Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TP "Neostrada" vs. Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też pewnie wezmę Neo 1Mb, chociaż te 2Mb za mną chodzą :naughty: Zresztą to 1Mb to i tak dużo w porównaniu do tego jak TP wprowadziła usługę a człowiek wtedy zaczynał od 128Kb. Nie mówiąc o skrzypieniu modemu i liczeniu każdej minuty w programie iBankrut :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pewnie wezmę Neo 1Mb, chociaż te 2Mb za mną chodzą :naughty: Zresztą to 1Mb to i tak dużo w porównaniu do tego jak TP wprowadziła usługę a człowiek wtedy zaczynał od 128Kb. Nie mówiąc o skrzypieniu modemu i liczeniu każdej minuty w programie iBankrut :polew:

weż nawet nie przypominaj tych czasów :polew: zwykłym modemem ściagałem plik 100mb jakieś łacznie 10h programem wspomagajacym sciaganie, i na koniec przy rozpakowywaniu wyskoczył błąd danych CRC :wallbash: a to wszystko było naliczane własnie na czas połaczeń w jakistam pakietach TP bodajze 15godzin/na miesiąc za 30pare złoty czy jakos tak, to była dopiero żenua :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pewnie wezmę Neo 1Mb, chociaż te 2Mb za mną chodzą :naughty: Zresztą to 1Mb to i tak dużo w porównaniu do tego jak TP wprowadziła usługę a człowiek wtedy zaczynał od 128Kb. Nie mówiąc o skrzypieniu modemu i liczeniu każdej minuty w programie iBankrut :polew:

weż nawet nie przypominaj tych czasów :polew: zwykłym modemem ściagałem plik 100mb jakieś łacznie 10h programem wspomagajacym sciaganie, i na koniec przy rozpakowywaniu wyskoczył błąd danych CRC :wallbash: a to wszystko było naliczane własnie na czas połaczeń w jakistam pakietach TP bodajze 15godzin/na miesiąc za 30pare złoty czy jakos tak, to była dopiero żenua :naughty:

Też miałem ten pakiet. Tylko tam chyba było 16 godzin ale już dokładnie nie pamiętam bo to było lata temu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wziąłem Neostradę 2Mb za 78 zł ale już tylko na rok po roku ceny spadną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem umowę z oku..wiałom netom na 2 lata. Po roku trafiło mi się kupić okazyjnie mieszkanie ,więc dzwonie do nich z zapytaniem czy da rade podłączyć internet pod nowy adres,uszłyszałem oczywiście ze tak nie ma problemu będzie tylko podpisać aneks do umowy .podpisałem na kolejne 2 lata po 3 miesiącach stwierdzili ze nie ma możliwości podłączenia i kazali płacić kare za zerwanie starej umowy 1200 zł Niestety sprawę przegrałem bo na umowie jest napisane zgodnie z regulaminem a regulaminu nie daję do przeczytania w czasie podpisywania umowy.Reasumując kombinują jak mogą z tego wniosek czytajcie dobrze to co podpisujecie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Netią pojawia się problem w dostępności usług w niektórych lokalizacjach... Np ścisłe centrum Krakowa:)

Z braku możliwości trzeba było wziąć TP - oferta niby ok - 69,90 za 1Mb internet + abonament za linie telefoniczną.

Miła pani w punkcie obsługi doradziła jak obniżyć koszty zawieszając linie, wszystko cudownie... Do otwarcia 1. rachunku na kwotę 490zł!! Mały szok:D :shocked:

Okazało się że to obniżenie kosztów nie musi być rozłożone na raty - zwłaszcza w przypadku nowych abonentów. O czym uprzejma pani zapomniała dodać... nauczka na przyszłość - nie do końca wierzyć miłym paniom w punktach obsługi klienta:):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z netią moze być problem gdy korzystamy z niej po linii TP, a dlatego że TP zqwsze bedzie konkurencji robiłą p[od górkę. Miłaem Nartostrade, radiówkę na łączach Dialogu, Multimedię, a teraz mam Netię 4 MB na kablach Netii. I powiem wam jedno Netia bije na głowę TP. Mam kolegę który długi czas pracował w Tepsie, nie polecam chyba ze nie mamy innej możliwości np. w małych miejsowościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odświeżę trochę temat i zapytam. Czy jest zauważalna różnica w przeglądaniu stron www i np. oglądaniu filmów online, czy na youtube między 1mb, a 2mb. Kończy mi się umowa na neostradę i zastanawiam się, czy dla szybszego łącza warto wydać te 15zł więcej, czy nie będzie widocznej różnicy. Drugie pytanie: mam liveboxa(lubię sobie czasem zmienić otoczenie) i płace za tą przyjemność 10pln/mieś, a że jestem totalnym laikiem w tych kwestiach, to czy jest jakaś opcja, aby podłączyć inne urządzenie(kupić) do kabelka TP i też mieć bezprzewodowy przesył danych do laptoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wziąłem Neostradę 2Mb za 78 zł ale już tylko na rok po roku ceny spadną

