Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, ta rura za EGR - ta taka dość gruba od strony szyby. Zauważyłem, że luźno przylega do EGRa. Okazało się, że mam pękniętą tą metalową część która spina (ściska)/dociska rurę do EGRa (nie wiem jak to fachowo nazwać). Czy to występuje jako osobna część do kupna czy co gorsza w zestawie z EGRem bądź tą rurą ?

Jeżeli osobna część to może znacie oznaczenie aby w ASO łatwo znaleźli.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat. Silnik 1,6 ANA, EGR jest połączony metalową rurką(która biegnie nad kolektorem wydechowym) jest połączona z czymś co wygląda jak silnik (turbinka), z tego czegoś wychodzi rurka plastikowa i łączy się z obudową filtra powietrza. Może mi ktoś zdradzić co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę również zaślepić te dwie dziurki pod grzybkiem bo wali olejem.

na dlugo nie pomoże.

ja dostalen nowy egr od mojego mechanika na urodziny☺ ale teraz mniej nią jeżdżę wiec za wiele powiem, na razie kilka tysiecy i suchutenki.

Edytowane przez lysy-wr400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie rowniez czeka wymiana egr, wymienie a nie zaslepie, jak ktos to dal to po cos to jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie rowniez czeka wymiana egr, wymienie a nie zaslepie, jak ktos to dal to po cos to jest [emoji14]

... również "nowe" wycieki Cię czekają...

Zrozumcie w końcu, że w kolektorze panuje wyższe ciśnienie od atmosferycznego a konkretnie x 1,5 i zawsze będzie wypychać syf.

Jak nie przez otworki pod grzybem to przez ośkę klapy gaszącej.

Wszystko kwestia czasu.

Wszystkim tym co bardzo bardzo chcą nowy egr zakładać polecam demontaż całego układu razem z IC. Może jak zobaczycie ile tam syfu, oleju itd to Wam przejdzie z tym nowym egierem ;-)

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu około 2tyś km po zaślepieniu zaworu egr rzeczywiście jest suchy. Przed modyfikacją był cały zalany olejem , a teraz ani kropli, nawet się nie poci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu około 2tyś km po zaślepieniu zaworu egr rzeczywiście jest suchy. Przed modyfikacją był cały zalany olejem , a teraz ani kropli, nawet się nie poci.

Jeżeli puszcza turbo, to nowy EGR nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli puszcza turbo, to nowy EGR nic nie pomoże.

Nie tylko przez turbo ale i przez cholerna odmę olejowa. Ja narazie wycieków i zapoceń na egr nie mam. Zobaczę jak to bd wyglądało przy zmianie oleju czyli po 11 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale przez odme w pokrywie zaworów zawsze będzie się lało. Jest w niej separator oleju, który ma wylapywać mgiełkę olejową ale nie bardzo spełnia on swoje zadanie. Dlatego też dobrze jest założyć swojego catch oil'a :) turbo puszcza ale naprawdę niedużo. U mnie z dolotu raz na pół roku spuszczalem niecałą piećdziesiątkę.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zimę w duże mrozy nie masz problemów z zamarzaniem zainstalowanego oil catch tank - prawidłowa drożność w wężu ?

Na wiosne tez będę montował coś takiego byle by nie tego z lublina bo jak widziałem w sklepie średnica otworu wewnętrznego jest dość sporo mniejsza od oryginalnej(nie pamiętam już o ile mm) rurki odmy ale ludzie jakoś jeżdżą na tym i jest ok, jednak u mnie średnica wew. musi być jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że mam właśnie z Lublina :) raz na pół roku spuszczam wężem olej który się nazbiera. Wszystko śmiga jak należy. Z czystym sumieniem mogę polecić właśnie Lublina :)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jaką średnice ma krociec odmy na pokrywie zaworów ? Też chyba sklece sobie jakiś oct :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uszczelki wymienione wyżej pasują do wszystkich silników (AHU)? Gdzie w internecie kupić te uszczelki w jednym sklepie ? Czym wyczyścić kolektor i egr jakieś domowe sposoby ? Blaszka 4 mm i 1,5 mm załatwi sprawę z zaślepieniem czy za mało mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace egr sprawdza sie przez logowanie grupy 11bs.

Czy uszczelki pasuja tego nie wiem.

Egr oskrob srubokretem i wyczysc ropa i pedzelkiem.

Kolektor oskrob srubokretem polej benzyna i wypal, reszte pedzelkiem i ropa, ja na sam koniec traktuje karcherem.

Blaszki polecam kupic juz dociete.

Po zaslepieniu egr w rocznikach powyzej 2002 wywala blad na zegarach w twoim wystarczy ze n18 nedzie podpiety pod kostke.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...