Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za podpowiedź z tą trasą a czy w Słowacji też będę jechał autostradą czy zwykłymi drogami i gdzie kupić najlepiej winietki jak coś bo w drodze do CRO na stacji BP na końcu polski winietka na Czechy i Austrie na 10 dni wychodziło 130 zł a zaś na pierwszej stacji w Czechach czyli stacja Shell za te same winietki zapłaciłem w przeliczeniu na polskie przez bank to poszło z konta 95 zł

W Slowacji maly odcinek trasy tylko autostrada wiec mozna dac na nawigacji zeby omijal platne odcinki. Ew winietka najtaniej przez internet mozna kupic i zaplacic karta. Nie trzeba nic przyklejac do szyby jadac przez Slowacje i Wegry bo maja rejestracje auta w systemie. Pozdro

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki wielkie za podpowiedź z tą trasą a czy w Słowacji też będę jechał autostradą czy zwykłymi drogami i gdzie kupić najlepiej winietki jak coś bo w drodze do CRO na stacji BP na końcu polski winietka na Czechy i Austrie na 10 dni wychodziło 130 zł a zaś na pierwszej stacji w Czechach czyli stacja Shell za te same winietki zapłaciłem w przeliczeniu na polskie przez bank to poszło z konta 95 zł

W Slowacji maly odcinek trasy tylko autostrada wiec mozna dac na nawigacji zeby omijal platne odcinki. Ew winietka najtaniej przez internet mozna kupic i zaplacic karta. Nie trzeba nic przyklejac do szyby jadac przez Slowacje i Wegry bo maja rejestracje auta w systemie. Pozdro

Tapniete z SGS7

Dobra czyli w Węgrach autostradami a w Słowacji lepiej brać zwykłe trasy czy autostrady i czy w ogóle tej słowacji jest duzo km bo nawet nie wiem.

dał byś namiary na jakąś stronkę gdzie mozna kupić takie winietki tak jak mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wegry to autostrada z Chorwacji caly czas prosto do Budapesztu leci kolo Balatonu wiec mozna wyskoczyc i sie wykapac po drodze :) Slowacja to tylko 15km platnej autostrady ale kosztuje 10eur wiec tez nie majatek. Winiety masz opisane tutaj: http://www.dalnicni-znamky.com/pl/slowacja.html

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz niestety wrocilem :( Oto pare fotek :)

nnva00.jpg
1fvfpc.jpg
34felj6.jpg
2nurwh1.jpg
2reto2f.jpg
143jqja.jpg
2e0o87b.jpg

W tym roku jechalem objazdem autostrady w Słowenii i powiem wam ze warto bo : droga nie jest zla i nie jest trudna , i ominalme spora czesc korka do granicy :) I dodatkowo zaoszczedzilem 30 euro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd te zdjęcia ? co to za mieścina ?

Riviera Makarska, wszystko od strony Makarskiej w prawo, Zavigosce, Mala Duba, Igrane :) Sporo ladnych i malo uczeszczanych plaz tam jest , tylko trzeba podjechac do innych miasteczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd te zdjęcia ? co to za mieścina ?

Riviera Makarska, wszystko od strony Makarskiej w prawo, Zavigosce, Mala Duba, Igrane :) Sporo ladnych i malo uczeszczanych plaz tam jest , tylko trzeba podjechac do innych miasteczek :)

A kwaterę gdzie miałeś? Gdzieś blisko tych plaż? Bardzo fajne te plaże coraz ciężej trafić taką gdzie nie ma full ludzi w sezonie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley i Steav jedziecie z dziećmi? Też bym sie wybrał bo samemu troche ryzyko jechać a z kimś raźniej. Mozecie mi napisać jakies szczegóły na pw. Na ile dokąd itd

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja startuje również na poczatku września 5/6 z mazowsza wiec jak ktoś chętny żeby jechać razem to bardzo chętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś we wrześniu do Baśki się wybiera?

Edytowane przez dzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwójkę małych dzieci i wiem że nie każdemu by pasowało się "wczasować" z taką małą bandą

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley i Steav jedziecie z dziećmi? Też bym sie wybrał bo samemu troche ryzyko jechać a z kimś raźniej. Mozecie mi napisać jakies szczegóły na pw. Na ile dokąd itd

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

dokładnie wyjeżdżamy 03.09. w nocy, jedziemy na Ciovo. mamy 12 noclegów

Będzie trójka dzieci 2, 5, 6 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd te zdjęcia ? co to za mieścina ?

Riviera Makarska, wszystko od strony Makarskiej w prawo, Zavigosce, Mala Duba, Igrane :) Sporo ladnych i malo uczeszczanych plaz tam jest , tylko trzeba podjechac do innych miasteczek :)

A kwaterę gdzie miałeś? Gdzieś blisko tych plaż? Bardzo fajne te plaże coraz ciężej trafić taką gdzie nie ma full ludzi w sezonie :kwasny:

Kwatere w Makarskiej, podjezdzalismy wszedzie autem :) W Tucepi jedynie zaplacilem za parking w porcie, i na jednej z tych plaz byl parking przy samej prawie plazy za 50 kun/dzien, tak to wszedzie za free, nawet w Breli za free zaparkowalem przy drodze , choc rok temu stali tam gos kase brali za takie parkowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w nocy wróciłem, wypad bardzo przyjemny. Trasa przez Słowację i Węgry do Chorwacji o taka:

https://www.google.pl/maps/dir/Nowy+Targ/Szybenik,+Chorwacja/@48.3571956,18.6051048,8z/data=!4m19!4m18!1m10!1m1!1s0x4715e4960845d6d3:0xef2afa91a89443c5!2m2!1d20.032096!2d49.4774647!3m4!1m2!1d19.1682876!2d47.6223033!3s0x4741d1aa9cca00d7:0xd23e3fa45dd3391c!1m5!1m1!1s0x13352615d088d09d:0x400ad50862bcc20!2m2!1d15.8952045!2d43.7350196!3e0?hl=pl

I powiem tak o ile powrót udało mi się na raz w 9,5 godziny zamknąć to ta trasa w Słowacji jest prze..... zwłaszcza nocą, wąsko, ostre zakręty, pełno zwierzyny i sam jesteś zwierzyną bo miedzy 1-3 nad ranem 4 patrole policji łapiące na radar były na szczęście na mnie nie trafiło. Węgry i Chorwacja to elegancja Francja. Następnym razem pojadę:

https://www.google.pl/maps/dir/Nowy+Targ/Szybenik,+Chorwacja/@47.9753596,19.3580351,8.25z/data=!4m19!4m18!1m10!1m1!1s0x4715e4960845d6d3:0xef2afa91a89443c5!2m2!1d20.032096!2d49.4774647!3m4!1m2!1d21.2701166!2d48.6532342!3s0x473f204ff91d5bfb:0x8203cd1534d8470f!1m5!1m1!1s0x13352615d088d09d:0x400ad50862bcc20!2m2!1d15.8952045!2d43.7350196!3e0?hl=pl

Może i trochę więcej kilometrów ale dużo bardziej spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwójkę małych dzieci i wiem że nie każdemu by pasowało się "wczasować" z taką małą bandą

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Ja jadę drugiego o 19. sk/h/cro. rano około 7 chce być na plitvickich. docelowo Makarska 10nocy.

ktoś we wrześniu do Baśki się wybiera?

Może podjadę rowerem w jakiś dzień, zobaczymy czy starczy sił po sv.juri :decayed:

Edytowane przez Steav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...