Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Rodzaje lamp przednich


@vant

Rekomendowane odpowiedzi

W B6 masz 3 rodzaje reflektorów: zwykły halogen, xenon i bi-xenon zwany też xenonem plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe reflektory rozpoznasz od razu - chociażby po żółtym świetle :)

Co do porównania ksenonów - bi-xenon ma większą soczewkę oraz plastik pod żarnikami w kolorze grafitowym. W standardowym ksenonie soczewka jest wyraźnie mniejsza, oprócz tego plastik pod żarnikami jest srebrny. Reflektory od S4 miały bodajże czarny środek...

Reflektory ksenonowe obowiązkowo powinny posiadać układ zmywania (widoczne klapki spryskiwaczy w nakładce zderzaka - jeśli ich nie ma a sprzedający auto pisze że ma ksenony to albo żeni kity albo instalacja nie jest ori).

Tutaj masz fotkę z porównaniem xenon vs. bix

Picture_019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo auto ze Stanów, tam nie ma wymogu spryskiwaczy. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szogun ma rację - nie wziąłem pod uwagę aut z USA :good:

Co do B7 - tutaj lepiej aby wypowiedzieli się koledzy którzy mają ten model, moja wiedza ogranicza się raczej do B6 ;) Z tego co wyczytałem w katalogu B7 - był tylko wariant standard halogen albo ksenon plus w komplecie z DLR (światła do jazdy dziennej).

b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się do tematu. Posiadam zwykłe reflektory halogenowe w mojej B6, a chciałbym zmienić na te z czarnym środkiem. możecie podać mi ich numer? może ma ktoś takie na zbyciu w dobrej cenie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć lampy z czarnym środkiem to może taniej będzie po prostu rozkleić lampę i pomalować plastiki? Gdzieś na audizine był cały tutorial jak to zrobić. Jak wrócę do domu, poszukam...

Jesli natomiast chciałbyś założyć ori xenonki lub bixy to tu jest już więcej zabawy - oprócz reflektorów musiałbyś pomyśleć jeszcze o układzie zmywającym a to = wymiana nakładki zderzaka + osprzęt myjący + malowanie. WG polskiego prawa ksenon musi taki układ posiadać - możesz rezać bez ale przez to mogą się pojawić problemy z mundurowymi, nie wiem jakie dokładnie konsekwencje...

Nr dla Bi-Xenon (ten z grafitowym środkiem, tego z czarnym nie mogę w ETCE odszukać):

8E0 941 029T (lewy)

8E0 941 030T (prawy)

...a jeszcze jedno. Nie wiem czy tylko Bi-Xenon mają wadę fabryczną i strasznie parują czy też w ksenonie i halogenie jest tak samo. Jak to wygląda u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogenowe nie paruja :good:

Co do zderzaka to trzeba wymienic caly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując... jeśli chce mieć czarny środek w zwykłych lampach halogenowych,to muszę je rozklejać i malować srebrny spód? nie wychodziły ori wersje z ciemnym środkiem pod H7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się do tematu. Posiadam zwykłe reflektory halogenowe w mojej B6, a chciałbym zmienić na te z czarnym środkiem. możecie podać mi ich numer? może ma ktoś takie na zbyciu w dobrej cenie :gwizdanie:

a po co Ci ich numer ?? chcesz w ASO kupić ?? to będzie kilka tysięcy kosztować

poszukaj na allegro - średnio cena oscyluje w okolicy 1600 pln za coś wartego uwagi ( kompletne )

jak je rozpoznać już wiesz - czarny środek, duża soczewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę stary więc troszkę go odświeżę kupiłem lekko trafiona b6 lamp niestety nie uratuję, i tu własnie moje pytanie fabrycznie siedzą 8e0 941 029t i 030 t czy jeśli wstawię bi xeny z literką (P) będzie to działać czy nie ? 

Edytowane przez Maciek Gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...