Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb
Winiety kupuje w pzm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja winiety biorę zawsze stąd bo wychodzi najtaniej i w dodatku zamawiam wszystkie w jednym miejscu.
https://www.tolltickets.com/country/europe/europe.aspx?lang=en-GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Ja już niestety po. Zostały zdjęcia i przyszedł mandat z Austrii ;)

takaSytuacja.jpg

Widze nawet mlodego uczyles serfowania:kox:

My rok temu dostalismy 2 oba w niemcowni zrobione 200zl drozsze wakacje:angry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

czy ktoś z Was ma może jakieś namiary na fajny nocleg w Primosten lub okolice, szukamy 3bed apartamentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam2/3 pytania. Wybieram się 14.07.17 do Chorwacji/Igrane z rodziną ;;pierwszy raz;; na 10 dni. Więc żeby nie być zdziwionym podczas drogi potrzebuję podpowiedzi od was bo słabo jestem w temacie.. Przeczytałem z 15 stron  wstecz ale nie uzyskałem odpowiedzi.. A mianowicie :
1) Najszybsza droga to CZECHY, AUSTRIA, SŁOWENIA ?? Tylko jakie wbić w nawigacje punkty/miasta żeby było jak najszybciej,  wnioskuję pewnie  że autostradami, ale..  (jadę z dzieciakami małymi więc żebym się nie kręcił niepotrzebnie )
2) WINIETY ?? Gdzie ich kupić bo czasu nie wiele , na stronie www.winiety Czechy 30 dn-105zł,  Austria 2 x 10dn =128zł, Słowenia 30 dn 189zł . Czy lepiej na jakimś CPN w Polsce czy po przekroczeniu granicy w Czechach ??? Będzie duża różnica w cenie..?


Hej.

1. Zależy skąd jedziesz, o której wyjeżdżasz. Z południa Polski krótsza droga jest przez Słowację i Węgry. Od Budapesztu jest autostrada. Szybsza o godzinę była przez Slowenie Austrię i Czechy ale ostatnio na Słowenii stoi się trochę na granicy bo budują tam autostradę. Jechałem ta trasa 3 tyg temu ale wracam Węgry Słowacja bo mniejszy ruch zwłaszcza nocą. Dodatkowo dzieciaki śpią :)
2. Winiety na www.winiety.com.pl ew kapke taniej wyjdzie na stacjach benzynowych po drodze tylko trzeba nie przegapić. Z winietami na Słowację i Węgry jest łatwiej bo kupuje się przez Internet e-winiety i nie trzeba nic kleić.

Pozdrawiam z Ciovo

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rafałwol napisał:

Koledzy mam2/3 pytania. Wybieram się 14.07.17 do Chorwacji/Igrane z rodziną ;;pierwszy raz;; na 10 dni. Więc żeby nie być zdziwionym podczas drogi potrzebuję podpowiedzi od was bo słabo jestem w temacie.. Przeczytałem z 15 stron  wstecz ale nie uzyskałem odpowiedzi.. A mianowicie :

1) Najszybsza droga to CZECHY, AUSTRIA, SŁOWENIA ?? Tylko jakie wbić w nawigacje punkty/miasta żeby było jak najszybciej,  wnioskuję pewnie  że autostradami, ale..  (jadę z dzieciakami małymi więc żebym się nie kręcił niepotrzebnie )

2) WINIETY ?? Gdzie ich kupić bo czasu nie wiele , na stronie www.winiety Czechy 30 dn-105zł,  Austria 2 x 10dn =128zł, Słowenia 30 dn 189zł . Czy lepiej na jakimś CPN w Polsce czy po przekroczeniu granicy w Czechach ??? Będzie duża różnica w cenie..?

Ja z bielska zawsze jadę przez słowację, węgry i prosto do chorwacji. Teraz przez węgry w większości 2pas, także elegancko się śmiga. Miesięczna na sk 14eur kupiona w zwardoniu i potem miesięczna na węgry [można dojechać do 1 stacji bez winiety, czyli mosonmagaryowar].  2lata kupowałem też, przez pzm ale teraz jechałem wynajętym, to na granicy.

Plus tej trasy, to zero kolejek na bramkach/granicach/remontów.

