Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono bywalców Chorwacji. :hi:

Wybieram się w tym roku na Chorwację grupą 6 osób. wszystko ładnie pięknie, ale okazuje się że zgubiłem paszport. Na nic przeszukiwania całej chaty krok po kroku, zakamarek po zakamarku. Paszportu nie mam. W związku z tym kieruję do was zapytanie?? czy da radę dojechać do Chorwacji bez paszportu?? Złożyłem nowy wniosek, wcisnąłem bajer, że chcę w trybie pilnym itd - mam pieczątkę pani Kierownik, lecz niestety termin odbioru 24 sierpień :wallbash: Na pocieszenie za wyrobienie nowego w związku z zagubieniem kara - 420 zł. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to najwięcej problemów za brak paszportu robią na Słowenii.

Z góry dzięki za odp

Myślę, że bez paszportu nie wjedziesz Chorwacja nie jest jeszcze w Unii.

Pitolicie Hipolicie ...

Kolega pełnoletni? Dowód osobisty ma? To wjedzie: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23491

Bardziej o Zieloną Karę bym się martwił. Bez niej nie wjedzie np. do BiH, Czarnogóry.

Siostrzenica (14 lat) mojej żony też wyrabiała swój pierwszy paszport w tybie pilnym. W ciągu tygodnia już miała. Trzeba się dowiadywać w urzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki AndyN.. po raz kolejny się okazało, że na forum łatwiej coś znaleźć i dowiedzieć się niż wertując google :) Straszą mnie, że na Słowenie trzeba mieć paszport. Myślę, że tak mówią, tylko dlatego, że celnicy używają słowa Passport jako mega uniwersalnego w każdym języku a nie dlatego, że koniecznie paszport. Coż mam nadzieję, że się uda, dzięki za wszystkie miejscówki i opcje tras. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowenia jest w EU: http://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Europejska

i ratyfikowała Układ z Schengen: http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_z_Schengen

Jechałem przez Słowację i Austrię. Pierwszą granicą z kontrolą graniczną jest granica Słowenia-Chorwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja wjeżdzałem na dowód, info również z tego forum uzyskałem :hi::wink4:

ale mam jeszcze jedno pytanie, do tej pory jeździłem w okolice Rijeki, Puli, w tym roku mam w planach Sibenic, troche to z innej strony i być może ktoś z Was doradzi jak jechać aby najszybciej dojechać na raz rzecz jasna :wink4:

do tej pory jeździłem czechy,austria,słowenia,chorwacja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem: Czechy (Cieszyn), Słowacja (autostrady), Austria (autostrady), Słowenia (albo winieta albo kombinowanie z omijaniem płatnych dróg), Chorwacja (autostrady)

Będziesz jechał z Krakowa więc odpadają drogi w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN , tutaj Kraków faktycznie ma zaletę, dodatkowo mieszkam 7km od obwodnicy więc dodatkowo to ułatwia, a pytam bo jadąc z 2 latkiem chciałbym możliwie szybko się tam dostać :wink4:

myślałem też od drodze przez słowacje i węgry, ale ostatnio jechałem na hungaroring na wyścig i jakoś nie powalił mnie dojazd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z Baska Voda i moge polecić mieszkanko dla 6-7 osób (3 pokoje 2 osobowe +dostawka) i kuchnia wszystkie pokoje z balkonami i klimą oraz własnym wc z prysznicem. Gospodyni Polka.

Na parterze i parking do dyspozycji. Do morza około 300m w lini prostej.

Trasa była przes Czechy , Austria, Słowenja- bezproblemowo 0 korków.

Jak cos proszę pytać to cos podpowiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wróciliśmy tydzień temu z wyspy Rab. Jak ktoś lubi spokój z dala od tłumów ( i niestety kawałek od plaż ) to mogę polecić: http://holiday-peric.com/en/index.php

trasa z Poznania przez Niemcy, Austrię itp. winiety, tunele i prom trochę kosztuje, ale ponad 1400km w 13h da radę zrobić

proponuję nie wracać w weekend, chyba że bocznymi drogami, przez Zagrzeb do Mariboru (jakieś 300km) jechaliśmy prawie 6h :thumbdown: a dopiero w DE da się to nadrobić trochę :wink4:

jak ktoś ma pytania to pisać

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wreszcie czas na wakacje :kox:

jak w tym roku wyglądają ceny winietek/opłat za autostrady ?

jadę przez czechy-austrię-słowenie i w chorwacji prawie aż do Splitu, ma ktoś z Was aktualne dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja ok. 200 Kun za całą autostradkę aż od wjazdu ze Słowenii do samego Splitu...

