Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

julo23 - jeżeli masz programowo wyłączony to nie ma bata! zawór EGR nie może się sam otwierać. Sprawdź czy jest zamknięty tak w ogóle. Wężyk podciśnienia na wszelki wypadek też odłącz to wtedy masz 100%, że się nie otworzy bo programowo niekoniecznie fachowo jest to zrobione lub wcale nie było zrobione!

Tak zrobię. Można to jakoś łatwo sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij gumowe kolano przed EGR i zajrzyj do środka. Najlepiej przy pomocy lusterka czy trzpień dolega do obudowy. A najlepiej cały EGR wykręć wtedy dokładnie sobie obejrzysz. Jeśli chodzi o wyłączenie programowe to nie wiem. Jeszcze nie wiem... ;-P jestem na etapie kupowania baterii do laptopa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ubytki mocy to taka teoria, stiwerdzenie żeby coś stwierdzić. EGR dla przypomnienia jest zaworem czyli zamyka się i otwiera. Jeśli potrzebujesz mocy, nawet na tym mitycznym "dole" EGR zostaje przez ECU zamknięty. O jakim więc ubytku mocy mówilmy jeśli spaliny nie mają dostępu do silnika?

To nie jest rura, która stale dostarcza spaliny...

Nie denerwuj sie kolego maregk ale wynika iż widocznie nie znasz do końca całej zasady EGR-a.Pracuje on cały czas pchając saliny w dolot ku ponownemu przepaleniu!A jak myślisz?Czy lepiej silnik pracuje gdy mieszankę powietrza ze spalinami,czy samego czystego powietrza...?????

No ale jak Ty dochodzisz do wniosku że na jeszcze dodatek olej idzie z kolektora wydechowego,co napisałeś parę postów wcześniej,to widać jak twoje posty są wiarygodne i już w ogóle szacun!!!Więc kolego nie denerwuj sie tylko słuchaj ogółu...

Gorąco pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Boga raffik... EGR pracuej cały czas owszem ale jako zawór czyli otwiera się i zamyka... wbrew temu co piszesz nie dopuszcza spalin cały czas. Jeżeli tego nie przyjmujesz do wiadomości to próżne moje starania. Białe jednak jest białe...

Druga rzecz, ggdzie ja napisałem że olej idzie z kolektora wydechowego???? napisałem że u mnie przestało cieknąć z EGR po odłączeniu wężyka podciśnienia (czyli zamknięciu na stałe dopływu spalin). To chyba jednak jest różnica co?

Słucham ogółu mój drogi, ale krytycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Zaworem... Który wpuszcza niepotrzebne spaliny do cylindra i nie wmówisz nikomu że to jest pozytywne. Owszem samo odpiecie egr-a nie załatwia sprawy. Trzeba jeszcze ecu "przerobić". Dziś podlaczylem vaga i od razu widać ze przeplywomierz notuje za wysokie wartości. Co daje check engine w avf...

---------- Post dopisany 20-09-2012 at 14:43 ---------- Poprzedni post napisany 12-09-2012 at 18:21 ----------

widzę że trochę ucichło w temacie... czyli każdy ma swoją rację...

gdzieś słyszałem o odmie z lublina/honkera. Poszukałem no i jest za parę złotych

a wygladą tak odma lublin/honker Bez*tytułu-1.jpg | elmerowski | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

chyba lepsze i bardziej estetyczne rozwiązanie niż chińskie błyszczące puszeczki albo wyroby garażowe z puszek po sprayach itp? ktoś to może ma w swoim tdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobry patent. Koledzy z forum A6 już to przerabiają -http://www.a6klub.pl/a6-c5-19tdi-separator-oleju-czysty-dolot-fotostory-vt25078.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobry patent. Koledzy z forum A6 już to przerabiają -http://www.a6klub.pl/a6-c5-19tdi-separator-oleju-czysty-dolot-fotostory-vt25078.htm

coś nie bangla ten link :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde a już myślałem że hameryke odkryłem.... prosto i skutecznie w dodatku tanio i estetycznie

no to panowie do polmozbytu lecimy ;-)

kwestia czy podłączyć pod turbo jak oryginał czy filterek i w eter bo tam na tym właśnie stanęło

aaa dobra już wiem musi być pod turbo bo nie będzie ruchu wirowego powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba musze pogadać z moim mechaniorem o tym, tylko że tak dawno nie byłem u niego odkąd mam audi że nie wiem czy jeszcze żyje... bo stary już był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie recyrkulacji spalin najlepszą najszybszą i najbezpieczniejszą metodą jest zwykłe prostackie i obrzydliwe zaślepienie go w całości.

