesiąc.

Jeśli jednak zdecydujesz się postawić auto w garażu to poczytaj >>TO<< :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - mój szef co roku wprowadza na zime swojego Mercedesa SLK do garażu i stoi od pażdziernika do kwietnia tj 7 miesięcy i jedyne co przed tym robi to czyści w środku, myje i pastuje na zawnatrz, kompresorem wydmuc**je liscie itp i przykrywa specjalna plandeką. Od 3 lat tak samo i w kwietniu odpala na strzał, chwile nierówno chodzi ale po ok 10 sek jest ok i jazda...

Jeszcze nigdy nie miał problemów po zimowym przechowaniu :mysli:

No oczywiście odłączamy aku a do środka wkładamy takie wiaderko zasysające wilgoć z otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu, ja po 3 miesiącach miałem problemy (hamulce, opony, aku), co dopiero po 12...

u mnie po pol roku stanie nie bylo zadnych problemow odpalil od strzala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI tez się zdaża zostawiać autko na 3.. 4 miesiące, z tym że ja zawsze kogośprosze żeby co 2, 3 tygodnie się nim przejechał... raz stał 2 miesiące i poza słabszymi hamulacami na początek nic mu nie było - aczkolwiek po rocznym postaoju może to słabo wygladać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...