Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak odczytać logi dynamiczne


maki1000

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiem już jak zrobić logi i jak je zapisać. Teraz chciałbym się dowiedzieć jak je poprawnie interpretować. Czy potrzebuję jeszcze jakiś dodatkowych tabel czy programów poza vag-com ? No bo każdy silnik chyba ma inne te wartości więc jak wy to odczytujecie czy np. turbo w tym silniku przeładowuje czy nie.

Z Góry dzięki :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie takie proste odczytać wartości i powiedzieć czy jest ok.. ja Ci proponuje zrobić screeny .. i wrzucic na forum.. napewno ktoś Ci odpowie na pytanie czy wszystko jest Ok z Twoim samochodzikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze sobie posegregujesz dane w tabelki (w excelu - "tekst jako kolumny"), to będziesz miał podane zalecane wartości i obecne (będą ładnie posegregowane). Na tej podstawie analizujesz. Jeżeli chcesz być w 100% pewien, to wrzuć logi na serwer i zanalizujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze sobie posegregujesz dane w tabelki (w excelu - "tekst jako kolumny"), to będziesz miał podane zalecane wartości i obecne (będą ładnie posegregowane). Na tej podstawie analizujesz. Jeżeli chcesz być w 100% pewien, to wrzuć logi na serwer i zanalizujemy.

Czyli Vag-com wie z jakim silnikiem ma do czynienia i podaje poprawne wartoscia wlasnie do niego? Wiec wystarczy porownac :smile: Jutro będę testował na paru autkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Vag-com wie z jakim silnikiem ma do czynienia i podaje poprawne wartoscia wlasnie do niego?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wartości u góry, to wartości na biegu jałowym (luzie). W kolumnie obok masz parametry jakie powinien mieć silnik pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec mamy np ten obrazek http://images22.fotosik.pl/40/27dbd4437d0db3c2.jpg

Wartosci podane u gory sa calkiem inne niz te ponizej wiec dlaczego nikt sie tego nie czepił i wsazyscy uznają że to jest w porządku?

a co chciałeś zbadać ?

no wsiadłeś w samochód, postał parę minut i zacząłeś próbę....

czy ja wiem, czy po tym można stwierdzić że to jest ok lub nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...