Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Stukające klocki hamulcowe


niacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem ze stukającymi klockami hamulcowymi.Przy jeździe po nierównościach słychać metaliczny stukot.Po naciśnięciu delikatnie hamulca stukot ustaje.Mechanik stwierdził,że klocki mają luz w zaciskach i tak musi być(klocki są po wymianie) Przyznam się ,że bardzo mnie to denerwuje.Czy jest możliwe zlikwidowanie powyższego defektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na równej nawierzchni też ci stuka? A jak tam zawiecha? Ja swego czau miałem wielkie luzy w przednim zawieszeniu i jak jechałem po nierównościach to stukały wachacze, zeby ten odgłos był cichszy to naciskałem hamulec. Polecam sprawdzic zawieche. Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o takim defekci i muszę przyznać ze to raczej niemożliwe żebyś słyszał stukajace klocki hamulcowe, i to co słyszysz po jeździe na nierownosciach to na 100-towę zawieszenie tak jak pisał kolega powyżej.sprawdź jak najszybciej stan opon czy nie zaczęły się zdzierac na krawędziach.pozdrawiam :a4fan::quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o takim defekci i muszę przyznać ze to raczej niemożliwe żebyś słyszał stukajace klocki hamulcowe,

Wiec zainteresuj sie jak wyglada jarzmo i zacisk w adp.

Mogly powybijac sie jarzma,przez to klocki mogą stukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,no i nie wszyscy dobrze wiedzą o co chodzi, ja miałem ten sam problem - zawiecha cała nowiutka z MS wszystko wymienione co tylko możliwe,nowiutkie felgi 17" z nowiutkimi oponkami michelin pilot sport- ale wymiana spowodowana była nadejściem wiosny- nieraz coś mi metalicznie rzęziło na nierównościach ale myślałem tak samo jak moi przedmówcy że to zawiecha- a okazało się że to faktycznie klocki mają luz po cofnięciu się tłoczka- ale w chwili kiedy zakładamy nowe klocki to one mają na wierzchu taśmę czy naklejkę i ona przykleja się do tłoczka i nic nie słychać ze stukania ale w chwili kiedy ktoś coś kombinuje i wymienia inne części i musi ruszyć zawieczę i chamulce to niestety rozkleja się to wszystko i tarabani na nierównościach, ja to rozebrałem odtłuściłem klocki , wyczyściłem i odtłuściłem to jarzmo chamulca w którym siedzi klocek i posmarowałem leciutko silikonem wysokotemperaturowym- złożyłem oczywista i jest ok,skleiło się to wszystko tak jak po normalnej wymianie klocków, tak więc polecam, u mnie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i za podpowiedzi.Usterka okazała się bardzo prozaiczna.Po zdjęciu koła okazało się,że podczas montażu klocków spadła jedna ze sprężyn , klocek nie był dociskany i dzwonił na nierównej drodze.Przepraszam ,że z takim głupstwem wystąpiłem na forum, ale utwierdziłem się w przekonaniu ,że zawsze mogę tu znaleźć pomoc.Jeszcze raz wielkie dzięki! Niacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...