Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak wolę przez Słowację się przebijać. Z drugiej strony rok temu jak leciałem na Węgry to ta Słowacja była dosyć irytująca, ale jak nie zaliczę tam autostrady to bez winiety się obejdzie i oprócz Chorwacji tylko Węgry będę musiał opłacić.

na słowacji nie tylko za autostrady się płaci także za drogi szybkiego ruchu i zaraz za Chyżnem masz pierwszy odcinek i później za z Bańskiej Bystrzycy do Zvolenia winieta na słowacji to tylko 7Euro 1 tydzień a 1 miesiąc 14euro czy opłaca się objeżdżać :hi:

ja jadę 20 sierpnia wieczorem od niedzieli mama rezerwację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ty no ale za 18km autostrady płacić 7 ojro :?: Takie akcje mnie denerwuję właśnie... W drodze na Węgry było podobnie, jakiś kawałek z Prestova do Kosić a reszta to zwykła padaczka... Ile nadłożę, ile stracę a ile zyskam omijając ten kawałek. Bardzo nie lubię płacić za coś z czego nie będzie mi w pełni dane skorzystać... Przejazd przez Słowację pokazuje mi 200km, a z tego tylko 18km to autostrada :thumbdown:

Co innego Węgry, tam wiesz za co płacisz :gwizdanie:

A ten kawałek za granicą to obwodnica Trstena pewnie... Wyszło mi 8km wiecej omijając te drogi, jadąc tam nocą pewnie bardzo nie ucierpię...

Może troche na wyrost kombinuje, ale jadąc tą samą trasę w obie strony mam w kieszeni 14 ojro bardzo mało nadkładając a to już fajny pewnie obiadek dla rodziny na Chorwacji :naughty: Jak nie ma za co płacic to po co przepłacać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam Jarko, tylko czy damy rade w nocy tak to sobie swobodnie ominąć...

Bo pewnie znaki będą kierować na autostrade. Jeśli uda ci się bezbłędnie pojechać i ominąc te płatne drogi to jaknajbardziej ale gorzej jak sie gdzieś źle zjedzie i człowiek sie tylko nawkurza i natraci czasu na którym przynajmniej mi najbardziej zależy bo będe chciał pokonać jaknajwiekszy odcinek póki dziecko będzie spało :D

A wracając do wypowiedzi Wąskiego, - ile ciśnąłeś ? Przekraczałeś dozwoloną prędkość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze do dobrze ustawić sobie nawigację. Trzeba chwilę siąść przy niej i odpowidnio modyfikować punkty sprawdzając trasę przy google maps jeżeli kompletnie nie znasz drogi. Na pewno na takim odcinku navi nie wyznaczy Ci najlepszej i pasującej do Twoich wymagań trasy. Chcesz to kiedyś możemy siąść przy tym i pokażę Ci jak jechać sprawnie na AutoMapie :wink4:

Tylko pamiętaj przed wyjazdem o jej aktualizacji :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłem na Chorwacje tylko z dziewczyną czy też potem żoną to nie obce było mi omijanie i kombinowanie, ale odkąd na pokładzie znajduje się również dziecko nie bawie się w objazdy płatnych odcinków, bo wyjeżdzam zazwyczaj ~21 żeby malec zasnął a max na dobicie do celu mam 2h po obudzeniu się, więc 10-11 muszę być na miejscu :wink4:

może i taniej i również mnie krew zalewa zwłaszcza w Słowenii, ale czasowo korzystniej, a trzeba brać również pod uwagę że zawsze może się coś spieprzyć i chyba lepiej niech się to stanie na głównej trasie :wink4:

też ustawiałem navi po konkretnej trasie, a jechałem z navi nokii i nie było żadnego problemu

przez prędkości do 180 wydają się bezpieczne dla mandatów :wink4:

ja jechałem 150-170 żeby mi wystarczyło jedno tankowanie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córcia ma już prawie 4 lata i nie ma z nią większego problemu w podróży... Jadąc do Chrowacji i wyjeźdżając o 20.00 najgorsze drogi ominę jak będzie spała to chyba mogę kombinować. Byle do Budapesztu :naughty:

A w drodze powrotnej, wiedząc jak objazdy wyglądaja będę chyba mógł to jeszcze raz przemyśleć :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córcia ma już prawie 4 lata i nie ma z nią większego problemu w podróży... Jadąc do Chrowacji i wyjeźdżając o 20.00 najgorsze drogi ominę jak będzie spała to chyba mogę kombinować. Byle do Budapesztu :naughty:

A w drodze powrotnej, wiedząc jak objazdy wyglądaja będę chyba mógł to jeszcze raz przemyśleć :mysli:

oczywiście że tak można spróbować

życzę szerokiej drogi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko, też jestem raczej za drogą przez Budapeszt. Z tym że ja jade jeszcze ze znajomymi, których musze jakoś przekonać żeby nie jechać przez Słowenie. A to będzie trudne, bo w końcu oni byli już kilka razy w Chorwacji a ja jade 1 raz :decayed:

Co do navi to ja mam RNS-E i nawet nie wiem czy mam chorwacje na płycie :wink4: musze sprawdzić...