O matko masakra :) ja za 80 zl w UPC mam 25 mega. Kurde ale potrafia jeszcze zdzierac z ludzi kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko masakra smiley ja za 80 zl w UPC mam 25 mega

Tak, tylko pewnie mieszkasz w bloku i masz dostęp do UPC. Mieszkańcy domków raczej nie mają takiej możliwości, na pewno nie w moim mieście.

Jeśli chodzi o internet to tylko Netia. Miałem kiedyś Neostradę i więcej nie chce mieć nic z TP. Ta firma to jedni wielcy oszuści. Miałem pakiet wykupiony 1 MB a prędkość mierzona na np www.dsl.cz wynosiła 30 kb albo i mniej :shocked: Nie mogłem poczty czasami sprawdzić. W końcu szlag mnie trafił, dzwonie na ta ich niebieską linię lub coś w tym rodzaju, Ci niby sprawdzają co jest i mówią, że pewnie mam wirusy, albo wciskają, że wszystko jest OK. Przypadkowo przeczytałem na forum mojego miasta, że wiele osób u mnie ma ten sam problem i spowodowane jest to niby przebudową czy remontem łączy TP. Zadzwoniłem kiedyś znów do nich zapytać się czemu net tak zamula a oni znowu się wykręcają, dopiero jak powiedziałem, że podobno robią coś z łączami to już zmiękli, tylko nie mogli nigdy odpowiedzieć na pytanie ile to potrwa, miesiąc, dwa czy rok albo i dłużej aż w końcu powiedzieli żebym spojrzał do umowy, że jest to internet DO 2 MB a nie 2 MB więc może być tak jak jest. Ja w każdym razie, co miesiąc występowałem o zwrot części opłat za internet z racji tego, że nie wywiązują się z umowy. Umowa się skończyła, przeniosłem się ze wszystkim do Netii i nigdy nie miałem żadnych kłopotów z nimi, i o dziwo niby jest na łączach TP to nie ma żadnych problemów z prędkością. Jest dokładnie tyle lub troszkę więcej nawet niż deklarują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko masakra smiley ja za 80 zl w UPC mam 25 mega

Tak, tylko pewnie mieszkasz w bloku i masz dostęp do UPC. Mieszkańcy domków raczej nie mają takiej możliwości, na pewno nie w moim mieście.

Jeśli chodzi o internet to tylko Netia. Miałem kiedyś Neostradę i więcej nie chce mieć nic z TP. Ta firma to jedni wielcy oszuści. Miałem pakiet wykupiony 1 MB a prędkość mierzona na np www.dsl.cz wynosiła 30 kb albo i mniej :shocked: Nie mogłem poczty czasami sprawdzić. W końcu szlag mnie trafił, dzwonie na ta ich niebieską linię lub coś w tym rodzaju, Ci niby sprawdzają co jest i mówią, że pewnie mam wirusy, albo wciskają, że wszystko jest OK. Przypadkowo przeczytałem na forum mojego miasta, że wiele osób u mnie ma ten sam problem i spowodowane jest to niby przebudową czy remontem łączy TP. Zadzwoniłem kiedyś znów do nich zapytać się czemu net tak zamula a oni znowu się wykręcają, dopiero jak powiedziałem, że podobno robią coś z łączami to już zmiękli, tylko nie mogli nigdy odpowiedzieć na pytanie ile to potrwa, miesiąc, dwa czy rok albo i dłużej aż w końcu powiedzieli żebym spojrzał do umowy, że jest to internet DO 2 MB a nie 2 MB więc może być tak jak jest. Ja w każdym razie, co miesiąc występowałem o zwrot części opłat za internet z racji tego, że nie wywiązują się z umowy. Umowa się skończyła, przeniosłem się ze wszystkim do Netii i nigdy nie miałem żadnych kłopotów z nimi, i o dziwo niby jest na łączach TP to nie ma żadnych problemów z prędkością. Jest dokładnie tyle lub troszkę więcej nawet niż deklarują.

