Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Drgania kierownicy


Carlito-Carlito

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuje pomocy w diagnozie zanim pojadę do serwisu, żeby nie mówili, że taka jest specyfika samochodu. Mam problem z drganiem kierownicy tak przy prędkości około 115 km/h. Wiem, że standardowo to oznaka niedoważonych kół, ale w moim przypadku opony i felgi były doważane, później diagnozowane przez Good Yeara całe z felgami, na wszystkich mozliwych maszynach, które wykazały że wszystko jest w porzadku a u mnie nadal jest źle. Ostatnio nawet włozyłem te koła do takiego samego drugiego audi mojego kolegi i u niego nie czuć niczego na kierownicy, więc przyczyną musi być samochód. Dodam jeszcze, że ostatnio pojawił się u mnie dziwny delikatny dzwięk (jakby hydrauliczny)wraz z lekkim drganiem kierownicy przy skręcaniu kierownica w miejscu lub przy bardzo wolnej jeździe. Dajcie proszę znać co może być powodem drgania kierownicy.

Pozdrawiam,

Carlito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Przyznam, że mam podobne spostrzeżenia. Nie zawsze jednak czuje przy tych 110-130 km drgania (czasem tak a czasem nie - na tej samej trasie). Dlatego być może jest to rezonans niewielkich drgań układu kierowniczego poza kołami.

Zastanawiam się na taką opcją: Może trzeba "doważyć" koła na samochodzie (jeżeli źródłem nie jest felga z oponą, to może inne elementy układu kierowniczego). Robią to w autobalans: Warszawa ul. Puławska 437 - stacja SHELL (Cena za doważenie jednego koła - 15 zł. )

Być może też jest to kwestia wspomagania elektrohydraulicznego, które trochę "pulsuje".

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...