I chyba w rezerwie wezme zwykłą navi Larka i wgram nową auto-mape.

najlepiej ze względu na 2-letnie dziecko to bym kupił bilet lotniczy ale split to nie jest rzym czy londyn i nie ma za bardzo tanich połączeń. :wallbash:

Tylko co to za przyjemność tak od razu samolotem dolecieć w pare godzin :kox:

A tak to cała wprawa przed nami, ja kupiłem nawet specjalnie na ten wyjazd CB żeby mieć łączność ze znajomymi z którymi jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córcia ma już prawie 4 lata i nie ma z nią większego problemu w podróży... Jadąc do Chrowacji i wyjeżdżając o 20.00 najgorsze drogi ominę jak będzie spała to chyba mogę kombinować. Byle do Budapesztu :naughty:

A w drodze powrotnej, wiedząc jak objazdy wyglądaja będę chyba mógł to jeszcze raz przemyśleć :mysli:

to zuuupełnie inna para kaloszy niż roczne czy dwuletnie :wink4:

sprawdz przez Węgry, po powrocie dasz znać co i jak jadąc z krk, jak moja żona zdąży wyrobić dowód lub paszport to może też zdążę sierpniu się wybrać :>

ja kupiłem nawet specjalnie na ten wyjazd CB żeby mieć łączność ze znajomymi z którymi jedziemy

ja jak słysze o jeżdzie na kilka aut to juz mi cieplo :kox:

niech jadą przez słowenie Ty przez węgry i spotkacie się na miejscu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z moimi pociechami (bliźniaczki 2 lata 9 miesięcy)z Brodaricy koło Sibenika. Pogoda rewelacja, ludzi jeszcze dość mało, trasa 1200 km przez Słowację, Węgry 11h i 45 min z dwoma postojami. Ten, kto wymyślił DVD samochodowe dla dzieci, Nobla powinien dostać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin to sporo jak na możliwości mojej małej pociechy. Już nad morze, jadąc 7 godzin to ostatnia godzina była jak na szpilkach.

Może ma ktoś pożyczyć takie DVD ? :wink4: bo specjalnie nie bede kupował na 1 raz,

CB kupiłem niby specjalnie na tą okazje :D co by sie ze znajomymi móc porozumiewać w czasie jazdy ale to przynajmniej sie przyda.

A można laptopa jakoś można podłączyć pod złącze zapalniczki w aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można laptopa jakoś można podłączyć pod złącze zapalniczki w aucie ?

No pewnie :kox:

Wystarczy odpowiedni zasilacz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja.

Ostatnio wyczytałem gdzieś na forach że w Słowacji i Austrii prawidłowo nie wolno używać CB :confused4:

Ciekawe jak to ma się do rzeczywistości i czy można za to wyłapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa jakiegoś ubezpieczenie :?:

Korzystał ktoś :?: Coś polecacie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dziś sie własnie dowiadywał.

Na 3 osoby coś ok. 10 dni czy 14 dni - nie pamietam, - suma ubez. ok 80tys. i transport do Polski.

Coś ok. 80-90zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZU.

Jak sie ubezpieczy będe wiedział więcej, bo niby przy mnie dzwonił ale tak jakoś słabo słuchałem. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy pakiet turystyczny to koszt ok 3 zł od osoby na dzień w większości firm, reszta zmienia sie z zależności od twoich oczekiwań, czyli w sumie od sumy na którą chcesz siebie ubezpieczyć.[br]Dopisany: 03 Sierpień 2011, 17:05_________________________________________________Dla przykładu ubezpieczyciel Signal Iduna

10 dni

KL 20.000 NNW 15.000 koszy- 28.94 zł

KL 10.000 NNW 15.000 bagaż 1.000 koszy-30.34 zł

KL 30.000 NNW 15.000 bagaż 1.000 OC 30.000 koszt-56.76 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...