Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Turbina i brak mocy powyżej 2500RPM


Zbigniew_Majkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To pierwszy mój post i mam nadzieję że nie strzelę gafy. W szukajce szukałem ale mam złe zdanie na temat forumowych szukajek, nie pomagają. Wracam do sedna sprawy.

Mam niedawno kupione B5 AJM z 2000r. Problem wygląda następująco: auto jedzie równo i ciągnie tylko do 2500 rpm.

Wyżej spodziewałem się dalszego przyśpieszenia i przyrostu mocy ale właśnie jakoś słabnie. Ciężko to opisać ale czuć wyrażnie. Porównuję swoją B5 z moim służbowym Oplem Astra 1,7CDTI. Ten idzie równo w całym zakresie obrotów aż do 4000rpm, audi jakby słabło mimo że moc podobna (115 do 110 KM). Czy oznacza to koniec mojego turbo czy może wystarczy jakiś drobny zabieg??

A i jeszcze jedna sprawa, gdzie jest gniazdo do kabla VAG?? jedyne co przychodzi mi na myśl to tylna popielniczka (bo tam takie gniazdo widać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, podepnę się pod ten temat żeby nie zaśmiecać.

Mój teść ma bardzo dziwną przypadłość w A4 B5. którym sam mam okazję często jeździć. To ten silnik 90 konny TDI z 96 roku, skrzynia w automacie. Co zaobserwowałem niepokojącego to że autko się zbiera elegancko (jak na swoją moc) natomiast w momencie gdy silnik osiągnie 90st to jakby turbinę odłączalo. Po prostu traci moc. W Niemczech na autostradzie musiałem uciekać na prawy pas parokrotnie i przy około 90 kmh do 110 trzymał i nie chciał nic przyspieszyć. Natomiast jak nas deszcz złapał i silnik spadł z temperaturą do 60-70 stopni to znowu ciągnął i przyspieszał elegancko (aż przy 160 kmh się znów zagrzał do 90st i znowu zaczął zwalniać)

Pomocy! ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podpiąć auto pod kompa i zrobić logi, bo gdybać co może byc przyczyną to mija sie z celem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Jednak ta wasza szukajka to nawet poprawnie działa!! kwestia wpisania odpowiedniej frazy !!

Poczytałem i znalazłem niemal identyczny przypadek, a powodem był padnięty przepływomierz.

Koniec OT!!

Kabel VAG już zamówiłem i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu coś popatrzę :) i wtedy dam logi do sprawdzenia.

Dziękuję wyrozumiałym za odpowiedź, dziękuję tym mniej wyrozumiałym za wskazanie odpowiedniej drogi!!

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy silnik tdi audi a4 rok 95 , 90 KM ma turbosprężarkę czy pompe?

Ma to i to :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka - turbo -turbosprężarka - pompuje powietrze do silnika.

Pompa - pompa wtryskowa - pompuje paliwo do silnika.

Są to dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...