Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Diody w liczniku


mirek26

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszyskich mam pytanie (szukałem ale nie znalazłem-pewnie żle szukałam) jakie są diody w liczniku (kontrolka poduszki) nie jest to żarówka, oraz jak się do niej dostać. Kontrolka nie świeci a vag mówi, że wszystko OK brak błędów więc chcę spróbować wymianę diody może spalona. dzięki za wszelkie podpowiedzi. licznik bez fis. 1998. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczniku są żarówki(oryginalnie) chyba, że ktoś poprzerabiał na diody, a po drugie nie wszystkie kontroli muszą się świecić jest to uwarunkowane od wersji :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori sa żarówki R5 1,1 lub 1,2 W wiec jak masz diody to kto je po prostu zmienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa rodzaje liczników w jednym są wkłady z żarówkami a w nowszych kwadratowe diody wlutowane w płytke i aby je wymienić należy rozebrać licznik na części pierwsze tylko za bardzo nie wiem jak to zrobić. taki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e472d42bc2188335.html

:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w liczniku są oryginalnie diody i nic nie było przerabiane żrówki są tylko dwie reszta diody kwadratowe. kontrolka od airbagu muszą świecić. proszę tylko o konstruktywne odpowiedzi :wallbash:

są dwa rodzaje liczników w jednym są wkłady z żarówkami a w nowszych kwadratowe diody wlutowane w płytke i aby je wymienić należy rozebrać licznik na części pierwsze tylko za bardzo nie wiem jak to zrobić. taki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e472d42bc2188335.html

:kwasny:

Jeżeli jesteś taki oblatany twiedząc, że są dwa rodzaje liczników z żarówkami i z diodami i Ty masz licznik w którym są oryginalnie diody (wg schematów licznika tam występują tylko żarówki) to po co te dwie żarówki :mysli: jeżeli ktoś by to konstuował to zrobił by wszystko na diodach a nie 2 żarówki zostawił do czego niby :gwizdanie: i dlaczego musi się świecić AIRBAG na jakiej podstawie (wg instrukcji obsługi "Tylko w wydaniu do niektórych krajów").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy klubowicze by się wstydzili niewiedzy na temat liczników, mirek26 ma rację są dwa rodzaje liczników

ten z diodami ma tylko żarówki w strzałkach od kierunkowskazów, kierunkowskazów przyczepy, kontrolka długich i bodajże kontrolka od ESP natomiast podświetlanie i cała reszta jest na diodach.

Co do kontrolki poduszki to chyba będziesz musiał rozebrać licznik i zdjąć tarczę z zegarów a co za tym idzie również wskazówki, chociaż mało prawdopodobne żeby spaliła się dioda, najlepiej sprawdzić cały obwód tej kontrolki może jakiś rezystor ograniczający prąd diody się przepalił.

Życzę powodzenia w naprawie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to ja się nie spotkałem z takim licznikiem, a jak już pisałem schemat z książki "Sam naprawiam ..." wynika że nie ma tam diod po drugie z tym świeceniem się AIRBAG-a to wcale ona nie musi świecić. Jest napisane nawet w instrukcji obsługi patrz mój post wyżej.

I dla mnie dziwne rozwiązanie z tymi żarówkami wśród diod ale to moje odczucie, ci co to konstruowali mieli coś na celu ale nie wiem co :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jak świecą zegary z żarówkami ale możliwe ze na diodach to podświetlanie jest bardziej równomierne no ale tak czy inaczej mogliby dać już wszędzie diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich. dzięki za zainteresowanie się tematem usterka usunieta. po ściągnięciu tarcz okozało się że jakiś idiota całą diodę zalał klejem i przerwał ściężkę. po oczyszczeniu i naprawie ścieżki wszystko działa ok. :good: wielkie dzięki :notworthy:

chudineze pamiętaj że człowiek całe życie się uczy. powodzenia wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...