Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Skrzypiąca "pstrykająca" podsufitka


krawcu11

Rekomendowane odpowiedzi

krawcu11 - do demontażu poszczególnych elementów pokryć słupków i podsufity potrzebujesz śrubokrętów TORX(popularnie zwane "gwiazdką" - niestety nie pamiętam rozmiarów, najlepiej mieć cały komplecik ) + zwykły krzyżak.

oki dzieki wielkie

to bedzie poza tematem ale odnosnie denerwujacych rzeczy w moim audi to przygasajacy lub mrygajacy co jakis czas prawy xenon na swiatłach mijania czy ktos ma takie objawy ? nie zawsze sie to zdarza ale czesto. czasami zgasze i zapale i przechodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krawcu11 - do demontażu poszczególnych elementów pokryć słupków i podsufity potrzebujesz śrubokrętów TORX(popularnie zwane "gwiazdką" - niestety nie pamiętam rozmiarów, najlepiej mieć cały komplecik ) + zwykły krzyżak.

oki dzieki wielkie

to bedzie poza tematem ale odnosnie denerwujacych rzeczy w moim audi to przygasajacy lub mrygajacy co jakis czas prawy xenon na swiatłach mijania czy ktos ma takie objawy ? nie zawsze sie to zdarza ale czesto. czasami zgasze i zapale i przechodzi

żarnik pada - niec z tym nie zrobisz ( wymiana na nowe ). Ostzregam przed lipą z allegro - od tego przetwornice lecą, a to już duży koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarnik pada - niec z tym nie zrobisz ( wymiana na nowe ). Ostzregam przed lipą z allegro - od tego przetwornice lecą, a to już duży koszt

a jakie zarowki kupic najlepiej?

trudne pytanie -> najlepiej ori ( ale nie jesteś samobujcą żeby 700 pln za szt. zapłacić ) więc może coś ze sprawdzonego źródła. Popytaj na forum gdzie ludzie kupują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem dzis spinki i male pytanko na slupku od deski w gore sa 3 jesli nie prosze mnie poprawic i dalej jest jak onteresuje mnie nad raczka i na laczeniu dwoch listw za napisem airbag na wys slupka drzwi. w tych miejscach trzeszczy i jak docisne reka to jeszcze bardziej wiec jeli ktos wie ile jest tam tych spinek w tych miejscach to prosze podpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stelo - potwierdzam, słupek A (1) ma 3 spinki + śruba pod plastikiem AIRBAG i 2 śruby które trzymają uchwyt/rączkę oraz mocowanie osłony przeciwsłonecznej (chyba jedna śruba). Jeśli chodzi o drugą część, wrzucam rysunek (wariant Avant) - wskaż numer części o którą Ci chodzi (górna część pokrycia słupka B (26) - tam gdzie uchwyt pasów) jest przykryta pokryciem słupka A (1) i tapicerką obramowania sufitu (28). Słupek A już wiesz jak się trzyma - natomiast (28) ma oprócz klamry (23) trzymają również 2 śruby uchwytu/rączki, śruba schowana pod plastikową zapadką + jeszcze jedna śruba która niestety chowa się pod pokryciem słupka C (27). I tutaj leży pies pogrzebany - aby zdemontować C, trzeba rozebrać pokrycie słupka D (29). Jeśli wiesz jak obchodzić się z dolną częścią słupka D to może dasz radę rozebrać go bez ściągania tapicerki bagażnika... Jak zmieniałem podsufitkę u siebie to aby nie połamac niczego, z tego co pamiętam aby dostać się do (28) musiałem rozebrać boczki i pokrycie słupków bagażnika. MASAKRA... Życzę cierpliwości panowie ale aby Was nie zniechęcić... skrzynka piwa dla tego kto rozwiąże problem strzelania i skrzypienia podsufity :) Jeśli będą chętni mogę porobić zdjęcia mocowań rozebranej tapicerki lub wkleić tutorial krok-po-kroku z AESIS...