Ja u siebie wykorzystałem najprostszy sposób- puszka po piwie wycinamy kształt zakładamy na obydwa otwory, odłączamy wężyk(dodatkowo wsadziłem mu w dziurkę:banan: śrubeczkę i zacisnąłem opaskę).

Odnośnie dolotu i oleju w układzie dolotowym niestety tak już być musi przypuszczam, że wielkich strat tam nie ma. Ale w momencie kiedy zaczyna się wydobywać olej z pod kolektora dolotowego to przypuszczam, że będzie jak w moim przypadku. Kolektor do zdjęcia środek do wydłubania z nagaru(w colere go tam było) przemycia ropą i do założenia z nową uszczelką ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Boga raffik... EGR pracuej cały czas owszem ale jako zawór czyli otwiera się i zamyka... wbrew temu co piszesz nie dopuszcza spalin cały czas.

Kolego marekg.Powtarzam Tobie SPOKOJNIE,bez zbędnych emocji.Po prostu źle nas wszystkich zrozumiałeś...Są 2 prace zaworu:Nie chodzi nam że cały czas daje spaliny na gary.

1-Zawór zamknięty-to nic kompletnie nie idzie na kolektor ssący.

2-Zawór otwarty-EGR wpuszcza spaliny do powietrza i idzie to razem na kolektor ssący do przepalenia.Przez co powietrze jest zasyfione spalinami.

Koledzy mówią że jak się zaślepi EGR/odetnie spaliny to w tedy idzie samo powietrze na kolektor i jest auto wyraźnie żwawsze...

-tak jest OK kolego?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak raffik zgadza się. Tylko wtedy kiedy ty potrzebujesz tej wyraźnej żwawości samochodu EGR właśnie jest zamykany. A więc przy w pełni sprawnym układzie recyrkulacji spalin nie powinno być szczególnie odczuwalnej różnicy po zaślepieniu zaworu EGR. Jeśli kuleje cokolwiek wtedy pojawiają się opóźnienia w reakcji na gaz, auto ma braki mocy itd.

Poza tym kolego jesteś trochę bezczelny. Dlaczego? od początku piszesz w taki sposób iż z kontekstu jednoznanie wynika iż mówisz o ciągłym dopuszczaniu spalin przez EGR wykazując się komplentym niezrozumieniem zagadnienia. A teraz doczytałeś, odwracasz kota ogonem i twierdzisz, że to ja czegoś nie zrozumiałem... trochę dziecinada nie uważasz? znam paru ludzi o podobnej mentalności i staram się trzymać od nich z daleka bo szkoda się denerwować ludźmi, którzy nawet pod ścianą nie potrafią przyznać, że nie mieli racji.

Przepraszam za OT w temacie, po prostu czasem człowiek ma ochotę nazwać zachowanie innych po imieniu. Ze swojej strony ten głupi OT uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo to Was zaskoczę... heh... w końcu podpiąłem vaga i potestowałem.

link do moich logów dla zainteresowanych http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosze-ocene-logow-statycznych-245569/

po zrobieniu logów statycznych i dynamicznych pojeździłem obserwując zachowanie EGR-a.

Na wolnych obrotach oraz przy bardzo delikatnym dodawaniu gazu EGR pracuje tzn. pokazują się wartości 40-60% także przy hamowaniu silnikiem podobny jest efekt.

Natomiast przy mocniejszym dodaniu gazu czy też przy "pełnym bucie" nie pracuje, albo raczej nie pracuje bo wartość spada na 4,8%.

