Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego kamil-vag obejrzalem juz chyba wszystkie filmy jak wyciagac egr narzedzia mam wiec nie powinno byc problemu ale boje sie ze cosc zle podlacze jakies weze pomyle. Tak zaproponowali czyszczenie wszystkiego wiec mysle ze coola tez bo tam tez olej juz dotarl pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że chodzi ci o cały dolot czyli ze zdjęciem zderzaka i wyczyszczenie wszystkiego od turba po blok a to sam kolektor i EGR :grin: Chcąc to zrobić profesjonalnie trzeba zdjąć zderzak i wyjąc IC, do tego myjesz rure pasa przedniego, wszelkie gumowe elementy sie demontuje i sprawdza czy nie są porwane, kolektor trzeba wypalić i ładnie wymyć, sam EGR trzeba od środka wyskrobać a potem wymyć środkiem do silników, na sam koniec wszystko traktuje sie dimerem i myjką ciśnieniową. Po montażu warto sprawdzić ciśnieniowo czy dolot jest szczelny.

Z taką operacją schodzi sie ok 6-8 godz i bierze sie za to ok 250zł.

Od siebie dodam ze kolektor dolotowy uszczelniany jest uszczelką metalową i warto mieć klucz dynamometryczny aby ładnie to dokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos posiada moze jakies nowe fotki z prac nad czyszczeniem ? te z pierwszej strony juz nie działają a chciałbym cos podpatrzeć .
Czy konieczne jest wymienienie uszczelki miedzy egr a kolektorem ? czy wystarczy tylko ta pod kolektorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można temu jakoś zaradzić ?

Jest to efekt przepuszczającej turbosprężarki ?

Zaślepić ?

9156356800_1461951646_thumb.jpg 6786842400_1461951648_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem A3 z tym samym silnikiem. Zaślepiłem EGR i powiem Ci, że długo tak nie pojeździłem. Strasznie twardo klepał mimo idealnego kąta wtrysku... Odślepiłem i od tamtej pory EGR'a nie zaślepiam tylko czyszczę i wymieniam uszczelniacze na nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten zestaw zaślepek. Wywalasz rurkę i w jej miejsce dajesz zaślepki. Tylk mała uwaga - pod egrem daj krótsze wkręty bo oryginalne będą za długie. No i profilaktycznie pod zaślepje na zaworze daj czerwony silikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę! :) Zestaw już zamówiony to po weekendzie montaż + czyszczenie kolektora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się Wasz zestaw od tego np:

http://allegro.pl/zaslepka-egr-tdi-audi-vw-skoda-seat-ford-volvo-i6113157815.html ?

Bo jeśli niczym to po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać niczym się nie różni, dyszka to jeszcze nie taka duża nadpłata, a sprzedający dużo bardziej zaufany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny filmik z odpowiedzią na część problemów odnośnie czyszczenia egr, dolotu, kolektora i gniazd w bloku silnika - polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik bardzo ciekawy, nie wiem tylko czy te czyszczenie gniazd przy zaworach nie jest zbyt ostre jeśli jakieś paprochy osadzą się na końcówce pompowtryskiwacza to może być nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo po odłączeniu u mnie egr, przy gaszeniu nie mam nawet odrobiny wstrząsu budą i przy odpaleniu, jest znacząca różnica, jest płynie jak w benzyniaku i nawet czuje że lepiej się odpycham. Dlaczego to ma aż taki wpływ? czyściłem sam egr wiec nic mu tam nie powinno dusić, ale po zaślepieniu całkiem inne auto, ciekawe... :mysli:

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo odłączenie zaworu EGR nie będzie miało wpływu na gaszenie silnika. Dopiero odpięcie klapy gaszącej spowoduje rzucanie budą przy gaszeniu. A jeśli chodzi o lepsze zbieranie się auta, to niestety prawdą jest że sprawny EGR nie polepsza osiągów, a jedynie dba o ekologię. Zatem jego odłączenie może nieznacznie polepszyć zbieranie się z dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lepsze zbieranie się z dołu byłoby po wyczyszczeniu kolektora i kanałów w głowicy z nagaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a powiedzcie mi, czy nieszczelny EGR moze powodowac slabsza moc auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...