Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Montaż czujników parkowania parktronica tył


norbi3000

Rekomendowane odpowiedzi

podlanczam sie do pytania. Mysle nad kupnem ori PDC, ale nie mam otworow w zderzaku, wiec trzeba bedzie wiercic. Czy to sie trzyma normalnei bez problemu, czy cos trzeba dokupic? Modul ma juz fabrycznie przygotowane wejscie, czy trzeba cos lutowac ?

podobno trzeba szukać tych zaczepów, które są w tym zderzaku z dziurami fabrycznie zlane ze zderzakiem, w tym zwykłym zderzaku tego nie ma, ale może nich inni się jeszcze wypowiedzą... byłem w dwóch warsztatach i w obu powiedzieli mi to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_mk2

Demontujesz tylko boczki i nakładkę na progu bagażnika ( widzę że masz już zdjętą) i w narożnikach nadwozia masz po 2 czy 3 śrubki. Reszta z zewnątrz - śrubki pod zderzakiem i we wnękach kół

---------- Post dopisany at 12:26 ---------- Poprzedni post napisany at 12:17 ----------

ma ktos może instrukcje jak zdjąć zderzak od avanta?

W Twoim wątku http://a4-klub.pl/nadwozie-14/zderzak-avant-zdjac-260802/

masz odpowiedź na pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety poległem, wczoraj wziąłem się za montaż czujników i utknąłem zaraz na starcie, a mianowicie nie udało mi się odkręcić zderzaka, temat który opisuje zdjęcie zderzaka dotyczy tylko wersji sedan, a ja mam avant'a i niestety nie wygląda to zbyt kolorowo. W bagażniku znajduje się plastikowa podłoga,

http://img863.imageshack.us/img863/7773/audi3h.jpg

która jak mi się zdaje zakrywa otwory na śruby od zderzaka, ale żeby ją wyjąć trzeba chyba demontować wszystko łącznie z boczkami bagażnika, a co za tym idzie także kanapę tylną, oraz w mojej wersji wyp. również napęd cd od nawigacji z jednej strony, a za z drugiej suba i wzmaka. Czy mógł by mi ktoś opisać jak zdjąć zderzak w wersji avant - może ja za bardzo kombinuje??

Nie kusisz kanapy wyjmowac ja dzisiaj rozebrałem pół auta wrzucę dzisiaj lub jutro wszystkie foty łopatologicznie krok po kroku.

Dużo czasu, browarek, kawa , klucze i dobre chęci :) ruszamy !!!

1) wypinamy przy fotelach podłogę

image.jpg

---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 22:42 ----------

2) odkręcamy 4 torxy osłony rygla zamka bagażnika

image.jpg

3) musimy odkręcić boczki tapicerki bagażnika aby dostać się do do nakrętek mocowania zderzaka. Po 5 z lewej i prawej. Po 1 śrubie mocowania lamp tylnych. Boczki trzymają po dwa uchwyty siatki chyba oraz po 3-4 zatrzaski. Trzeba boczki po odkręceniu z czuciem "wyrwać" serce boli ale jakoś trzeba to przejść

image.jpg

image.jpg

image.jpg

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 22:52 ----------

4) po zdjęciu boczków, odkręceniu suba- wyciągamy całą podłogę bagaznika, koło zapasowe itd do "gołej blachy" swoją drogą ja znalazłem tam wiele cennych rzeczy

( wykałaczki, pieprz z burger-kinga itp)

image.jpg

5) Odkręcamy od spodu zderzaka 5 śrubek jak dobrze pamiętam banalnie proste fotek nie robiłem bo mało miejsca

6) tył nadkoli (swoją drogą wykonany z materiału jak dywaniki ) odkręcamy po 2 torxy z każdej strony

image.jpg

7) po odkręceniu tych torxów pod nadkolem mamy jeszcze po dwa do odkręcenia łączące zderzak ze ślizgiem , jak pisałem na zdjęciu to miałem dużo problemów bo nie mogłem wypiąć zderzaka z tych haczyków ale się udało . Pamiętajmy aby przed zdjęciem wypiąć wtyk z centralki bo zderzak zawiśnie na kablu od partronica.

image.jpg

8) Po zdjęciu zderzaka mamy czujniki na widelcu.

IMG_6105.jpg

U mnie po zamianie miejscami czujek okazało się, że jednak jedna jest trafiona i na dniach zostanie nabyta nowa.

Jeszcze takie cudo znalazłem bo instrukcji nie czytałem hehe. Awaryjne otwieranie wlewu

IMG_6099.jpg

image.jpg

Aha zapomniałem lampę ściągamy łapiąc jej krawędź od strony bagażnika ciągniemy na zewnętrza jak byśmy chcieli ją wyłamać lecz się to nie uda gdyż trzyma się na 2 grzybkach

image.jpg

Nadmieniam, że powyższe zdjęcia oraz treść opisują moje zmagania z prywatnym autem i nie ponoszę odpowiedzialności po powtórne wykonanie tego numeru przez inne osoby :)

Troszkę mało składnie to napisałem ale starałem się jak mogłem . Czas mojej pracy samemu w ciasnym garażu jakieś 2-3 godzinki.