I tu pytanie czy EGR całkowicie się zamknął czy jednak dostaje trochę podciśnienia i się uchyla? Jednakże oznacza to, że marekg ma rację.

Jak potrzebujemy "moc" to EGR się zamyka. Inną kwestią jest sam fakt dostawania się spalin do cylindra. No bo po ch....e?

Nie mówiąc o tym, że spaliny mieszają się z olejem z odmy i robi się syf w dolocie.

Reasumując chyba trzeba zmierzać do wyeliminowania oleju z odmy poprzez zastosowanie np. odolejacza

z lublina/honkera/rovera i dopiero później myśleć o likwidacji spalin w dolocie.

Najlepiej przy okazji modyfikacji elektronicznej auta podnoszącej moc moment itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie EGR oczywiście nie jest idealne ze względów o których tutaj mówicie, czyli ogólnie przekoanie że lepiej jak silnik dostaje czyste powietrze, w dolocie nie robi się nagar i tak dalej. Ale to rozwiązanie nie jest głupim wynalazkiem ot tak żeby coś popsuć. Powstało właśnie po to, żeby obniżając temperaturę w cylindrze zredukować emisję szkodliwych nox co wymusiła kolejna norma euro. Tutaj nie podejmuję się dyskusji na temat tzw eko terroryzmu bo się nigdy nie dogadamy. Tak jest, EGR jest stosowany w pewnym konkretnym celu i jest potrzebny. Powszechne olewanie norm eko to zupełnie inna historia. Ja jestem zwolennikiem utrzymania auta tak jak przewidział to producent i dlatego EGR u mnie działa jak należy, i żadnych zwisających butelek na olej stosować też nie mam zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego maregk to niestety Ty od początku źle nas zrozumiałeś i nie dałeś sobie wytłumaczyć.Ja nie odwracam kota ogonem tylko po prostu teraz napisałem Tobie najprościej jak tylko można było o co w tym wszystkim chodzi i w końcu BINGO!!! Zrozumiałeś!!!

Jak bym był przekonany że Twoje rozumowanie jest na takim a nie innym poziomie to do razu bym tak uczynił,oszczędzając Tobie nerwów... :))

Koniec wątku i gorąco pozdrawiam!

PS.

Obiecuję iż kiedyś na jakimś zlocie wyjaśnimy w/w kwestię...

No chyba że masz potrzebę to tylko na PW :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego maregk to niestety Ty od początku źle nas zrozumiałeś i nie dałeś sobie wytłumaczyć.Ja nie odwracam kota ogonem tylko po prostu teraz napisałem Tobie najprościej jak tylko można było o co w tym wszystkim chodzi i w końcu BINGO!!! Zrozumiałeś!!!

Jak bym był przekonany że Twoje rozumowanie jest na takim a nie innym poziomie to do razu bym tak uczynił,oszczędzając Tobie narów... :))

Koniec wątku i gorąco pozdrawiam!

PS.

Obiecuję iż kiedyś na jakimś zlocie wyjaśnimy w/w kwestię...

No chyba że masz potrzebę to tylko na PW :))

a miałem coś napisać jeszcze ale jednak nie... nie zrozumiesz

---------- Post dopisany at 17:08 ---------- Poprzedni post napisany at 15:51 ----------

Arku,

Logowałeś może podczas rozruchu silnika tak żeby zobaczyć kiedy EGR się zaczyna otwierać i jak się generalnie zachowuje przy i zaraz po uruchomieniu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie logowałem w trakcie uruchamiania. Jak już wymienię termostat i świece to na pewno będę ponownie logował i analizował pracę EGR-a. Oólnie mam go do wymiany bo olej wydostaje się zarówno z uszczelnienia klapy gaszącej jak i z dziurek pod membraną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo sam musze podiagnować jeszcze mój samochód. Niby mam wszystko wymienione ale przy odpalaniu zauważyłem dziwne spadki obrótów tak jakby w momencie otwarcia EGR coś szwankowało i na ułamek sekundy przydławiało zbytnio silnik. potem już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...