Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zębatka od ABS


mirk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wczoraj byłem wymienić tylne tarcze hamulcowe i wszystko szło super dopóki koleś nie wybił żębatki od abs'u gdy ją wybił to oczywiście pękła i teraz mimo wymienionych tarcz klocków i łożysk ciągle mrugają do mnie czerwone kontrolki na tablicy rozdzielczej

No i pytanie do klubowiczów jak ta zębatka sie nazywa i gdzie ją można kupić? bo objeździłem pobliskie sklepy i nikt nie widział nikt nie ma??

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wihjster dobrze napisł to jest "wirnik czujnika obrotów dla ABS" ale nie moge go nigdzie dostać na allegro każą mi odrzu cłą oś kupować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka

w roczniku 2000 miałem cieniutką blaszkę jako wirnik ABS który nie miał szans zejść

wiec przy wymianie tarcz i łożysk musiałem kupić w ASO nowe wirniki ABS który jest zdecydowanie gruby i wyglada na porządny odlew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wreszcie udało mi sie wymienić tą zębatke :)

zębatke wkońcu dostałem na allegro

a wstawiłem ją bez użycia jakiejkolwiek siły poprostu wstawiłem ja do piekarnika na 200 stopni i wpadła na swoje miesce bez użycia jakiejkolwiek siły

Pozdrawiam i dzieki za posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez myslałem nad kupnem nowej, w ASO Autorud powiedzieli mi 76zł/szt, ale udało mi sie je zbic przez otwory na sruby, pozniej przeczysciłem papierem sciernym i jest czysta, ładna;] i kontrolka sie nie swieci :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczyło go trochę podgrzać też wymieniałem tarcze samemu, wirnik trochę podgrzać palnikiem lekko stuknąć w wirnik i wyleci zagrzaną wkładamy na nową tarcze na początku jest luźna ale jak ostygnie to będzie trzymała :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ta zębata tarczka czujnika abs z tylu mi pękła. zauważyłem to dopiero jak zaczęła grzechotać i abs zaczął sie wyłączać. trochę sie ta tarcza wyrobila i jest teraz luźna i ciągle spada. zdemontowałem ja i będę miał dziś/jutro nową za ok 80zł.

mam pytanie odnośnie montażu. czy ja nowa mogę zamontować bez problemu nabić na tarcze, czy musze jak wyżej najpierw podgrzać? jestem w stanie sam to zrobić bez żadnego palnika? czy z takimi rzeczami lepiej do serwisu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ta zębata tarczka czujnika abs z tylu mi pękła. zauważyłem to dopiero jak zaczęła grzechotać i abs zaczął sie wyłączać. trochę sie ta tarcza wyrobila i jest teraz luźna i ciągle spada. zdemontowałem ja i będę miał dziś/jutro nową za ok 80zł.

mam pytanie odnośnie montażu. czy ja nowa mogę zamontować bez problemu nabić na tarcze, czy musze jak wyżej najpierw podgrzać? jestem w stanie sam to zrobić bez żadnego palnika? czy z takimi rzeczami lepiej do serwisu?

pozdrawiam

dasz rade bez problemu sam nabić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...