Wzorowałem się na postach z naszego forum i profesjonalnie zrobionym poradniku z Niemca

http://www.audi4ever.at/assets/siteContent/tipps/audi_a4_avant_8e_b6_innenverkleidung_heckleuchten_stossfaenger_basslautsprecher_pdc_anleitung_a4mikeee.pdf

W razie pytań służę pomocą.

---------- Post dopisany 15-03-2013 at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany 09-03-2013 at 23:10 ----------

Kupiłem czujnik na allegro nowy za 109 zł , lakier dorobiony 15 zł . Jutro biorę się za składanie. Oczywiście parktronic działa :)

Auto złożone jak nowe tylko jedno ale przy montażu boczków nie obyło się bez odkręcenia tych ozdobnych elementów na których pas leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się z montażem PDC w B7 avant i czy ktoś z szanownych kolegów mógłby zmierzyć rozstaw środkowych czujek ? Od środka zderzaka i miedzy nimi.

Planuje to zrobić bez demontażu zderzaka. Udało mi się znaleźć miejsce wiercenia zewnętrznych (są krzyżyki). Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie,

otóż w swojej niuni mam czujniki parkowania tyl i jeden z nich nie działa (nie cyka), sa to czujniki starszego typu, czyli jak ja to nazywam z bochenkiem chleba, patrzac z przodu. Zamowilem czujniki nowszego typu, czyli patrzac z przodu kółeczko pełne. Mam pytanie czy po wymianie tylko jednego czujnika bede musial cos grzebac w VAGu?

Drugie pytanie czu po wymianie wszystkich ingerencja VAGiem tez jest wymagana?

Dodam ze nie dziala mi srodkowy prawy patrzac z tylu. Zamowilem 4 czujniki Oznaczenie: 7H0 919 275 A i D.

Proszę o info.

Pozdrawiam forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam I powiem tak Mam I ja

Czas rozpoczécia godzina 14 ukonczylem o 17stej.Po odkréceniu boczków I wyjeciu wszystkich nakrétek z wewnátrz odkrécilem te na nadkolu I te pod nadkolem poczym zabralem sie za wkréty od spodu.Czas na zdjecie zderzaka I starch przed tym ze cos urwe,nie chcial ani drgnác.Po malenku zaczolem odciágac przy nadkolach I okazalo sie ze siedzi on tam na zatrzaskach troszke sie poméczylem I :banan: jest moj.Kolejnym krokiem bylo wiercenie,zamontowanie czyjek I okablowania.montaz szedl sprawnie do momentu zakladania boczków w bagazniku,ty troche klolem bo nie chcialo mi wejsc na miejsce,i sukces udalo sie aczkolwiek nie do konca.Od strony szyby boczek powienien wskoczyc za ten rant a mi sie ta sztuka nie udala ale moze przy nastepnym rezaniu dojde do wprawy.

mam pytanie odnisnie isofiksu czy kazde audi jest do tego przystosowane?czy sá otwory na sroby?

Kolego Jezuwrc bez zdjecia zderzaka bedzie ciezko przeciágnác kable.Ale jesli bedziesz probowal to jutro mogé dokonac pomiaru bo ja wiercilem na krzyzach od srodka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy B6 obsłuży PDC z B7? Mam cały zestaw do gotowego montażu, ale czujnikami, które są okrągłe na końcu z wtyczką pod kątem. Wejdą one w zderzak z B6? B6 miały czujki z prostokątem na końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam czujników parkowania, ani nic co z tym jest wspólne. Dlatego się pytam o http://google.plczesc/czujnik-zblizeniowy,audi,a4-avant-8e5-b6-2001-04-2004-12,1-9-tdi-130km,5-4797-16049-100618-0-183-v10720815.html

Co o tym sądzicie? by się nadawało?

Wspomniano, że aby zamontować czujniki, najpierw wiercę dziurki, a potem otwornica, ale jak każdy wie otwornica ma dosyć duże "zęby" więc może poniszczyć zderzak? Da się zrobić bez malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to chyba bedzie ciezko to dostac.... tak mi sie wydaje, bo jeszcze zaczepow na sprzedaz nie widzialem.

Istnieją nieoryginalne rozwiązania np.

http://www.ebay.pl/itm/Parking-Sensor-Mount-For-Bmw-Audi-Pdc-Sensor-Holder-Parksensorhalterung-New-X4-/261524019120?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3ce40bd7b0&_uhb=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzęt do wywiercenia otworów jest potrzebny ?

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzęt do wywierania otworów jest potrzebny ?

Młot pneumatyczny fi 46 :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no jakaś wkrętarka albo wiertarka małym wiertelkiem zaznaczam miejsce czujnika a później tym z zestawu wiercisz miejsce na czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no jakaś wkrętarka albo wiertarka małym wiertelkiem zaznaczam miejsce czujnika a później tym z

zestawu wiercisz miejsce na czujnik

Tylko mam zamiar ori włożyć dlatego pytam o otwornice jaka jest potrzebna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ale z tego co mi wiadomo to od wewnątrz na zderzakach jest zaznaczone miejsce na parktronic czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ale z tego co mi wiadomo to od wewnątrz na zderzakach jest zaznaczone miejsce na parktronic czujniki

Miejsce jest, ale zaznaczone krzyżykiem. Kolega chce dołożyć oryginalne czujniki i przecież nie będzie miał wiertła w zestawie jak w przypadku dokładanych, nieoryginalnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...