Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TP "Neostrada" vs. Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Za ok 2 miesiace kończy mi sie umowa z TP za internet, noi jak to przystąło na firmy konkurencyjne(Netia) własnie wydzwaniają do mnie z konkurencyjnymi ofertami. Przez telefon miła pani przedstawiła mi taką oto oferte:

Internet 4mb/s za 49zł miesiecznie z umową na 24 miechy, bądź za 59zł z umową na 18 wiosen, bez limitów wszystko wspaniale :naughty: Aktualnie mam Neostrade 1mb za 59zł miesięcznie. Patrząc na nową oferte( :kox: ) zastanawiam sie czy nie przejsć na drugą strone :mysli:

Dodam ze z ze zmianą operatora nie wiążą sie zadne problemy, opłaty według miłej pani, tylko wszystko trzeba zamówic w odpowiednim czasie(na dnaich podejme decyzje). Do internetu moge wziaść oferte telefoniczną za 35zł miesiecznie ze 120min w abonamencie(aktualnie płace 50zł w TP)

Przechodził juz ktos z TP na netie? i czy faktyznie jest to tak pieknie, czy oczyms niezostałem powiadomiony?? Używa ktos netii(działa po lini TP) i moze ja z sumieniem polecić??

* po co używasz do takiego tematu prefiksu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi jestem w takiej samej sytuacji tylko że ja jestem w gorszej sytuacji bo oferta dla mniejsych miejscowości już taka dobra nie jest. Ale mimo to w porównaniu do TP to sie opłaca. Dlatego z ciekawością będę śledził ten wątek :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam netie na linii TP i raczej jest wszystko ok

tez sie wlasnie zastanawiam nad ta oferta, teraz mam neta z kablowki 1mb za 39zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi jestem w takiej samej sytuacji tylko że ja jestem w gorszej sytuacji bo oferta dla mniejsych miejscowości już taka dobra nie jest. Ale mimo to w porównaniu do TP to sie opłaca. Dlatego z ciekawością będę śledził ten wątek :naughty:

To znaczy ze to są oferty indywidualne :naughty::mysli: to niezłą mi opcje zaproponowali :slina:

Jak ktos przerabiał ten temat to mógłby napisać cos na temat opłacalnosci, ewentualne problemy z samą siecią, zrywanie połaczeń itp :notworthy: Bo narazie jestem na TAK :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamiętam, że jak około roku wstecz miałem taką sytuację, to zrezygnowałem, bo konieczne było podpisanie również umowy na telefon... :disgust: ale teraz to tylko przeczytać 5 razy regulamin promocji i brać, bo oferta niezła :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamiętam, że jak około roku wstecz miałem taką sytuację, to zrezygnowałem, bo konieczne było podpisanie również umowy na telefon... :disgust: ale teraz to tylko przeczytać 5 razy regulamin promocji i brać, bo oferta niezła :good:

No własnie miła pani powiedziała że nie musze brać telefonu to jest dodatkowa opcja z promocja jakiej TP mi nie zaoferuje(tak mi to ładnie ujeła :naughty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem teraz i na ich stronie nie wyglada to tak różowo:

"Przez połowę okresu umowy zawartej na 24 miesiące za internet 4 Mbit/s jak za 1 Mbit/s czyli - 59 zł/m-c, w drugiej połowie umowy miesięcznie za internet zapłacisz 74 zł/m-c. Odpowiednio dla umowy zawartej na 12 miesięcy 69 zł/m-c i 84 zł/m-c."

pewnie dostałes specjalna oferte :naughty:

kiedys tez do matki dzwonili z jakas tam oferta, to matka zaczeła im gadac, ze chce sie wypisac, to podniesli zara ta liczbe godzin w miesiacu do wygadania hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Kowi poczytaj sam, bo "miłe panie" są zawsze miłe przez telefon, a później jest "płacz" :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam netie ponad rok,lacze dosyc slabe - lagi itp.

Ale najgorsze jest to ze zanim was podłączą minie ze 3 miesiące bo obsługę maja tragiczna.

Pierwszy raz na podlaczenie czekałem 4 miesiace,bo a to przekręcili nazwę miasta,a to jakis numer,a to nazwisko i tak odsylalem ta umowe ze 4 razy.

Teraz przedłużałem umowe+zmiana prędkości na 2 mega,i znowu ta sama bajka czekalem 3 miesiace motali sie znowu jak małe dzieci w przedszkolu.

Zeby nie bylo ze tylko ja tak mialem,bo ta sa ma bajka byla u szwagra i znajomego,tez poprzekręcali jakieś nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tą opłatą 49zł to jest połowa okresu umowy, o tym juz miła pani niepoinformowała :disgust: a miało być tak pieknie

mam cały tydzień na zastanowienie sie nad tą ofertą, bo jak nie patrzeć 1 rok bym płacił te 49zł a drugi 64zł, dzie aktualnie płace 59zł, to co bym zaoszczedził przez pierwszy rok w drugim bym im oddał :disgust: cwaniaczki :gwizdanie: Doczytałem jeszcze ze promocja obowiazuje przy umowie również na telefon w Netii :wallbash:

http://www.netia.pl/files/swp_promo/1805/swp_-_dostajesz_4_mbits_a_placisz_jak_za_1_mbits.pdf

Ja mam netie ponad rok,lacze dosyc slabe - lagi itp.

