Jump to content
0
lysaglaca

[B5 AHU] Jaki olej do skrzyni biegów ?

Recommended Posts

Witam czy ktos moze mi pomoc i powiedziec jaki olej mam kupic bo musze dolac. Mam automatyczna skrzynie biegow 4-ro stopniowa auto z 1998 roku. Jaki olej do silnik to wiem ale do skrzyni to niemam zielonego pojecia. jesli moze ktos mi pomoc to byl bym bardzo wdzieczny i zgory dziekuje. Pozdrawiam Krystian.

Z tego co wyczytałem na forum to najlepiej będzie podjechać do serwisu Audi i tam kupić olej.Podasz dane fury i oni będą wiedzieć co potrzebujesz.Nie kupuj w sklepie bo jak weżmiesz do ręki dwie butelki różnego oleju to i tak Ci powiedzą że ten i ten się nadaje.Na pewno wiesz gdzie jest salon Audi z tyłu za Tesco na Canal Road.

1.Audi 80 GLI  1982r. w 1991r.<br />2.Audi 100 C4 1992r. w 1998r.<br />3Audi A4 B7    2005r. w 2007r.

i chyba tak zrobie Albinek ale dzwonilem jeszcze do Szkopka i on mi sprawdzi w robocie w kompie jaki mam wlac ale z tego co mi mowil to napewno czerwony taki jak do wspomagania ale dokladnie mi to sprawdzi i da mi znac w ciagu dnia a po robocie jade kupic ten olej i odrazu do ciebie oki?? a moze by tak kupic jeszcze filtr i uszczelke do wymiany?? Co o tym sadzisz?? Jak mozesz to pusc mi sygnal przed robota zadzwonie do Ciebie.

castrol manual tafix 75W90, od 3 lat jezdze na tym oleju bez najmniejszych zastrzezen

Jak masz to w automatycznej skrzyni biegów to nadaje się to do księgi Guinnessa :)

4 biegowa skrzynia biegów 01N olej ATF ESSO EGL 71 141 nr części zamiennej G052 162 A1

Dane z książki "Sam naprawiam samochód" ale warto zapytać w serwisie