tap.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie skrzynka dobrego piwa. Ja kilka spinek wymieniłem w slupku D, niewiele pomogło, ale myśle że pomoże mi wymiana dolnego slupka D - mam połamane miejsce gdzie stykają sie słupki D - przy pocowaniu rolety. I wcale ta śróbka mi nie trzyma tych słupków. Możliwe że stąd te trzaski. Dostane wypłatę to zakupie na alledrogo słupki. BTW jak dluzej pojeżdzę do mieście to trzaski ustają, lecz następnego dnia z rana znów są. Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm tak czytam i czytam o tych skrzypiących plastikach i aż w szoku jestem :gwizdanie: W końcu to AUDI :mysli: U mnie na szczęście żaden plastik nie skrzypi i jest cichutko :naughty:

Jest tylko jeden mankament który czasem mnie trochę drażni, mianowicie ten o którym pisał kolega Aydaho

drzwi na uszczelkach tak pracują - u mnie po stronie kierowcy :decayed:

nędza :thumbdown:

Słychać te pracujące uszczelki przy wyłączonym radiu na lekkich nierównościach... Na równej drodze jest siii :good: Po stronie pasażera jest ok.

oki dzieki wielkie

to bedzie poza tematem ale odnosnie denerwujacych rzeczy w moim audi to przygasajacy lub mrygajacy co jakis czas prawy xenon na swiatłach mijania czy ktos ma takie objawy ? nie zawsze sie to zdarza ale czesto. czasami zgasze i zapale i przechodzi

Ja mam ori ksenony i u mnie też zdarza się czasem, że lewy delikatnie "mrzy". Na razie mi to w żaden sposób nie przeszkadza i nie wpływa na oświetlenie drogi, bo widać to tylko jak sie stoi przodem do jakiegoś muru :decayed:

Prawy żarnik był już wymieniany, i po wymianie da się zauważyć delikatną różnicę w barwie, ten "stary" jest trochę bardziej niebieski :cool1: Czytałem o tym na necie i podobno to normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm tak czytam i czytam o tych skrzypiących plastikach i aż w szoku jestem :gwizdanie: W końcu to AUDI :mysli: U mnie na szczęście żaden plastik nie skrzypi i jest cichutko :naughty:

Jest tylko jeden mankament który czasem mnie trochę drażni, mianowicie ten o którym pisał kolega Aydaho

drzwi na uszczelkach tak pracują - u mnie po stronie kierowcy :decayed:

nędza :thumbdown:

Słychać te pracujące uszczelki przy wyłączonym radiu na lekkich nierównościach... Na równej drodze jest siii :good: Po stronie pasażera jest ok.

oki dzieki wielkie

to bedzie poza tematem ale odnosnie denerwujacych rzeczy w moim audi to przygasajacy lub mrygajacy co jakis czas prawy xenon na swiatłach mijania czy ktos ma takie objawy ? nie zawsze sie to zdarza ale czesto. czasami zgasze i zapale i przechodzi

Ja mam ori ksenony i u mnie też zdarza się czasem, że lewy delikatnie "mrzy". Na razie mi to w żaden sposób nie przeszkadza i nie wpływa na oświetlenie drogi, bo widać to tylko jak sie stoi przodem do jakiegoś muru :decayed:

Prawy żarnik był już wymieniany, i po wymianie da się zauważyć delikatną różnicę w barwie, ten "stary" jest trochę bardziej niebieski :cool1: Czytałem o tym na necie i podobno to normalka.

BTW jakie zarniki kupiłeś? ja zakupiłem wlaśnie Osramy D2S 4300k i świecą mi narazie na żółto - ale niby po 20h maja na biało-niebiesko. Poprzednio świeciły mi na niebieski.

I jak ktoś poradził sobie z "pstrykajaca" podsufitka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...