Ale najgorsze jest to ze zanim was podłączą minie ze 3 miesiące bo obsługę maja tragiczna.

Pierwszy raz na podlaczenie czekałem 4 miesiace,bo a to przekręcili nazwę miasta,a to jakis numer,a to nazwisko i tak odsylalem ta umowe ze 4 razy.

Teraz przedłużałem umowe+zmiana prędkości na 2 mega,i znowu ta sama bajka czekalem 3 miesiace motali sie znowu jak małe dzieci w przedszkolu.

Zeby nie bylo ze tylko ja tak mialem,bo ta sa ma bajka byla u szwagra i znajomego,tez poprzekręcali jakieś nazwy.

Chyba przejże oferte TP jeszcze, bo przy zmianie operatora musze oddać swój routter a netia w ofercie daje mi za 29zł na własnosc jakiegoś paździocha i telfon z 2 słuchawkami bezprzewodowymi :tongue4: A skoro moge czekać nawet 2 miechy na podłączenie do sieci to jakos mi nie śpieszno do tych 4mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z firmą Netia jakiś czas temu i nie polecam. Dlaczego? Kończyła mi się umowa na neostradę, zadzwonili ze swoją ofertą, dość dobrą w moim mniemaniu. Po ponad miesiącu bezczynności z ich strony (podpisana umowa, wszystko formalnie załatwione) twierdzili, że muszą czekać, aż tp zwolni łącze, oczywiście moje telefony do tp nic nie dały. Przez ponad miesiąc nie miałem internetu, więc się wk***łem i rozwiązałem umowę. Co do oferty proponowanej Kowiemu - te 4mb, to prędkość połączenia z ich routerem, a nie na świat, więc to dokładnie to samo, co 1mb w neostradzie. Niestety tp najtańsze nie jest, ale przynajmniej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem że jednak nie moge wziąść samego internetu w tej cenie promocyjnej, w warunkach umowy jest napisane ze oferta cenowa obowiązuje w przypadku brania telefonu w 2 jakiś opcjach :thumbdown: a pani wkręcała ze moge bez telefonu brać i bede płacił to 49zł :disgust:

Czyli cały ten cyrk z podłaczeniem nowego operatora po lini TP zaczyna sie tak samo, co skutkuje brakiem internetu conajmniej na misiąc :wallbash:

Mógł by ktos opisać wrażenia, kto przeszedł tą całą opcje z zamianą operatora, czy u niego też trzeba było czekać na podłaczenie, i jak sam internet działał, gry online(typu CS, GTA) Na swoją obecna opcje neo w sumie nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez telefon Panie potrafią bardzo ładnie opowiadać (czyt. ściemniać).

Potem bywa różnie.

Właśnie ostatnio znajoma mi opowiadała, jak jej sąsiadka zmieniła z TP na Netię. Sama procedura przeszła OK, ale działanie internetu było tragiczne - rzekomo TP utrudnia działanie innym na swoich kablach, a jak jest prawda to i tak się nigdy nie dowiemy. Po roku wspomniana sąsiadka wróciła do TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 to 49PLN za 4Mb/s jest tylko w dużych aglomeracjach miejskich. Jak ktoś mieszka w małym miasteczku lub na wsi to jest 2Mb/s za 64PLN. Oczywiście pod warunkiem że odrazu telefon się u nich weźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że właśnie przez pierwsze 12m-c, płaci się 59 zł lecz następne 12 m-c już jest to 74 zł/m-c, z tego co wiem rodzice maja w firmie netie z ta oferta promocyjna i wiem że w większych miastach jest to 4 MB za ta cenę a w mniejszych już po 2mb lecz czasami zdążają się przypadki po 1 MB, zależy to od łączy jakich posiadają w twojej miejscowości.Często się zdarza, że nigdy nie będziesz miał takiej prędkości. Może sie mylę ale Netia to nie jest czasami na łączach TP ?? jak tak to niech ktoś mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez telefon miła pani przedstawiła mi taką oto oferte:

Internet 4mb/s za 49zł miesiecznie z umową na 24 miechy, bądź za 59zł z umową na 18 wiosen, bez limitów wszystko wspaniale :naughty:

59 zl z umowa na 18 lat !!!!!! - :banan3: :banan3: :banan3: - FUNtastycznie

Osobiście też brałem pod uwagę netie bo konsultantka fajnie gadała, ale zostałem przy "neo"

bo z netia to już nie jeden miał problemy. Tani internet rekompensowali później dziwnymi i nie małymi kwotami na rachunkach, czego nie dawało się wytłumaczyć ani "wystornować", ze tak się wyrażę. Nie ja miałem takie problemy ale ludzie których znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez telefon miła pani przedstawiła mi taką oto oferte:

