Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Pomarańczowa kontrolka - co ona oznacza ?


SylverStone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w moim Audi dzisiaj zapaliła se kontrolka na desce rozdzielczej.Pomaranczowe kółko po bokach z zakolami.Co to oznacza??Z autem nic sie nie dzieje lampka gasła i zaswiecała sie.Po drugim odpaleniu i zrobieniu 20km nie zaswiecila sie.Co jest powodem??Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie mój komputer jak jest ciepło to lekko zanika i np jak pokazuje dystrybutor ze jest rezerwa to widze połowe a drugą delikatnie ino...I własnie Odpaliłem rano i takie cos sie pokazalo w środku nic nie było,ale przeladalem ksiązke z auta i widze ze jest cos takiego tylko ze w środku jest wykrzyknik a u mnie nie było nawed delikatnego zarysu...A poziom płynu hamulcowego??Klocki jak okreslic ze one sa powodem swiecenia??Mam alumfelgi wiec cos okreslic mozna bez sciagania chyba koła?Hamuje idealnie autko.Czy jeszcze cos moze byc powodem?Czy kategorycznie oznacza to układ hamulcowy.Pozdrawiam

Jeżeli to klocki,to zeby nie zakladac nowego wątku jakie polecacie??Czy sprawa dotyczy tylko przednich czy moga i tyle powodowac te kontrolke?Czy samemu dam rade wymienic??(wymieniałem wczesniej w Hondzie ale to było na zasadzie wyciagnac przeczyscic osadzenie wsadzic nowe i tyle a tutaj takies czujniki są i ABS)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze czytajac ten post 3 razy nie zrozumialem o co chodzi :\

powiem ze u mnie ta kontrolka sie wlacza jak przejade szebciej przez np torowisko (prawdopodomnie jest czujnik od ABSu na ktoryms kole lekko przybrudzony lub lekko luzny. po zatrzymaniu sie i wylaczeniu silnika i ponownym uruchomieniu zazwyczaj gasnie. lub po wylaczeniu wlaczeniu i przejechaniu z 200 - 300 m

Pisales o poziomie plynu hamulcowego to raczej nietrudne do sprawdzenia jest - sprawdz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, że to kontrolka od klocków...

też miałam tak, że to mi się właczała, to gasła na początku, ale później już się paliła cały czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka od hamulcow jest czerwona (wykrzyknik w kółku), kontrolka ABS jest pomaranczowa (napis ABS w kółku) co nie zmienia faktu ze uklad hamulcowy jest do sprawdzenia. Moze czujniki padaja/poluzowaly sie/etc. Obstawiam klocki. Masz czujniki w zuzycia w klockach.

Co do klockow/tarcz to jest obszerny temat w osobnym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zanim weżmiesz sie za klocki sprawdz poziom płynu hamulcowego odpowietrz układ jak to nie pomoże to zabierz sie za klocki.

Jeżeli jest niski poziom płynu chamulcowego to zapalała by się ta czerwona kontrolka z wykrzyknikiem. Wiem bo sam to ostatnio przerabiałem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klocki, jak już masz mocno starte to zapaliła Ci się żółta kontrolka też to miałem, lepiej wymień bo zjedziesz klocki całkiem i zniszczysz sobie tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klocki, jak już masz mocno starte to zapaliła Ci się żółta kontrolka też to miałem, lepiej wymień bo zjedziesz klocki całkiem i zniszczysz sobie tarcze

Jak masz klocki z czujnikami to jak najbardziej prawdopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...