Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy dobry jest taki głośnik basowy do bagażnika w avancie ?


Demo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Chciałbym doposażyć auto w troszkę basu. Czy coś takiego jest godne uwagi http://www.allegro.pl/item645938924_hurt_total_maskarator_pod_siedzenie_tylko_9cm_vk80.html? Doradźcie.

Jeśli chodzi o cenę to to jest ten pułap jakim dysponuję.

Wsadzanie do bagażnika jakiegoś większego pudła, wykorzystanie miejsce w kole lub boki za lampami tylnymi odpadają. Jedyna lokalizacja to tył oparcia kanapy i jakaś w miarę płaska skrzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale praw fizyki się nie przeskoczy - za mała obudowa, zeby dobrze grało, co więcej - firma Voice Kraft zawsze słynęła z najtańszych wyrobów ( w stylu wzmacniaczy za 50zł z giełdy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale praw fizyki się nie przeskoczy - za mała obudowa, zeby dobrze grało, co więcej - firma Voice Kraft zawsze słynęła z najtańszych wyrobów ( w stylu wzmacniaczy za 50zł z giełdy)...

Dokladnie co to ma byc kurcze :gwizdanie:

Chcesz Miec bas to kup jakis dobry Subwoofer 30 cm i skrzynie do niego i bedzie hulalo a takim czyms to mozesz komary ploszyc :wink4:

Sluchaj dozbieraj albo lepiej kup jakas uzywke z Ori glosnikiem na pewno bedzie lepiej gralo niz to co pokazales :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się obawiałem. Do tego plastykowa obudowa :(

Posluchaj nie ma sie co zalamywac..

Warto czasem poszukac dobrego uzywanego glosnika nie musi byc zaraz wiesz zjechany nie wiem jak..

No ale pieniadze musisz dozbierac bo za taka kaske to raczej nic konretnego nie bedzie..

Wiesz kupic i byc niezadowolonym to nie sztuka..

Zbieraj szukaj a na pewno cos dobierzesz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj nie ma sie co zalamywac..

Ależ nawet przez myśl mi to nie przeszło :wink4: Coś powalczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli interesowales sie VK, to Magnat powinien Ci w zupelnosci wystarczyc, bo audiofilem zapewne nie jestes. ;)

Dzięki za linka. O VK zapytałem z prostego powodu- nie znam tej marki, a cena była ok. Nie zawsze dobre MUSI być drogie. Jeśli chodzi o wymagania. No cóż- słoń nie nadepnął mi na ucho :no: , ale na ziemię sprowadza niezbyt gruby portfel ;( Chyba wiesz o czym mówię.

Po prostu potrzebuję trochę więcej basu niż dają standardowe głośniki w :a4fan: , przy równoczesnym zachowaniu funkcjonalności przestrzeni bagażowej. Nie mogę sobie pozwolić na wsadzenie "lodówki" do bagażnika- potrzebuję go. W związku z tym szukam "płaskiej" alternatywy, o w miarę dobrym brzmieniu i nie dużej cenie. Tak by go przykręcić od tyłu do oparcia i składać je w razie konieczności. Myślę że teraz sprawa wygląda klarownie.

Chcę też zauważyć że godzę się na obudowę zamkniętą z tego powodu. Bass reflex wymaga odpowiedniej skrzyni, więc takie rozwiązania odpadają od razu. Interesują mnie głównie opinie ludzi, którzy już robili coś podobnego. Czyli płaska obudowa zamknięta (dobrze wytłumiona w środku) z głośnikiem rzędu 150-200W.

Mało tego. Wiem jak zrobić technicznie taką obudowę i wzmacniacz do niej. Chodzi mi głównie o głosy ludzi którzy to robili i przy jakich wymiarach, parametrach, użytych głośnikach osiągnęli jakie wyniki.

Będę wdzięczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem na tą aukcje z subem pod fotel.

Takich sprzedawców i takie towary nalezy omijac wielkim łukiem.

Jak czytam ten opis to mam wrażenie ze sub jest ostatnią zdobyczą techniki rakietowej, wogóle technologia kosmiczna.

Ale jak sie wczytac to okazuje sie ze brakuje podstawowych rzeczy w tym urzadzeniu - regulatora czestotliwości górnej filtra dolnoprzepustowego (mozna by sie zastanawic czy takowy jest wogóle wbudowany :-) )

Ale najlepsze jest to ze producent zmiwscił 10 calowy głosnik (25cm) w obudowie o szerokości 24 cm!!

porzeadny dzwiek to klasyczna konstrukcja oparta o normalny głosnik, dobrze wykonana obudowe z wiorówki lub mdf i pochodnych, wzmacniacz i dobrze wykonana instalację.

Albo porzadny dzwiek w aucie albo nieruszony bagażnik.

Wybór to juz inna sprawa, ale z tego co wiem to 30 pare litrów z całej objętości bagażnika to raczej niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo porzadny dzwiek w aucie albo nieruszony bagażnik.

Wybór to juz inna sprawa, ale z tego co wiem to 30 pare litrów z całej objętości bagażnika to raczej niewiele.

Dziś wreszcie miałem chwilkę czasu, przeszukałem trochę net w tej kwestii i doszedłem do tej samej konkluzji :rolleyes:

Wybrałem rozwiązanie alternatywne. Wzmacniacz na stałe w bagażniku. Do tego pudło własnej roboty z MAGNAT XPRESS 10- wyciągane. Zrobię porządne złącze, żeby można było łatwo i szybko wyjmować jak będę potrzebował bagażnika.

No i na wzmacniacz jeszcze muszę dozbierać... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, tak sie składa że ta firmia jest ode mnie z miasta, mają większość sprzętu z tajwanu ściągane i jakości ... (przemilczmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...