Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Ciężko wchodzą biegi


Danielo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem biegi ciężko wchodzą na zimnym i ciepłym silniku, problem przestaje się pojawiać w czasie np. dojazdu do świateł i lekkim hamowaniu wtedy biegi w tym przypadku jedynka wchodzi idealnie, jeżeli samochód stoi lekko przechylony (np. na podjeździe) to biegi również wchodzą dobrze. Proszą o jakąś wskazówkę gdzie szukać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że siada Ci powoli kaseta, bo jabłko się już sponiewierało. Ja mam podobnie, z tym, że mi potrafi zatrzymać lewarek w pozycjach skrajnych i np. smarowanie od spodu i próby rozruszania wodzików nic nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że jak oglądałem autko od spodu to poduszka pod skrzynią wydawała mi się jakby przygnieciona i wyciekał z niej olej!!!???.

jak otworzę maskę to widać jak silnik się lekko trzęsie na boki, czy to może być wina poduszek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj nagle zaczęły ciężko wchodzić biegi na odpalonym silniku. Najciężej 1 i wsteczny reszta podczas jazdy też stawia lekki opór ale nie jest najgorzej. Na zgaszonym bez problemu,wszystkie jednym paluszkiem Sprzęgło się nie ślizga ani nie ciągnie auta na wciśniętym,bierze wna tej samej wysokości pedału od podłogi jedynie przy ruszaniu czuć leciutkie szarpanie.Wszystkie poduszki, i kaseta od zmiany biegów są o.k rozebrałem sprzęgło.Tarcza taka sobie,docisk na oko o.k-jedno i drugie i tak wymienię. wątpliwości mam co do dwumasa ma luz ok 2.5 cm teraz pytanie czy jego także wymieniać,czy jeszcze pośmiga?

dorzucam filmik i proszę o opinie.

MOV03307[br]Dopisany: 27 Grudzień 2009, 18:18_________________________________________________

Zostawiłem ten sam dwumas a zmieniłem kpl sprzęgło LUK: tarcza, docisk i łożysko oporowe. biegi wchodzą elegancko,sprzęgło działa o wiele lżej. Żadnych wibracji ani skutków ubocznych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...