Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Sterownik automatycznej skrzyni biegów


WojtekN

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie znajduje sie sterownik automatycznej skrzyni biegów? Nie mogę tego znaleźć na forum.

Po ostatnich deszczach zalało mi wnętrze samochodu. Na podłodze z tylu za psazerem miałem 3-4 litry wody. Mam wrażenie, ze zamokło cos jeszcze, pewnie jakieś czujniki, bo skrzynia weszła w tryb awaryjny i auto słabo jeździ. Wyświetlacz komputera nawet nie pokazuje na którym biegu jest dźwignia. Wyjalem fotek pasazera, podnoislem wykładzinę wewnętrzna i trwa suszenie. Myślę jednak, ze pownininnem wysuszyć cos jeszcze, co bycz może pozwoliloby włączyć skrzynie w tryb normalny. Podjechałem do mechanika, który podpiął VAG-a i skasował błędy, ale to nic nie pomogło.

Czy macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ASB znajduje się pod nogami pasażera z przodu, ale pod wykładziną. Żeby się do niego dostać najlepiej zdemontować plastik progu i wymontować fotel. Odwijasz wykładzinę i widzisz sterownik.

Najprościej to go wyjąć z auta, a następnie z obudowy i wysuszyć go jakoś. Może będzie chodził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam do jakiegos serwisu elektronicznego do podrzucic,

tam go wyplucza, wyczyscza w myjce ultradzwiekowej i dopeiro wysusza.

inaczej woda wyparuje a caly syf przyschnie na elektronice.

jak nie chcesz nigdzie wozic do chociaz wyplucz go mocno w wodzie destylowanej - jezeli zamokla elektronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokopalem sie do sterownika. Byl caly w wodzie. Odpialem wiazke i wzialem sterownik do domu. Jest gorzej niz myslalem. Na razie nie wyglada dobrze. Plytka byla pokryta typowa korozja elektroniczna. Wyplykalem 1-szy raz i susze. Nastepne mycie spirytusem. W najgorszym razie bede musial kupic na Allegro, jesli tego nie da sie uruchomic. Na razie jestem w pol drogi do celu.

Przy okazji, podniesienie dywanikow nie jest takie proste a ich wysuszenie bedzie troche trwac. Pod spodem maja grupa gabke. Musze poszukac na forum jak sie do tegpo dobrac bez szkody dla ementow palstikowych wnetrza....

Podziele sie dalszymi obserwacjami.

[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2009, 11:06_________________________________________________

Niestety sterownika nie udalo sie reanimowac. Po wysuszeniu nie chcial zadzialac. Skrzynia dalej pracuje w trybie awaryjnym.

Znalazlem sterowniki na Allegro. Mam problem, bo roznia sie numerem od tego, ktory jest u mnie. Ja mam: 01N 927 733 BB a na Alegro so inne, ktore roznia sie ostatnimi znakami. Mozna znalezc zamiast 'BB' maja 'FC' albo 'R'. W serwise Audi powiedzieli mi, ze numer musi byc identyczny.

Czy ktos wie na ile takie sterowniki moga byc zamienne? Czym grozi instalacja FC albo R w miejsce BB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...