Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopie troche ;) , jako ze planuje sie wybrac w polowie sierpnia do Chorwacji mam pytanie o..... policje po drodze :) ?? Sporo miskow ?? Trzeba uwazac na autostradach czy mozna spokojnie smigac swoim szybszym tempem ?

w Austrii stali i w Słowenii też :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja byłem bez prawka , jeszcze skoczyłem do Bośni , luuuzzzz

Dziwisz sie? Gdzie policja jest w stanie wyciagnac 260 ? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii i Słowenii teraz często stoją ale przede wszystkim wypatrują czy winiety na szyby ponaklejane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm czyli jednak mozna sie ich wszedzie spodziewac, a mialem nadzieje ze autostrady sobie odpuszczaja :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm czyli jednak mozna sie ich wszedzie spodziewac, a mialem nadzieje ze autostrady sobie odpuszczaja :( .

Jak masz z 2000 Euro na wylocie to jedź i niczym się nie przejmuj. :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głownie stoją przy wjazdach na Autostrady i z daleka patrzą kto nie ma winiety na szybie i tylko tych głownie zatrzymują a tak żeby stali i łapali za prędkość to się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jechał z was ktoś Panowie przez Znojmo?

Tam jest taki fajny zajazd ze słynnymi smokami i samolotem czy tam kupowaliście ktoś winiety czy bliżej granicy ale jak pamiętam w nocy tam nie ma żywej duszy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede jechał przez Słowacje-Austria-Słowenia (tam oczywiscie omijam autostrade)-Chorwacja do Makarskiej zna ktoś tą trase? jaki procent z tego jest na autostradzie? 2 kierowców, planujemy zrobić to za machem :slina:

wyjazd planowany, ale bez rezerwacji :kox: ok 25 sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede jechał przez Słowacje-Austria-Słowenia (tam oczywiscie omijam autostrade)-Chorwacja do Makarskiej zna ktoś tą trase? jaki procent z tego jest na autostradzie? 2 kierowców, planujemy zrobić to za machem :slina:

wyjazd planowany, ale bez rezerwacji :kox: ok 25 sierpnia

Autostradę masz praktycznie do samej Makarskiej. Spokojnie dasz rade sam.

Na miejscu trochę poszukasz jakiejś kwatery ale ogolnie dasz rade. Ja byłem za Makarską w Tuciepi było :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede jechał przez Słowacje-Austria-Słowenia (tam oczywiscie omijam autostrade)-Chorwacja do Makarskiej zna ktoś tą trase? jaki procent z tego jest na autostradzie? 2 kierowców, planujemy zrobić to za machem :slina:

wyjazd planowany, ale bez rezerwacji :kox: ok 25 sierpnia

Kolego sam zrobisz tą trasę z krótkimi przerwami. Dlaczego chcesz ominąć autostradę w Słowenii:?: Krótka ale fajna. :good: Chorwacja to od początku sama autostrada i można lecieć... :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a był ktoś w Chorwacji z dziećmi? Chodzi o mi zwłaszcza o piaszczystą plażę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a był ktoś w Chorwacji z dziećmi? Chodzi o mi zwłaszcza o piaszczystą plażę..

Ja byłem ale nie na piaszczystej plaży. :tongue4: Te kamyczki nie są wcale takie złe. :good: Zakup odpowiednie Buty do wody i będzie OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśki? W Chorwacji na autocestach nie widziałem. Na lokalnych drogach i owszem. "Suszą". Tam jest o tyle dziwnie, że możesz jechać przez teren zabudowany i mieć nakaz jazdy "50", "60" lub "70" (zależnie od znaku)

Mnie złapali pierwszego dnia na 15-20 km przed miejscem docelowym już po zjeździe z autostrady (przed granicą z BiH). Na "50" miałem 77 :decayed::wallbash: Po całym dniu jazdy byłem. Jeszcze chciał bym się cofnął 5 km do bankomatu i wypłacił kuny, i mu przywiózł :naughty:

Austria? Bramki nad autostradami. Słowacja? Nie widziałem. Słowenia? Może jeden radiowóz. Polska? Wiadomo .... Radar co 5 km na Katowickiej :sick3:

Fakt, sprawdzają paszporty, dowód rejestracyjny, zieloną kartę (obowiązkowa np. w BiH) a prawka nigdy.

