Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Gdzie znajduje się czujnik wysokiego ciśnienia ?


kacpersl

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy ktoś możę mi powiedzieć gdzie znajduje się czujnik wysokiego ciśnienia w b7 ,ponieważ nie moge wyłączyć przycisk econ stało się to po myciu karcherem auta,na vagu pokazuje coś takiego (nieznzny błąd .zwarcie z plusem) i nie bardzo wiem gdzie są jakieś kostki które mogą robić zwore,dlatego myśle że to może być czujnik ciśnienia,

bardzo dziękuje za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy chłodnicy klimatyzacji (na bocznej ściance chłodnicy klimatyzacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio miałem te objawy na VAGu wyszło że czujnik wysokiego ciśnienia ale okazało sie że klima miała za mało czynnika i słabe ciśnienie. Nabicie klimy i wszystko wróciło do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba ją napełnić, zrobić przeglądzik przy okazji... :gwizdanie: :good: [br]Dopisany: 30 Wrzesień 2009, 23:09_________________________________________________No i dzisiaj mnie dopadł ten sam problem (ECON się włączył) a na VAGu błąd 00819... Jadę więc na przeglądzik klimy. :naughty: Mam nadzieję, że to tylko brak czynnika chłodzącego... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiegos dziwnego VAGa i opis błędu był chyba po chińsku! :kwasny::polew: Na jutro rano umówiłem się na przeglądzik więc jutro będę wiedział co to dokładnie jest. :naughty:[br]Dopisany: 02 Grudzień 2009, 21:36_________________________________________________A jednak to był czujnik. Czujnik zmieniony a przy okazji odgrzybienie zrobione. Klima śmiga aż miło. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że już ci śmiga. Ile zapłaciłeś za czujnik? Mój kosztował z audi 45Ł (ok 200PLN) tyle że gaz trzyma mi tylko miesiąc

jak by ktoś miał wątpliwości co do błedu to krótki opis poniżej

00819 - High Pressure Sensor (G65): Open or Short to Ground

Possible Causes

Wiring/Connectors from/to High Pressure Sensor (G65) faulty

High Pressure Sensor (G65) faulty

Possible Solutions

Check Wiring/Connectors from/to High Pressure Sensor (G65)

Check High Pressure Sensor (G65)

00819 - High Pressure Sensor (G65): Signal too Low

Possible Symptoms

Climate Control stuck in ECON Mode

Possible Causes

Insufficient Refrigerant Pressure

Wiring/Connectors from/to High Pressure Sensor (G65) faulty

High Pressure Sensor (G65) faulty

Possible Solutions

Check Refrigerant Pressure

Check Measuring Value Blocks (MVB)

Check Wiring/Connectors from/to High Pressure Sensor (G65)

Check High Pressure Sensor (G65)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię troszkę temat bo znajomy ma czujnik do wymiany. I pytanko: w serwisie mu powiedzieli że aby to wymienic trzeba zdjąć przedni zderzak (schemat wymiany wg Elsy). Ale czy jest szansa dostać sie do tego prościej? Jakoś od góry lub dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się pod wątek.

Dzisiaj sprawdzając na VAG'u wypluło mi błąd: Czujnika wysokiego ciśnienia.

Klimatyzacja świeżo co nabita no ale nie chłodzi...kompresor/agregat się nie włącza - słyszałem że nie włączy się dopóki czujnika się nie wymieni.

Ten czujnik znajduje się po prawej stronie obok lampy jednakże nie umiem nigdzie znaleźć go nawet na allegro.

Macie jakieś sprawdzone hurtownie skąd owy czujnik ściągnę dla siebie? Lub też nr oryginału? Bo w jednej z hurtowni powiedziano mi że są 3 typy i potrzebują nr oryginału (nie będę ściągał pół przodu by podać mu tylko nr).

I powiedzcie czy po wymienie tego czujnika klimactronic będzie działał jak powinien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...