Edytowane przez Steav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2017 o 07:26, pajda napisał:

Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb
Winiety kupuje w pzm

Dzięki, wybrałem tą właśnie trasę winiety zakupione.  Start w przyszły piątek.. Leci tez może ktoś z forumowiczów 14-go..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fajny objazd tego dupiatego odcinka drogi w Austriii, pusto leci się po 120km/h ;)

granica.jpg

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/8/2017 o 08:49, l.e.s.t.e.r napisał:

Ja mam fajny objazd tego dupiatego odcinka drogi w Austriii, pusto leci się po 120km/h ;)

granica.jpg

A co z tym odcinkiem a Austrii jest nie tak ?? 

Edytowane przez rafałwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wleczesz się przez miasto  gdzie jest 30km/h , cały ten odcinek który nie ma autostrady przy dużym ruchu wychodzi słabo czasowo.

Tym objazdem z Tucepi do Jaworzna 1225km - 10h 15min z dwoma rowerami na dachu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wleczesz się przez miasto  gdzie jest 30km/h , cały ten odcinek który nie ma autostrady przy dużym ruchu wychodzi słabo czasowo.
Tym objazdem z Tucepi do Jaworzna 1225km - 10h 15min z dwoma rowerami na dachu [emoji6] 

No to powiem ci ze dobry czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, l.e.s.t.e.r napisał:

wleczesz się przez miasto  gdzie jest 30km/h , cały ten odcinek który nie ma autostrady przy dużym ruchu wychodzi słabo czasowo.

Tym objazdem z Tucepi do Jaworzna 1225km - 10h 15min z dwoma rowerami na dachu ;) 

Niemożliwe średnia 120km/h. Chyba że jechałeś jak była możliwość 180-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150km/h na tempomacie i jeden postój na zatankowanie auto. Spróbuj to zobaczysz :) Najszybciej tą trace przejechałem w nocy octavia 1.6d i też nie przekraczałem 150km/h - równe 10 godzin.

Ogólnie jechałem tam już kilkanaście razy i nigdy nie jechałem dłużej niż 12h, ale to jak były korki/remonty

 

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150km/h na tempomacie i jeden postój na zatankowanie auto. Spróbuj to zobaczysz [emoji4] Najszybciej tą trace przejechałem w nocy octavia 1.6d i też nie przekraczałem 150km/h - równe 10 godzin.
Ogólnie jechałem tam już kilkanaście razy i nigdy nie jechałem dłużej niż 12h, ale to jak były korki/remonty
 


Nieźle... ale z benzyna to nierealne jedno tankowanie. Sikstopow nie robiles hehehhe?

Z boxem na dachu to 12l średnia moja spalania. Do tego głośno. Rowery Ci nie szumiały na dachu? Tempomat też na 150 bo przy 160 za bardzo wiało pod boxa...

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LukiKRK napisał:

 


Nieźle... ale z benzyna to nierealne jedno tankowanie. Sikstopow nie robiles hehehhe?

Z boxem na dachu to 12l średnia moja spalania. Do tego głośno. Rowery Ci nie szumiały na dachu? Tempomat też na 150 bo przy 160 za bardzo wiało pod boxa...

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka
 

 

rowery musisz umieć ustawić na dachu żeby nie gwizdało, siodełka wyciągam, kierownicę obracam żeby robiła jak najmniejszy opór powietrza. Z całej trasy wyszło mi średnie spalanie 8,9l więc uważam to za mega wynik :) 

Auto trzeba pod domem dolać "pod korek" i potem na tankowaniu też "pod korek" wtedy dojedziesz z jednym tankowaniem. 

Moja rodzina już przyzwyczajona że sikamy raz :) a tak serio to synowi wystarczy wodę do picia zabrać na drogę i już mu się odechciewa pić ;) 

rowery1.jpg

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

rowery musisz umieć ustawić na dachu żeby nie gwizdało, siodełka wyciągam, kierownicę obracam żeby robiła jak najmniejszy opór powietrza. Z całej trasy wyszło mi średnie spalanie 8,9l więc uważam to za mega wynik :)

 

Rowery podnoszą tak spalanie? Mi się wydaje że sporo, 3,0tdi by chyba tyle spaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, każdy grat na dachu czy to rower czy trumna bardzo podnosi spalanie, zwłaszcza jak masz ciężką nogę. Jak jedziesz 100km/h to weźmie Ci pewnie z 1l więcej, ale od 120km/h opory tak rosną że spalanie rośnie prawie logarytmicznie :) Przy 180km/h z rowerami na dachu pali 12-13l 2.0 tdi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...