Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Czy pod felgi 17' wejdą tarcze 347mm ?


KmK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie prościej zakupić komplet

- tarcze przód nawiercane wentylowane Zimmermann Sport

- tarcze tył [nawiercane/wentylowane lub nie] Zimmermann Sport

- klocki Ferodo DS Preformance

ten zestaw naprawde daje rade w mojej A6 C5 2.8Q [193PS]

Wczesniej jezdzilem na ori ATE i porownując ATE a ZIMMER + FERODO = miody

Będzie to miało dużo dużo mniejszą wydajność... :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dla tych co szukaja mam info. gdzie jest komplet hebli do S4.Facet nie chce sprzedac samych zaciskow tylko caly komplet zacisk + tarcza + klocek .Ponoc w b.dobry stanie po niewielkim przebiegu.Reszta inf. na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce się przegrzewaja ?

założyć kierownice powietrza ori z VW lub dodatkowa rurową ze zderzaka na tarcze

beztytuu2b.jpg

lub zamienic ori S4 321mm na RS4 B7 365mm

dsc09487b.jpg

generalnie Panowie szukajcie zaciskow 4-ro tloczkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce się przegrzewaja ?

założyć kierownice powietrza ori z VW lub dodatkowa rurową ze zderzaka na tarcze

beztytuu2b.jpg

lub zamienic ori S4 321mm na RS4 B7 365mm

dsc09487b.jpg

generalnie Panowie szukajcie zaciskow 4-ro tloczkowych

no tak ale to raczej inne pieniadze.Hamulec z S4 nie ma sobie rownych w kategorii wydajnosc/cena .Trzeba tylko je dopasc ,z czym jest problem , mi sie jednk juz udalo.Mysle ze do dynamiznej jazdy przy tej masie i osiagach nie do zgrzania no chyba ze ktos sie wybitnie poostara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa pytania:

- które hable lepsze z S4 B5 320mm 2 tloczkowe czy z A4 B7 2,0TFSI 320mm jednotłoczkowe??

- czy takie kierownice powietrza jak pokazał SID pasuja do ori osłon które są montowane z hamulcami od 288 do 320mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sid z czego konkretnie jest ta kierownica powietrza i pod jaką średnicę tarczy dostosowana?

Jaro4444 mi sie udało ustalić tyle ze kierownica nie wystepuje ani w S4 ani w RS4. Jest za to w VW Phateonie z hamulcami o średnicy 360mm. Numery tych kierownic 3D0 615 447 E i 3D0 615 448 E. Nie będą one pasować do ori blach osłaniających tarcze. Trzba by zastosować te z Phateona ale maią dużo wiekszą średnice i problem w tym że nie wejdzie na to fela 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale powiedzcie mi skąd ta kiera bierze powietrze jak u nas by była praktycznie cała zasłonięta przez IC i zbirniczek od płynu do sprwyskiwaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał - zaciski + tarcze 320 mm (podobno w idelanym stanie) komplet na dwie strony 500 zł :cool1: :

http://moto.allegro.pl/item774237087_macpherson_zawieszenie_audi_a6_2_5_tdi_98_04.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam za tyle (do negocjacji do sprzedania zaciski z klockami (tak 1/2 zurzytymi). W stanie idealnym.

Ale używanych tarcz bym nigdy nie kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemian wybacz, ale podesłałem Kolegom linka do zacisków. Kto i co sobie kupi to nie mój interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no pewnie, przecież ja nie mam przetensji. Cena wyaje mi się bardzo atrakcyjna, tylko jeśli ktoś by kupował to doradzałbym jednak żeby spróbować stargować cene i kupić same zaciski. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam hamulce przód od S4 B6 345mm i felga 17' wchodzi bez problemu a efektywność jest mega skuteczna. Dzisiaj nwet uchroniło mnie to od czołóki jak baran wyprzedzał na łuku, gdybym nie wyhamował do zera to byśmy sie walneli. Także naprawde polecam wymiane jezeli macie tylko na to fundusze. Jednak trzeba sie potem liczyć z tym, że nowe klocki przód to ok 900 zł (8 szt po 4 na kazdą tarcze) a same tarcze nowe to ok 1 500 zł.

ALe naprawde warto. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał - zaciski + tarcze 320 mm (podobno w idelanym stanie) komplet na dwie strony 500 zł :cool1: :

http://moto.allegro.pl/item774237087_macpherson_zawieszenie_audi_a6_2_5_tdi_98_04.html

w razie czego tez wim kto ma komplet zaciskow z klocki i tarczami S4 B6/B7 jak cos to PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam hamulce przód od S4 B6 345mm i felga 17' wchodzi bez problemu a efektywność jest mega skuteczna. Dzisiaj nwet uchroniło mnie to od czołóki jak baran wyprzedzał na łuku, gdybym nie wyhamował do zera to byśmy sie walneli. Także naprawde polecam wymiane jezeli macie tylko na to fundusze. Jednak trzeba sie potem liczyć z tym, że nowe klocki przód to ok 900 zł (8 szt po 4 na kazdą tarcze) a same tarcze nowe to ok 1 500 zł.

ALe naprawde warto. :good:

Co ty tu za bajki piszesz. Do S4 B6 klocki ATE kosztują max 200zł a tarcze 350zł za sztuke. Po za tym klocki są po 2 sztuki na strone a nie 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam hamulce przód od S4 B6 345mm i felga 17' wchodzi bez problemu a efektywność jest mega skuteczna. Dzisiaj nwet uchroniło mnie to od czołóki jak baran wyprzedzał na łuku, gdybym nie wyhamował do zera to byśmy sie walneli. Także naprawde polecam wymiane jezeli macie tylko na to fundusze. Jednak trzeba sie potem liczyć z tym, że nowe klocki przód to ok 900 zł (8 szt po 4 na kazdą tarcze) a same tarcze nowe to ok 1 500 zł.

ALe naprawde warto. :good:

Przecież S4 B6 miało taki sam zacisk jak S4 B7... Jednotłoczkowy. Tarcza 345mm...

W S4 B5 były wielotłoczkowe 321mm...[br]Dopisany: 03 Listopad 2009, 12:04_________________________________________________klocki do s4 B6 i B7 są takie same jak do B7 3.0 tdi... czyli pod tarcze 321mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam hamulce przód od S4 B6 345mm i felga 17' wchodzi bez problemu a efektywność jest mega skuteczna. Dzisiaj nwet uchroniło mnie to od czołóki jak baran wyprzedzał na łuku, gdybym nie wyhamował do zera to byśmy sie walneli. Także naprawde polecam wymiane jezeli macie tylko na to fundusze. Jednak trzeba sie potem liczyć z tym, że nowe klocki przód to ok 900 zł (8 szt po 4 na kazdą tarcze) a same tarcze nowe to ok 1 500 zł.

ALe naprawde warto. :good:

:shocked: chyba ci sie cos pomylilo S4 B6\B7 ma po dwa klocki na strone. Komplet tarcz i klockow Ate to ok 700-800 zl tarcze i 300 klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...