Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak mocy, dymienie


Cayman

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że tematów tego typu było już bez liku, ale mój przypadek wygląda następująco...

Od jakiegoś czasu OOOO brakuje mocy. Za dupcią niuni widać delikatny ciemny dymek przy wciśnięciu do końca gazu na 3, 4 i 5 biegu. Przepływka odpada - podmieniona i problem dalej pozostał. Natomiast podczas przyśpieszania na wyższych biegach w kabinie słychać wyraźnie podmuch powietrza. Oglądałem przewody (na tyle na ile widać je bez rozkręcania połowy komory silnika), obudowę filtra powietrza i wszystko wydaje się być w porządku. Podmuch powietrza wyraźnie słychać z prawej strony komory (po puszczeniu gazu natychmiast znika). Gdzie szukać przyczyny??? W którym miejscu może być nieszczelność?

Od razu uprzedzę - nie mam możliwości i czasu żeby zrobić logi dynamiczne (OOOO musi być gotowe do jazdy za 2 dni) :) :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś gazuje na biegu jałowym a ty zabaw się w macajewa pod maską to się dowiesz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda na nieszczelność węży między interkulerem a turbiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak pęknięte pod opaską i też szukałem dość długo gdzie zasysa powietrze zdjęcie Michała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słychać tak wyraźnie bo nie ma obciążenia. Niech mechanik obejrzy dokąłdnie rury i złączki - może cybant puscił albo dziura w któryms wężu jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 mialem to samo... Bujałem się jak Batory przez 2 miesiące prawie. Okazało się, że wąż pęknięty pod opaską. Wychwycił to jednak dopiero "super mechanik" (i chwała mu za to). Cała "naprawa" kosztowała grosze. Zasugerował dodatkowo, żeby w przyszłości w takich przypadkach prześledzić dokładnie całe "owężowanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...