Austria 7,5 Euro tygodniówka...

Słowenia 30 Euro - miesięczna, dwutygodnióka 15 Euro...

Czechy nie pamiętam dokładnie bo to już miesiąc temu było ale coś około 70 pln. :wink4: Słowacje omijasz? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akjam , wielkie dzięki :good:

co prawda już posprawdzałem, ale lepiej mieć info spradzone :wink4:

jestem z Krk, więc jade na Cieszyn bezpośrednio :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę O BULGARII W Chorwacji w tamtym roku bylem super.mam kolegę powiedział ze większość miejsc jest zawalona .polecam jeziora plewickie w drodze powrotnej.bylem w Makarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się wybrać na Chorwację w tym roku. W sumie 4 osoby. Możecie polecić jakieś miejsca? Czy ciężko znaleźć nocleg w lipcu? Jak z cenami? Gdzie wymienić walutę?

Coś blisko morza, dla ekipy w wieku około 25 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie namawia kolega i raczej sie skusze. Jade 1 raz, chcemy zarezerwować już noclegi.

Miejscowość Brela, 75km od Splitu, przed Makarska.Planujemy wyjazd na początku września.

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1366&bih=636&q=brela%20chorwacja&gs_sm=e&gs_upl=968l5131l0l12l11l3l0l0l0l274l1684l0.3.5&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl

W Bułgarii ponoć już nie tak fajnie jak w Chorwacji.

Niestety nie byłem w żadnym z tych krajów jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem w ciemno ale sie udało.wynajęliśmy apartament 50 e za dobę oczywiście klima itd spotkaliśmy chorwata który ma rodzinkę w okolicy lodzi i to on wiele nam pomogli.jak nie pojadę do BULGARII to nie będę miał porównania.DO wody maks 100 metrow plaze oczywiscie kamieniste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie namawia kolega i raczej sie skusze. Jade 1 raz, chcemy zarezerwować już noclegi.

Miejscowość Brela, 75km od Splitu, przed Makarska. Planujemy wyjazd na początku września.

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1366&bih=636&q=brela%20chorwacja&gs_sm=e&gs_upl=968l5131l0l12l11l3l0l0l0l274l1684l0.3.5&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl

W Bułgarii ponoć już nie tak fajnie jak w Chorwacji.

Niestety nie byłem w żadnym z tych krajów jeszcze.

jak możesz to jedz raczej w sierpniu, wrzesień jest już chłodniejszy, byłem w lipcu w sierpniu i 2 x we wrześniu, mówie z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie namawia kolega i raczej sie skusze. Jade 1 raz, chcemy zarezerwować już noclegi.

Miejscowość Brela, 75km od Splitu, przed Makarska. Planujemy wyjazd na początku września.

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1366&bih=636&q=brela%20chorwacja&gs_sm=e&gs_upl=968l5131l0l12l11l3l0l0l0l274l1684l0.3.5&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl

W Bułgarii ponoć już nie tak fajnie jak w Chorwacji.

Niestety nie byłem w żadnym z tych krajów jeszcze.

Bułgarię sobie daruj :thumbdown: Chorwacja - taniej, lepszy dojazd, większość kwater prawie na plaży /30-100m/. W Bułgarii głównie oferują pokoje w apartamentach w dużych ośrodkach. Jedziesz nad morze i zasuwasz półgodziny z lux apartamentu do wody. Poza apartamentami z basenem /te są OK/, reszta to kicha - wkraczasz w inny, prawdziwy bułgarski świat z życiem na niskim poziomie. Turysta w B. traktowany jest znacznie gorzej niż w Ch. Jedyny pozytyw to cena rakiji - w sklepie 10zł za 0,7l, ale chorwacka i tak lepsza - do kupienia w każdym podwórku czy na ulicy. W Ch. byłem w tym rejonie gdzie się wybierasz, bardziej na południe m. Podaca - super. Koniecznie zaplanuj wycieczkę do Dubrownika /tylko tak, żeby być na miejscu ok. 6 rano - później ciężko tam znaleźć wolny parking/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kmk, z tym wrześniem mi zabiłeś klina...

Chce jechać sie troche wygrzać na słońcu z rodzinką. Może warto przełożyć te 2-3 tyg. wcześniej...

Ten termin ustalił znajomy kolegi który już był wcześniej więc liczyłem na jego doświadcznie. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...