Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Jak zidentyfikować czy mam dwumasa


baraka

Rekomendowane odpowiedzi

witam.otoz ze jestem swiezo upieczonym posiadam audi mam takie pytanko.czy w moim modelu wystepuje to kolo dwumasowe,moj model to chyba ADP,chyba bo bo jest tuw ksizce serwisowej taka naklejka i sa tu rozne numery w tym ADP,jest tez cos takiego 74 kw EG II M5S,wiec chyba mam 101 konny silnik,wiec wlasnie chodzi mi czy mam to niesczesne kolo dwumasowe czy nie??z gory dzieki autko z konca 95 roku bodajze z listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADP nie ma dwumasa! Jakie masz objawy, że się o to pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo slizga ale niezawsze,kurcze niewiem jak to jest ale czasem startuje i wgniata mnie w fotel i czuc ze auto idzie,a czasem normalnie obroty rosna i jest o wiele mniejsze wgniatanie w fotel,a tak wogule to przy gaszeniu autka przed samym ostatnim ruchem tlokow jest takie niewielkie zaczesienie sie budy,no ale moze to jakies poduszki na silniku??albo skrzyni,a tak wogule to mam duzo pytan ktorymi bym niechcial zasmiecac tego wspanialego forum;)np..na komputerze wyszlo mi ze mam immobiliser,ale na kluczyku niemam nic zeby go wlaczyc,jedynie jakas lampka tam byla bo po rozebraniu jest sama bateria,co powinienem dokupic zeby mniec immo kompletne,mam centralny zamek,ale tez niema w kluczyku przycisku zeby go aktywowac,wiec co powinienen dokupic zeby zamykac auto przyciskiem w kluczyku??moze calkiem inny kluczyk??i jescze ktoredy mozna poprzeciagac kable do bagaznika tj,kabel zasilajacy do wzmacniacza ktory idzie od aku do samego bagaznika,i kabel od radia czincz 5 metrowy,chcialbym zeby one byly schowane pod jakim plastikem obok dzwi lub pod tapicerka,bo tak mialem w fiescie,narazie boje sie cokolwiek ruszac zeby mi jakis plastik niepekl;(no moze to dla was smieszne ale teraz tylko mam w glowie a4 i chce ja naglosnic,tak jak mowie pytania sa ale szkoda zasmiecac forum.pozdro i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie..dokopalem sie na necie do takiej o to tabelki

file.html

wedlug tej tabelki silnik 1.6 ADP ma dwumas ale tylko po numerze silnika 170001>

wiec teraz powiedzcie mi gdzie mam szukac tego numeru w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np..na komputerze wyszlo mi ze mam immobiliser,ale na kluczyku niemam nic zeby go wlaczyc,jedynie jakas lampka tam byla bo po rozebraniu jest sama bateria,co powinienem dokupic zeby mniec immo kompletne,mam centralny zamek,ale tez niema w kluczyku przycisku zeby go aktywowac,wiec co powinienen dokupic zeby zamykac auto przyciskiem w kluczyku??moze calkiem inny kluczyk??i jescze ktoredy mozna poprzeciagac kable do bagaznika tj,kabel zasilajacy do wzmacniacza ktory idzie od aku do samego bagaznika.

Masz immobilizer i działa on cały czas, dopóki auto nie gaśnie po odpaleniu zapominasz, że go masz ;)

Przycisk, który naciskasz niestety nie otworzy auta, on tylko zapala lampkę, którą już widziałeś, żeby łatwiej było trafić w nocy nie rysując lakieru. Jeżeli lapmka nie świeci, to prawdopodobnie bateria jest rozładowana.

Kabel nalepiej przeciągać po prawej stronie pod schowkiem do kabiny, później pod listwą progową i pod tylną kanapą do bagażnika (łapiesz za kanapę i wyciągasz po prostu).

A co do dwumasa, to wygląda na to, że aktycznie zaczęli go montować i stąd się wzięły rozbieżności na forum. Dla mnie osobiście jest zaskakujące, że w aucie z 140Nm momentu montuje się dwumas, ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz,,teraz mam zamiar szukac tego nr silnika i wtedy sie okaze jak jest naprawde z dwumasem czy go mam czy nie,bo dwumasy ponoc mialy roczniki od 97...a jesli mialbym zalozyc jednomas to jaki?? byc moze mozna kupic uzywke na szrocie,,prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec panowie!!!na 99% ADP niema dwumasa,rozmawialem na gg np z kolesiem ze sklepu internetowego i on wykluczyl dwumas w tym silniku,numer silnika tez zlokalizowalem...byl zardzewialy ,on jest wybity a dokladnie wydziurkowany jakby punktakiem i dosc ciezko go znalesc,,i opinia mechanika ze jesli tarcza sprzegla ma jakies te sprezynki w sobie to wtedy to auto niema dwumasa,a na 100% bede wiedzial za jakies 2 lub 3 tygodnie,bo wtedy bede darl skrzynie,druga sprawa ze leje mi olej z laczenia silnika a skrzyni biegow,poszedl uszczelniacz na wale i na 1000%mi sprzeglo slizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...