Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Montaż czujników parkowania parktronica tył


norbi3000

Rekomendowane odpowiedzi

czy moglby ktos napisac mi jakie czesci potrzebuje do montazu orginalnego parktronica w b7. Moge miec je za pol darmo ale nie chce czegos pominac tylko wyciagnac calosc z auta ktore idzie na szrot. Interesuje mnie przod i tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leży ORI zderzak pod PDC (tył) wraz z czujnikami, wiązką i modułem... Co jeszcze potrzebuję? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobione i opisane foto story.

Przyda sie, właśnie planuję montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, od której strony wziąć się za wiercenie otworów żeby nie uszkodzić lakieru na zderzaku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, od której strony wziąć się za wiercenie otworów żeby nie uszkodzić lakieru na zderzaku??

ja wierciłem od zewnętrznej strony, najpierw mniejszym wiertłem zrobiłem sobie otwór, a później już tym wiertłem z zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety poległem, wczoraj wziąłem się za montaż czujników i utknąłem zaraz na starcie, a mianowicie nie udało mi się odkręcić zderzaka, temat który opisuje zdjęcie zderzaka dotyczy tylko wersji sedan, a ja mam avant'a i niestety nie wygląda to zbyt kolorowo. W bagażniku znajduje się plastikowa podłoga,

audi3h.jpg

która jak mi się zdaje zakrywa otwory na śruby od zderzaka, ale żeby ją wyjąć trzeba chyba demontować wszystko łącznie z boczkami bagażnika, a co za tym idzie także kanapę tylną, oraz w mojej wersji wyp. również napęd cd od nawigacji z jednej strony, a za z drugiej suba i wzmaka. Czy mógł by mi ktoś opisać jak zdjąć zderzak w wersji avant - może ja za bardzo kombinuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie polecacie czujniki cofania ?

bo zastanwaim się nad kupnem ale nie wiem jakie bo na allegro są ceny od paru do paruset złotych ceny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie traciłeś czas na wymierzanie miejsca montowania czujników. Każdy zderzak w B6 i B7 ma dokładne oznaczenie gdzie należy wywiercić otwory. Miejsca te oznaczone są wytłoczonymi krzyżykami od wewnętrznej strony zderzaka. Wystarczy zdjąć zderzak, nawiercić drobnym wiertłem otwór na środku krzyżyka a następnie rozwiercić odpowiednią otwornicą.

W zestawie Valeo (polecam) jest otwornica, a prad "kradnie"sie z przewodu od światla wstecznego.[br]Dopisany: 13 Maj 2011, 15:54_________________________________________________Valeo ma jeszcze dwa plusy,mozna je malować w kolor,a wrazie awarii,dostepne są pojedyncze czujniki,no i nic nie odstaje.No i zestawy sa w bardzo szerokiej gamie, od najprostszego z biperem, po przód+tył z wyswietlaczem a nawet kamera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,pytanko :wink: Mam mozliwosc kupienia w okazyjnej cenie calego komplet parktronic od a4 b6 - czyli modul, wiazka i czujniki - chce sie zapytac czy po nabyciu takiego zestawu cos jescze bede musial dokupic i czy to bedzie dzialac w mojej b6 - a jezeli tak, to na jakiej zasadzie (sam brzeczyk, czy moze na wyswietlaczu miedzy zegarami - mam pelny FIS)? Jezeli bedzie dzialac to czy trzeba cos dodatkowo wgrywac? Wiem ze troche duzo tych pytan,ale mam nadzieje ze mi ktos pomoze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie jest potrzebne wiertlo do rozwiercenia dziur pod ori czujniki, chodzi mi o srednice oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zamontować czujniki (tył) bez odkręcania zderzaka? To znaczy czy po odkręceni tej osłony plastikowej od spodu (Avant) można zrobić otwory w zderzaku i jakoś przeciągnąć kabelki do środka (po prawej stronie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy przy montażu czujek w oznaczonych miejscach na zderzaku jest konieczność stosowania pierścieni (podkładek) kątowych w celu ukierunkowania góra-dół?

W moim przypadku nie było żadnych podkładek, czujniki były profilowane i oznaczone gdzie jest ich góra. Instrukcja montażu bardzo pomocna, u mnie wszystko śmiga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w jaki sposób osadzacie ori czujniki w zderzaku nie do pdc? podobno są jakieś mocowania, które można w zderzaku zamontować w wywierconych dziurach, ale nigdzie tego nie mogę dostać... wymiana zderzaka i jego malowanie mi się nie uśmiecha... zdaniem mojego 'fachowca' nie ma szans na osadzenie ori czujników bez w zderzaku nie do pdc, tylko trzeba zmieniać zderzak, podobno się bardzo różnią w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlanczam sie do pytania. Mysle nad kupnem ori PDC, ale nie mam otworow w zderzaku, wiec trzeba bedzie wiercic. Czy to sie trzyma normalnei bez problemu, czy cos trzeba dokupic? Modul ma juz fabrycznie przygotowane wejscie, czy trzeba cos lutowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...