Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana koloru auta folią - reklama na samochodzie, gdzie i za ile ?


AdamDFO

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, słyszałem o możliwości zmiany koloru samochodu oklejając go folią, zresztą nie raz widze na ulicy firmowe samochodziki w jakichś fantazyjnych kolorach, a spod znaczka widać typowy firmowy biały lakier;) generalnie cały myk w moim przypadku jest taki że mam firmowego land cruisera, który już nowy nie jest, odrapany dookola, trzeba by go jakoś odświerzyć ale malowanie to dość droga impreza- trzeba by zamalować cały... no właśnie i tu powstał pomysł folii, bo jako że firmowy to i reklame można od razu z niego zrobić:) natomiast od razu na myśl przychodzą pytania- czy to się opłaca? właśnie jaka mniej więcej może być cena? czy to jest w miare trwałe? no i gdzie takie coś zrobić, może ktoś z forumowiczów może jakieś miejsce w Warszawie lub okolicach polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja na codzień oklejam auta foliami. Ja na twoim miejscu zrobiłbym reklamę, a nie oklejał całego np. jednolitym kolorem. Nie opłaca się. To też dość droga impreza a w Twoim przypadku - Warszawa - to jeszcze droższa impreza. Przykładowo: ostatnio oklejałem Sprintera największego - cały pokryty folią wylewaną - jedna z droższych - cena ~ 6000 zl., zależy od firmy i folii. Dodam także, że klient chwalił się ze coraz więcej ma zamówień właśnie poprzez oklejenie auta. Na Twoim miejscu postawiłbym na reklamę, niekoniecznie za takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no dobrze, właśnie o reklame mi chodzi, tylko jaką technologię byś mi doradzał? pomalowanie tego samochodu bedzie kosztować jakieś 5000zł, ja jednak wolałbym jakąś tańszą opcję... tak dla przykładu interesowałoby mnie ewentualnie coś takiego: http://www.activestudio.com.pl/grafika/encefal2.jpg myślisz że warto się w coś takiego bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że warto. Przez tego typu mobilne reklamy firmy zyskują coraz więcej klientów. A to chyba najważniejsze. I za takie coś nie wydasz napewno 5000zl. Cena zależy od powierzchni jaka chcesz okleić i jakości folii no i oczywiście w Wawie będzie drożej niż np. na Podlasiu. Na zdjeciu prawdopodobnie jest to wylewana folia, a na szybach folia One Way Vision ( siateczka ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skoro mamy eksperta to ja pozwolę sobie zadać pytanie, jak wygląda potem kosmetyka takiego auta, czy nie ma problemów z nakładaniem jakichś wosków bezbarwnych, zaznaczam że nie mówię tu o jakimś t-cut tylko o markowych kosmetykach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest folia matowa, jednak nie jest to tania impreza i nie jest to wcale takie łatwe. Ja osobiście czegoś takiego nie robiłem. Jedank niemcy często kupując nowego mercedesa np w kolorze czarnym, oklejają go na kolor beżowy i jeźdzą jako taxi. Przed sprzedażą zrywają folię i mercedes jak nowy :) Jeśli chodzi o kosmetyke, to raczej odpada. Folii sie nie woskuje tylko laminuje - zabezpiecza przed wyplowieniem zadrapaniami, myjnią, przynajmniej się z czymś takim nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklama + projekt + montaz , robila jedna firma garmond w czestochowie :-) ja im tylko powiedzialem jakie bym chcial kolory

cene wysle ci na p.w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

verpa, a mógłbyś powiedzieć ile kosztowałoby (orientacyjnie) oklejenie samego dachu w Avancie?

Na oko to będzie jakieś 1,5-2m2 - jakaś dobra czarna folia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

verpa, a mógłbyś powiedzieć ile kosztowałoby (orientacyjnie) oklejenie samego dachu w Avancie?

Na oko to będzie jakieś 1,5-2m2 - jakaś dobra czarna folia?

dołączam sie do pytania, lub czy dało by sie kupić taki kawałek folii :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie czegos takiego nie robiłem, ale za samą folie myślę, że coś ~ 150zl + robocizna ale ile to nie wiem. Ale żeby to naprawdę ładnie wyglądało to lepiej iść do dobrej firmy. ( aby nie pocięli nożem lakieru, ładnie wykleili, powycinali wokoło relingów ) bo przecież chodzi o to, aby ładnie wyglądało.

da się kupić. Trzeba iść do agencji reklamowej lub druku wielkoformatowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma polecona wyżej (graf parczerw) napisała mi w mailu, że naklejenie na dachu folii to koszt ok.250-350 zeta, w zależności jak bardzo jajowaty jest dach :decayed:

Czyli cena znośna.

Jakbym taką cenkę namierzył w Wawie, to kto wie ... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma polecona wyżej (graf parczerw) napisała mi w mailu, że naklejenie na dachu folii to koszt ok.250-350 zeta, w zależności jak bardzo jajowaty jest dach :decayed:

Czyli cena znośna.

Jakbym taką cenkę namierzył w Wawie, to kto wie ... :mysli:

to dogadaj sie z nimi to ci przy okazji innej roboty w wawie okleja dach, zostaje jeszcze kwestia rys na lakierze-czy uda sie bez?

moze ktos zrywal tak oklejona folie i wie czy sa rysy po cieciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...