Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Mruga oświetlenie wnętrza


Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. U mnie wystąpił podobny "problem" tzn. nie wiadomo z jakiej przyczyny światło w środku samo oświecało się i gasło,dodatkowo po zamknięciu od środka centralnego zamka zaraz sam się otwierał. Rozebrałem boczek drzwi kierowcy, przejrzałem wszystkie kabelki, połączenia, wyciągnąłem mikro włącznik z zamka(nie jest to łatwe,trzeba przedtem odkręcić zamek i wyciągnąć go na zew.) przeczyściłem, ustawiłem blaszki tego mikro włącznika i poskładałem z powrotem. Problem do tej pory nie powrócił :thumbup:

Kilka dni wcześniej psikałem do zamka WD-40, może ono zalało ten mikro włącznik, dodam jeszcze że nie było żadnych błędów na VAGu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Sorry, że odgrzewam stary temat, ale mam ten sam problem, tylko po stronie drzwi pasażera i chciałem się dowiedzieć, czy doszliście do tego co jest za to odpowiedzialne??

Pozdrawiam.

mikrostyk w zamku drzwi pasażera w moim wypadku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Sorry, że odgrzewam stary temat, ale mam ten sam problem, tylko po stronie drzwi pasażera i chciałem się dowiedzieć, czy doszliście do tego co jest za to odpowiedzialne??

Pozdrawiam.

mikrostyk w zamku drzwi pasażera w moim wypadku :wink4:

U mnie po str. kierowcy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro u mnie po otwarciu drzwi od razu zaczyna migać to jest sygnał z krańcówki, że drzwi się otworzyły. Miganie jest jednostajne i trwa ok 1 sekunde (1 sekunda świeci, 1 sekunda nie świeci). Najdziwniejsze, że to miga tylko oświetlenie w środku samochodu a nie w drzwiach i pod nogami. Może tam nie dohcodzi prąd i samochód tak daje znać, że np. żarówka jest spalona tak jak szybciej migające kierunki? Wtedy gdzieś jak jest przerwany kabel to widzi tak jakby zarówka była spalona i miga. Może to jest powodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze, że to miga tylko oświetlenie w środku samochodu a nie w drzwiach i pod nogami

Przyjrzyj się uważnie, żarówki w drzwiach i nad nogami też mrugają tylko z inną częstotliwością, przygasają w momencie cyknięcia przekaźnika :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie w drzwiach i nad nogami kierowcy w ogóle nie świecą a oświetlenie na suficie mruga. Wydaje mnie się, że coś kablami może być bo centrala na czujnik reaguje i zachowuje się jakby zarówki były popalone bądź prąd nie dochodził do nich

Sprawdziłem VAGoiem i mam jakiś błąd związany z pompom centralnego. To może być powiązane z brakiem oświetlenia? Poniżej to co mi VAG wywala:

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 862 257 C

Component: ZV-Pumpe D12

Coding: 00000

Shop #: WSC 06335

1 Fault Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

*********************************************************************************************

Okazało się, że wtyczka krańcówki nie stykała. Elektrosol psik psik, kilka razy poruszałem i poszło, działa jak powinna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również odgrzeje ten temat bo dzisiaj rano również u mnie zaczęło mi włączać się i wyłączać oświetlenie auta po otwarciu drzwi przednich pasażera a przy tym słychać cykliczne cyknięcie przekaźnika pod kierownicą. Dodam, że wcześniej miałem problem tylko z podświetleniem nóg pasażera i lampką czerwoną w drzwiach bo włączały się sporadycznie ale oświetlenie wnętrza włączało się zawsze a teraz kiszka.

Podejrzewam te mikrostyki w zamku drzwi przednich ale nie mam pewności.

panowie czy to co napisałem może wskazywać ewidentnie, że do wymiany zamek lub same mikrostyki ?

Dużo z tym pracy ? bo jak tak patrze na opisy demontażu zamka to zupełnie się w tym gubię.

Znalazłem taki ładny opis jak wymienić krańcówkę (mikrowyłącznik) w zamku: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_naprawa_podswietlenia_przy_otwieraniu_drzwi-t33380.0.html[br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 22:27_________________________________________________No i niestety wymiana krańcówki w drzwiach nic nie dała, tzn dała tyle, że mam w końcu za każdym otwarciem drzwi zapalające się oświetlenie nóg pasażera i czerwonej lampki drzwi ale niestety cykliczne zapalanie się i gaśniecie oświetlenia wnętrza przy zapalonym silniku występuję nadal a przy tym cyklicznie cyka któryś przekaźnik. Wyczyściłem wszystkie kostki elektryczne pod osłoną od strony pasażera i poddałem się.... na jutro jestem umówiony z auto elektrykiem :( znowu kasę zostawię w obcych łapach... ehhh :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy rozwiązał ktoś ten problem u mnie wymiana i czeszczenie krancowek nic nie dało. Fis nie sygnalizuje otwarcia drzwi pasażera z przodu i oświetlenie Miga że stała częstotliwością po otwarciu drzwi PP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mam pytanie odnośnie pompki centralnego. Mam ten sam problem po zamknięciu wszystkich drzwi światło podsufitki nie gaśnie całkowicie tylko się tak mieni.Jak wiemy przewód/ przewody brązowo białe które są zmostkowane przy kostce centralnego nr. Pin 6 to one odpowiadają za podswietlanie lampki podsufitki i u mnie mają stały plus (12v). Czy tak powinno być? Czy tam jest stały plus czy ten plus powinien pokazać się po otwarciu drzwi? 
Vag pokazuje błąd pompki centralnego 00991 zwarcie do plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2022 o 10:55, damiano_1986 napisał(a):

Panowie a mam pytanie odnośnie pompki centralnego. Mam ten sam problem po zamknięciu wszystkich drzwi światło podsufitki nie gaśnie całkowicie tylko się tak mieni.Jak wiemy przewód/ przewody brązowo białe które są zmostkowane przy kostce centralnego nr. Pin 6 to one odpowiadają za podswietlanie lampki podsufitki i u mnie mają stały plus (12v). Czy tak powinno być? Czy tam jest stały plus czy ten plus powinien pokazać się po otwarciu drzwi? 
Vag pokazuje błąd pompki centralnego 00991 zwarcie do plusa.

Autko to B5 fl 99' 1.9 avg automat.

 

 

Edytowane przez damiano_1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...