A jak kolego było z przejsciem na sieć netii to było z dnia na dzień czy miałeś odstęp czasowy pomiedzy rozwiazaniem a podpisaniem umowy z drugą firmą :mysli:

Ja używam neostrade i na prędkosc nie narzekam ciągnie sobie po 140km/s przy łaczu 1mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolego było z przejsciem na sieć netii to było z dnia na dzień czy miałeś odstęp czasowy pomiedzy rozwiazaniem a podpisaniem umowy z drugą firmą

Na pewno z dnia na dzień to się nie odbyło, z tego co pamiętam to TP na 30 dni na podpisanie Netii zgody na udostępnienie im swoich łączy i tyle też trwało, chcieli klienta przytrzymać jak najdłużej. Najmniej przyjemne było rozwiązanie umowy z TP na Neostradę, pracownicy punktu TP w moim mieście zachowywali się bardzo chamsko i nieprzyjemnie w stosunku do nas. Po tym też mamy uraz do tej firmy. Po ok 2 tyg od momentu jak Netia została już na dobre naszym dostawcą, zadzwonił szanowny pan z TP z ofertą na telefon i internet, gdy mu powiedziałem, że nie jestem już ich klientem od razu trzasnął słuchawką. Tam są mili dla klienta dopóki nie podpisze z nimi umowy najlepiej na 2 lub 3 lata, potem mają go daleko w du...

Każdy inny operator aby nie TP, słyszałem, że Dialog też jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie jest, tp wymaga miesięcznego (cały pełnyt miesiąc od 1 do 30, nie inaczej) okresu wypowiedzenia umowy czyli jesli np dzisiaj podpiszesz umowe z netia jeszcze w tym miesiącu wypowiedzenie trafi do tp, czerwiec bedzie tym miesiącem wypowiedzenia i dopiero od lipca bedziesz mogl miec aktywna netie:) oferta netii jest atrakcyjniejsza, zwłaszcza jesli jest się w zasięgu llu czyli centrali netii wtedy mozna miec nawet +8mb za 59 zł:) jesli ktos jest zainteresowany to moge sprawdzić mozliwości techniczne danego łącza po nr tel na pw bo... jestem przedstawicielem netii :kox: baaa jesli ktos chce to bardzo chetnie mu zmienie abonament z oczywistych powodow :decayed::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety takie rzeczy sie zdarzają u kazdego operatora :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodzilem z TP do Netii z dnia na dzien, nawet nie zauwazylem kiedy bylem przelaczony, a co lepsze netia zalatwila za mnie wszystkie formalnosci z rozwiazaniem umowy w TP. Mam Netie na liniach TPSA, wiec transfer taki sam, zmienilem w zwiazku z lepsza umowa (promocje), teraz jak bedzie lepsza w TPSA to do nich wroce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z kablówki ( Vectra, UPS ) ja mam taki internet 8Mb do tego stały zewnętrzny adres IP. Koszt to 59zł miesięcznie. Łącze pracuje praktycznie bez awaryjnie a mam go już od 4 lat. Dodatkowy plus tego łącza to że w nocy prędkość jest 4 razy szybsza czyli mamy 32Mb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z kablówki ( Vectra, UPS ) ja mam taki internet 8Mb do tego stały zewnętrzny adres IP. Koszt to 59zł miesięcznie. Łącze pracuje praktycznie bez awaryjnie a mam go już od 4 lat. Dodatkowy plus tego łącza to że w nocy prędkość jest 4 razy szybsza czyli mamy 32Mb :)

Z kablówka jest tyle nie dobrze że jest dostepna tylko w większych miastach :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedni chwalą Netię a drudzy narzekają mam czas do drugiego lipca wtedy muszę rozwiązać umowę z neostradą i zastanawiam się jeszcze co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...