Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Słabe przyśpieszenie silnika


mosquitosound

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z silnikiem 1.8 ARG

Gdy chcę przyśpieszyć np. na 2 biegu to autko w okolicy 1500 obrotów mocno zamula (zamiast poczuć przyśpieszenie to wręcz jest odwrotnie jakby chciał zwolnić).

Gdy przyśpieszam np. na 3, 4 biegu i mam powyżej 4000 obrotów auto nie chce dalej (nie ma siły) przyśpieszyć, odczuwam wtedy dziwne drgania samochodu (ja mu wciskam gaz a on nie chce jechać).

Dzieje się tak zarówno na benzynie jak i na gazie (dziś założyłem gaz)

Czy ktoś się spotkał już z czymś takim, jeśli tak to poradźcie coś co można zrobić aby autko odżyło?

Teraz będę wymieniać jeszcze olej, filtr paliwa, powietrza i oleju może to coś pomoże.

Dodam jeszcze że silnik (zimny bądź ciepły) pracuje równo, obroty nie falują, nie gaśnie wszystko OK poza objawami opisanymi powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij przepływkę , zapal, wciśnij gaz do podłogi i patrz czy zamyka płynnie obrotomierz .

Potem napisz co się działo .

Aaa jeszcze mogli z zbyt daleka "wziąć podciśnieni" zapytaj ich o to będą wiedzieli o co chodzi .

Chyba tak to się nazywa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o to jak autko pracuje to to samo działo się przed założeniem gazu i po więc sam gaz nie ma nic wspólnego z tymi objawami.

autko zachowuje się tak na benzynie i na gazie.

a przy okazji to gdzie jest ta przepływka (gdzie ją odpiąć)???

aha mam odpiąć wtyczkę czy cały element wymontować z autka (gdzie dokładnie znajduje się ta przepływka??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dziwne bo miałem w tym samym roczniku, tym samym silniku ten sam przypadek, oczywiście uszkodzona przepływka, po wymianie wszystko chodzi bez zarzutu, objawy miałem identyczne, vag nie pokazywał żadnych błędów (ale nie sprawdzałem dokładnie, raz tylko podpiąłem i nie było błędu, potem jeszcze z ze 1000 km zrobiłem i wymieniłem przepływke)

koszt jakieś 350 pln oryginał regenerowany, kupowałem w intercarsie, nie przyjęli mi starej bo miałem ukruszony plastik przy wtyczce :wallbash: koszt byłby mniejszy o 130pln

wypnij wtyczke, powinien zacząć normalnie jeździć, tylko spalanie będzie jakieś 3L większe :)

przepływka to ta rura zaraz za filtrem powietrza (z wtyczką )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypnij wtyczkę od PRZEPŁYWOMIERZA i zobacz czy ci się auto wkręca na obroty bez zająknięcia, najlepiej sprawdzaj na benzynie bo gaz jak masz nowy to nie wiadomo jak go tam ustawili

no teraz po chwili zastanowienia to jeszcze przychodzi mi na myśl zwalona świeca/kabel ale to byś odczuł najbardziej podczas deszczowej pogody, trzepało by silnikiem no i też były by problemy z wyjściem na wysokie obroty pod obciążeniem

stawiam na przepływkę, 99%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak

test (odłączenie przepływki) został przeprowadzony dwa razy i za każdym razem efekt był ten sam:

1. jazda na paliwie i po odłączeniu przepływki auto stało się żwawsze,

2. jazda na gazie i po odłączeniu przepływki auto stało się żwawsze.

UWAGA!! przy odłączonej przepływce falują obroty i włączają się kontrolki ESP i ABS

czy tak powinno się dziać???

czy przepłyke najpierw spróbować wyczyścić czy raczej nic nie da????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przepływke czyscilem. patyczek do uszu i benzyna ekstrakcyjna. nie wiem czy to cos dalo ale dla wlasnego spokoju wyczyscilem.

A w ARG Vag nie dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa działa tylko teraz nie mam jak się podłączyć.

jutro pojadę do gazownika to może on podłączy, ale w sumie nie wiem po co mam się podłączyć pod vag???

Po odłączeniu przepływki autko idzie lepiej.

W najbliższym czasie (może jutro) zrobię tak:

-wyczyszczę przepływkę,

-wyczyszczę przepustnicę,

-zrobię jej adaptację

i zobaczymy co wtedy będzie się działo

tylko nadal nie wiem co z tym

UWAGA!! przy odłączonej przepływce falują obroty i włączają się kontrolki ESP i ABS

czy tak powinno się dziać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falować zawsze będą a z tym świeceniem to nie mam pojęcia ,

Kup Bott czy jakoś tak . Jest to zmywacz do gaźników taki zielony za 14 złotych .Kilka razy dokładnie

przeczyść z każdej strony . Tylko naprawdę dokładnie . I nie żadne waciki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozbiorę to obadam sprawę i wtedy zobaczymy co i jak bedzie najlepiej wyczyścić, ale czytałem że gość właśnie tak robi pryska pistoletem w odległości około 15cm.

a poza tym pistolet można odpowiednio wyregulować do potrzeb.

dam znać jak to wszystko poszło może porobię fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozbiorę to obadam sprawę i wtedy zobaczymy co i jak bedzie najlepiej wyczyścić, ale czytałem że gość właśnie tak robi pryska pistoletem w odległości około 15cm.

a poza tym pistolet można odpowiednio wyregulować do potrzeb.

dam znać jak to wszystko poszło może porobię fotki

Człowieku 14 zł preparat NIE STAĆ CIĘ ?

A stać Cię na nową przepływkę ?

Umiesz liczyć ?

http://www.centercar.pl/product_info.php?products_id=372

https://ssl.allegro.pl/item585368855_585368855.html

W sklepie jeszcze taniej :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie więc tak, porozbierałem wszystko dziś i wyczyściłem przepustnicę (strasznie ufajdana była), przepływomierz lecz jeszcze nie poskręcałem wszystkiego.

właśnie wrzucam zdjęcia na fotosik, jak wrzucę to dam linka.

Mam jeszcze jedno pytanie, znalazłem uszkodzony plastykowy element (wygięta rurka pod kolektorem ssącym) jest cała rozwalona, czy to jest odma???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...