Oniak - to chyba standardzik a nie wyjątek? :kox:

Kamienie? Sandały albo specjalne buty do chodzenia po kamienistej plaży i nie ma problemu. Ja byłem z dwójką dzieciaków (3 i 5 lat) i kamienie nie były dla nich problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a był ktoś w Chorwacji z dziećmi? Chodzi o mi zwłaszcza o piaszczystą plażę..

ja byłem rok temu z 14 miesiecznym, w Chorwacji są piaszczyste plaże, ale nie znam dokładnie rejonów, a w tym roku z 25 miesięcznym bez pewnego piasku sie nie ruszam.. :decayed:

nie chodzi o problemy z chodzeniem, choć zawsze łatwiej rozwalić sobie nogi na kamieniach niż na piasku, a o szanse, że choć chwile się czymś zajmie.. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a był ktoś w Chorwacji z dziećmi? Chodzi o mi zwłaszcza o piaszczystą plażę..

wyspa Rab, miejscowość Lopar, jak cenisz cisze i spokój, to plaża Cyganka i piasku Ci pod dostatkiem, to jedyne miejsce gdzie są same plaże piaszczyste. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspa BOL najsłynniejsza Piaszczysta plaża w Chorwacji :good: ale tłok niesamowity :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspa BOL najsłynniejsza Piaszczysta plaża w Chorwacji :good: ale tłok niesamowity :wallbash:

Raczej chyba miałeś na myśli wyspę Brać :wink4: Niestety piaszczyste plaże są w Polsce nad Bałtykiem w Chorwacji gwarantowana pogoda, czysta ciepła woda i bardzo ładny krajobraz. Na złotym rogu w Bol na plaży jest taki drobny kamyczek i jak na warunki Chorwacji można zaliczyć ją jako piszczystą. Ze swojej strony polecam Supetar też na wyspie Brać gdzie znajduje się zatoka Vela Luka z piaszczystym dnem i stałą głebokością. Jak ktoś jedzie z dziećmi to jest to najlepsze miejsce gdzie bezpiecznie można korzystać z kompieli. Na plaży w Bol dno kamieniste bez butów ciężko i raptownie sie obniża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono bywalców Chorwacji. :hi:

Wybieram się w tym roku na Chorwację grupą 6 osób. wszystko ładnie pięknie, ale okazuje się że zgubiłem paszport. Na nic przeszukiwania całej chaty krok po kroku, zakamarek po zakamarku. Paszportu nie mam. W związku z tym kieruję do was zapytanie?? czy da radę dojechać do Chorwacji bez paszportu?? Złożyłem nowy wniosek, wcisnąłem bajer, że chcę w trybie pilnym itd - mam pieczątkę pani Kierownik, lecz niestety termin odbioru 24 sierpień :wallbash: Na pocieszenie za wyrobienie nowego w związku z zagubieniem kara - 420 zł. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to najwięcej problemów za brak paszportu robią na Słowenii.

Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono bywalców Chorwacji. :hi:

Wybieram się w tym roku na Chorwację grupą 6 osób. wszystko ładnie pięknie, ale okazuje się że zgubiłem paszport. Na nic przeszukiwania całej chaty krok po kroku, zakamarek po zakamarku. Paszportu nie mam. W związku z tym kieruję do was zapytanie?? czy da radę dojechać do Chorwacji bez paszportu?? Złożyłem nowy wniosek, wcisnąłem bajer, że chcę w trybie pilnym itd - mam pieczątkę pani Kierownik, lecz niestety termin odbioru 24 sierpień :wallbash: Na pocieszenie za wyrobienie nowego w związku z zagubieniem kara - 420 zł. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to najwięcej problemów za brak paszportu robią na Słowenii.

Z góry dzięki za odp

Myślę, że bez paszportu nie wjedziesz Chorwacja nie jest jeszcze w Unii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...