Internet 4mb/s za 49zł miesiecznie z umową na 24 miechy, bądź za 59zł z umową na 18 wiosen, bez limitów wszystko wspaniale :naughty:

59 zl z umowa na 18 lat !!!!!! - :banan3: :banan3: :banan3: - FUNtastycznie

Osobiście też brałem pod uwagę netie bo konsultantka fajnie gadała, ale zostałem przy "neo"

bo z netia to już nie jeden miał problemy. Tani internet rekompensowali później dziwnymi i nie małymi kwotami na rachunkach, czego nie dawało się wytłumaczyć ani "wystornować", ze tak się wyrażę. Nie ja miałem takie problemy ale ludzie których znam.

No z tymi wiosnami to heheh pomyliło mi sie :tongue4::polew: :polew:

Ale dzieki za opinie, własnie troche oczytałem sie na forach, i ludzie pisali o dosć długim braku internetu po przejsciu, niby umowa podpisana usługa nie wykonana a rachunek potrafi przyjsć :wallbash: wszelkie próby kontaktów na infolinii były spławiana albo cos w ten deseń(nie da rady sie dodzwonic itp ) że niby internet potrafił być wolniejszy przez pare dni, w sumie nie znalazłem pozytywnej opini w której było by wszystko wspaniale jak to mówione było przez telefon

Zostaje z TP :good: tu przynajmniej jak coś walnie to mam natychmiastową pomoc :good:[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2009, 17:27_________________________________________________Po przeczytaniu informacji na paru forach róznotematycznych wybrałem przedłuzenie umowy z nesotradą, wszedzie ludzie maja problemy z ta netią a to że prędkośc jest zaniżana, przełączenie użytkowników jest czasochłonne(kazdy o tym wspomniał gdzie bym nie czytał) potrafia być niezłe lagi w grach mimo obiecywanej prędkosci 4mb, jak cosnawali łacze to zwalaja wine na TP i trzeba z reguły odczekiwać 48h, wiec to nie dla mnie :hi:

Temat mozna zamknac chyba że ktos jest w podobnej sytuacji wyboru :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzwoniła ostatnio jeszcze raz pani z Netii. Przedstawiłem jej te narzekania userów. Dowiedziałem się że przez cały okres jest ta sama cena. Nie wzrasta powiedzmy po roku. Dodatkowo co do długiego czasu przełączania to mówiła że tak jest jak się samemu załatwia sprawy i wysyła papiery. Jak oni załatwiają wszystko i przełączają to będzie jedynie kilkunastominutowa przerwa w nocy kiedy się kończy umowa z TP a zaczyna z Netią. Co do tranferu to kazała sprawdzić łącze i jak ono pozwala na taki transfer to zagwarantowała mi że Netia taki transfer zapewni. I komu tu wierzyć :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzwoniła ostatnio jeszcze raz pani z Netii. Przedstawiłem jej te narzekania userów. Dowiedziałem się że przez cały okres jest ta sama cena. Nie wzrasta powiedzmy po roku. Dodatkowo co do długiego czasu przełączania to mówiła że tak jest jak się samemu załatwia sprawy i wysyła papiery. Jak oni załatwiają wszystko i przełączają to będzie jedynie kilkunastominutowa przerwa w nocy kiedy się kończy umowa z TP a zaczyna z Netią. Co do tranferu to kazała sprawdzić łącze i jak ono pozwala na taki transfer to zagwarantowała mi że Netia taki transfer zapewni. I komu tu wierzyć :mysli:

nie wierz nigdy kobiecie... :gwizdanie: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh no to ładnie Dibo oni maja niezły burdel w tej Netii, jak do mnie dzwoniła jakaś pani(nna niz wczesniej) to odrazu poruszyłem temat że po roku jest zmiana ceny(nawet w regulaminie na stronie jest) to mi potwierdziła racje, poruszyłem tez temat tego przełaczania, to powiedziała ze nie powinno być problemu ale moze być chwilowy brak dostępu, ale jak ja zapytałem o szczegóły dlaczego tak jest itp to nie potrafiła sie już wybronić :evil: co do sprawdzania czy jest mozliwy taki i taki transfer test przeszedłem pozytywnie :naughty: ale stwierdziłem ze jak mam mieć problemy to wole neostrade 1mb w zupełnosci wystarcza. jak czytąłem opinie to dużo osób rezygnowało z usług netii po jakmś czasie ze wzgledów obsługi klienta, z resztą w tym wątku nikt nie napisał pozytywnej opinii na temat tego usługodawcy, a na tyle użytkowników ktoś musi siedzieć na Netii

Ja już po fakcie umowa podpisana i śpie spokojnie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...