Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] RNS-E czy jakieś inne radio 2-dinowe ?


dudi75

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy czy DVD ma taką funkcję. Ja szczerze mówiąc polecał bym jakaś stację multimedialną - masz All in 1, bez dodatkowych kosztów, a niektóre również posiadają navi. RNS-E jest fajna, ale żeby jej zapewnić dodatki, musisz sporo kasy włożyć. Żadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zwolennikiem ORI radyjek, ale w B5 to i tak nie jest ori i tak samo trzeba rezac. a po drugie w b7 RNS spelnia wiecej funkcji niz tylko sluchanie muzy i sie fanie integruje z fisem, BT, kiera multi itp itd..

wiec w b5 bym wstawial jakies bajeranckie radyjko 2din... szczegolnie ekran dodytkowy bedzie duza przewaga w stosunku do rns-e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zwolennikiem ORI radyjek, ale w B5 to i tak nie jest ori i tak samo trzeba rezac.

Czy to B5, B6, B7 to mając radio 1din trzeba podobne pieniądze zapłacić za założenie RNS-E. Nie ma tu znaczenia jaki model A4. Do B5 musi być z A6 żeby lepiej krawędzie się dopasowały i to jedyna różnica.

a po drugie w b7 RNS spelnia wiecej funkcji niz tylko sluchanie muzy i sie fanie integruje z fisem, BT, kiera multi itp itd..

O tak, to jest spory plus RNS-E w B7 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zwolennikiem ORI radyjek, ale w B5 to i tak nie jest ori i tak samo trzeba rezac.

Czy to B5, B6, B7 to mając radio 1din trzeba podobne pieniądze zapłacić za założenie RNS-E. Nie ma tu znaczenia jaki model A4. Do B5 musi być z A6 żeby lepiej krawędzie się dopasowały i to jedyna różnica.

a po drugie w b7 RNS spelnia wiecej funkcji niz tylko sluchanie muzy i sie fanie integruje z fisem, BT, kiera multi itp itd..

O tak, to jest spory plus RNS-E w B7 :good:

Hehe - ale te funkcje, to nie tylko w B7 - B6 zapewnia to samo. :naughty: Zresztą wiele stacji multimedialnych ma podobne funkcje: BT, navi, dvd, dvix, mp3, itp itd, więc nie wiem w czym różnica. Jeśli ktoś chce mieć pseudo ori sprzęt z B6,B7 w B5, to sobie zamontuje RNS-E, w przeciwnym wypadku można się rozglądać za czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - ale te funkcje, to nie tylko w B7 - B6 zapewnia to samo. :naughty:

Nie wiem czy nie ma przypadkiem jakis różnic w FISie :mysli: w tym temacie jestem zielony :embarrassed:

Zresztą wiele stacji multimedialnych ma podobne funkcje: BT, navi, dvd, dvix, mp3, itp itd, więc nie wiem w czym różnica. Jeśli ktoś chce mieć pseudo ori sprzęt z B6,B7 w B5, to sobie zamontuje RNS-E, w przeciwnym wypadku można się rozglądać za czymś innym.

swego czasu byłem mocno zajawiony na RNS-E, ale jak zobaczyłem co potrafi głupie radyjko za 1200 zeta to mi delikatnie przeszło... Wszystko zależy od tego co kto chce mieć w aucie. Dla mnie RNS-E to taka ori navi, którą można rozbudować - autor wątka na wstępie napisał że na navi mu nie zależy. Poza tym koszta jakie trzeba ponieść za rozubowę RNS-E są dosyć wysokie w porównaniu z fajną stacją multimedialną, która i tak będzie miała większe możliwości.

Oczywiście że każdy zamontuje co mu się spodoba. Dudi zapytał co o tym myślimy - wyraziłem moją opinię :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko - jak najbardziej popieram, żebyś mnie źle nie zrozumiał :naughty: Ja również jestem za montażem dobrego kombajnu multmedialnego - szczególnie, że za kpl RNS-E (z dodatkami) trzeba wyłożyć ok 4000pln. Za tą cenę jest już "kosmos" sprzęt do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukajcie na forum rs4, ktos tam produkuje nowy front do rnse pasujacy do b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalem sie ze wiecej bedzie zwolennikow jakiejs stacji multimedialnej niz RNS-E ,moze to i lepiej bo rowniez bardziej sklaniam sie w ta strone .W tych pieniadzach znajdzie sie jakies uzywane radyjko z nawigacja :kox: ,no i panel dotykowy fajny gadzecik :naughty: tylko trzeba pomyslec nad przednim panelem :mysli: macie jakies pomysly :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotykowy panel jest fajny, jak go czyścisz 2x dziennie :> Obraz przysłaniany przez tłuste odciski palców nie jest zbyt atrakcyjny :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a problem tego że będzie to nie pasować dalej jest pomijany, kupcie se te radia 2din i niech leży jak moje, bo paneli do b5 nie ma póki co albo ja nie mogę trafić. Na allegro pisałem do wszytkich którzy mają przejścióki do b6,b7 itd mówią że do b5 nie ma. w ASO przez tel "takie rzeczy to tylko w erze" :>

Jakieś pomysły? aaa w poważnej firmie car audio koszt takiej ramki indywidualnej to ok 600zł :polew: i widziałem że szału nie ma, sam se mogę wyszpachlować takie coś i polakierować, precyzja.... hmmm no taka tłuczona na sztuki przez maszynę jest lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem odpowiedź że nie ma...

A może na ebay-u by ktoś poszperał i jakiś grupowy zakup by się zrobiło :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem w DE i UK też nie widzę do b5

:disgust: gdzieś ktoś musi mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz radyjko zakupilem :kox: niestety tez czeka mnie male rezanko z tym przednim panelem , bo raczej nigdzie gotowego nie znajdziemy :gwizdanie: wiec zostaje na mala rzezba :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uruchomiłem wszytkie kontakty i podobno są takie ramki, jutro będę wiedział czy na prawdę istnieją i jakie koszta tej ramki :naughty:

Jak się dowiem to chętni na zakup do mnie będą mogli się zgłaszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uruchomiłem wszytkie kontakty i podobno są takie ramki, jutro będę wiedział czy na prawdę istnieją i jakie koszta tej ramki :naughty:

Jak się dowiem to chętni na zakup do mnie będą mogli się zgłaszać

Kolego wiesz cos na temat tych rameczek bo ja bylbym bardzo zainteresowany ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam też jak na szpilkach :>

ale już wczoraj miałem dosłać zdjęcia z wymiarami radia które teraz tam siedzi, więc domyślam się że coś się skomplikowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz radyjko zakupilem :kox: niestety tez czeka mnie male rezanko z tym przednim panelem , bo raczej nigdzie gotowego nie znajdziemy :gwizdanie: wiec zostaje na mala rzezba :cool1:

pochwal się co kupiłeś :naughty:

ja uruchomiłem wszytkie kontakty i podobno są takie ramki, jutro będę wiedział czy na prawdę istnieją i jakie koszta tej ramki :naughty:

Jak się dowiem to chętni na zakup do mnie będą mogli się zgłaszać

mnie to już możesz do listy dopisać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-RNS-E z A6 bo bedzie pasowac do A4 B5

Jak już to tylko z A6 bo tylko taka będzie najlepiej pasowała - nie idealnie.

BTW NIE KUPUJ RNE-E :!:

Poza wyglądem estetycznym nic więcej nie przemawia za takim radiem. Tym bardziej jak napisałeś że nie zależy Ci na navi...

tuner TV 1000zł

dvd... pewnie z 500zł

RNS-E 2500zl = ok 4000zl :shocked:

I tu masz odpowiedź jaki fajny sprzęt możesz mieć za takie pieniądze i to z iloma więcej opcjami jak ma takie RNS-E...[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2009, 13:54_________________________________________________

RNS-E do konsoli B5 nie pasuje tak jak do konsol B6 i B7. Dlatego w Twoim przypadku warte zastanowienia jest kupno stacji multimedialnej jakiejs uznanej marki. Dzieki temu bedziesz mial wiecej(bluetooth, dvix etc) niz oferuje RNS-E za mniejsze pieniądze.

Ja bym to nawet z B6 wywalił :gwizdanie:

Ja tez jestem takiego samego zdania poza estetyka czyli dopasowaniem, wyswietlaniem na fisie i przyciskami w kolorku to nic tam fajnego nie ma :decayed: Malo sie ma tez do jakosci wystarczy postawic Alpine i juz jest przepasc :wink4: Sam sobie policz jakie koszta plus przerobka jesli masz 1din :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz radyjko zakupilem :kox: niestety tez czeka mnie male rezanko z tym przednim panelem , bo raczej nigdzie gotowego nie znajdziemy :gwizdanie: wiec zostaje na mala rzezba :cool1:

pochwal się co kupiłeś :naughty:

Wiesz co jakro ,kupilem Kenwooda DNX 7200 nie wiem czy to dobry wybor za bardzo sie na car audio nie znam ,ale tak jakos przypadl mi do gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...