Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, LukiKRK napisał:

Jeśli Kuba to tylko Itaka. Mają bezposrednie połączenie z Wawy. Inni mają przesiadki z Polski. Ew mozna szukać czegoś z Niemiec bo może być taniej.

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka
 

Itaka to porażka, w hotelach zawsze mają najgorsze pokoje. Lepiej się przesiadać i trochę pomęczyć ale nie czuć się na wakacjach jak klient drugiej kategorii...

Ja na Twoim miejscu szukał bym taniego lotu, hotele połapiesz sam. Pewnie nie będzie taniej niż z biura podróży ale będzie w tej samej cenie wyższy standard. 

lotu możesz szukać tu www.wakacyjnipiraci.pl , od czasu do czasu mają naprawdę atrakcyjne oferty .

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 22.09.2017 o 20:42, Sqizzy napisał:

Z racji tego że sezon 2017 dobiega końca mam do was pytanie związane z przyszłym urlopem. Po Europie latam wykupując bilety i noclegi na boking. Ale w przyszłym roku chce odwiedzić Kubę, i tu raczej z biuro podróży. Jakie biuro możecie polecić, tak żeby w styczniu wykupić wycieczkę na wrzesień.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Taniej wyjdzie znalezc wycieczke w niemieckim biurze i stamtad leciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audiaudi napisał:

Taniej wyjdzie znalezc wycieczke w niemieckim biurze i stamtad leciec

Dokładnie.

Kiedyś spotkaliśmy Polaczków gdzieś na wakacjach i wyszło ze sa z niemcowni a wycieczka taka sama jak nasza kosztowała ich ok 30% taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest takie proste, są destynacje z Niemiec które faktycznie są tańsze ale część krajów jest tańsza z Polski. Kuba wg mnie będzie na 99% tańsza z Polski - lecąc taki kawał nie ma co się sugerować tylko $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Itaka to porażka, w hotelach zawsze mają najgorsze pokoje. Lepiej się przesiadać i trochę pomęczyć ale nie czuć się na wakacjach jak klient drugiej kategorii...
Ja na Twoim miejscu szukał bym taniego lotu, hotele połapiesz sam. Pewnie nie będzie taniej niż z biura podróży ale będzie w tej samej cenie wyższy standard. 
lotu możesz szukać tu www.wakacyjnipiraci.pl , od czasu do czasu mają naprawdę atrakcyjne oferty .
To się robi tak że kupujesz wygodny lot z Itaki a na miejscu już na recepcji dajesz łapówkę za najlepszy apartament. Wychodzi dużo taniej niż od razu zakup lepszych apartamentów już w Polsce. Jak wybierzesz dobry hotel to Polaków jest bardzo mało a jeśli już są to są bardzo kulturalni wiec cisza i brak wiochy.

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2017 o 22:11, l.e.s.t.e.r napisał:

Itaka to porażka, w hotelach zawsze mają najgorsze pokoje. Lepiej się przesiadać i trochę pomęczyć ale nie czuć się na wakacjach jak klient drugiej kategorii...

I tu się zgodzę w 100%. Nie tylko mają gorsze pokoje, ale i ogólna jakość obsługi na miejscu jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LukiKRK napisał:

To się robi tak że kupujesz wygodny lot z Itaki a na miejscu już na recepcji dajesz łapówkę za najlepszy apartament. Wychodzi dużo taniej niż od razu zakup lepszych apartamentów już w Polsce. Jak wybierzesz dobry hotel to Polaków jest bardzo mało a jeśli już są to są bardzo kulturalni wiec cisza i brak wiochy.

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka
 

To zależy jak trafisz. Ja byłem w ubiegłym roku na Kubie w ponoć najlepszym hotelu na Cayo Santa Maria i:

- zmiana pokoju na miejscu była możliwa, ale zgodnie z cennikiem i sporą dopłatą.

- Polacy, którzy na trzeźwo są mili i kulturalni po alkoholu potrafią narobić większej wiochy niż zwykle. Właśnie na Kubie mieliśmy incydent, gdy podczas wycieczki do Hawany Panowie w "Rolexach" narobili dziadostwa jakiego w życiu jeszcze nie widziałem. Już nie wspomnę o regularnej imprezie na pokładzie "Drimlajnera", której nie potrafiła opanować nawet załoga samolotu.

Jadąc na Kubę i tak trzeba wziąć poprawkę na obowiązujące tam standardy. Kubańskie 5* zdecydowanie odbiega od tych europejskich lub tureckich, sama praca i jakość obsługi na miejscu pozostawia również wiele do życzenia.

Za to samo miejsce na urlop gorąco polecam. Klimat Karaibów jest tam wyjątkowy i zupełnie odmienny niż np. na Dominikanie.

Edytowane przez Krumak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LukiKRK napisał:

To się robi tak że kupujesz wygodny lot z Itaki a na miejscu już na recepcji dajesz łapówkę za najlepszy apartament. Wychodzi dużo taniej niż od razu zakup lepszych apartamentów już w Polsce. Jak wybierzesz dobry hotel to Polaków jest bardzo mało a jeśli już są to są bardzo kulturalni wiec cisza i brak wiochy.

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka
 

tak może się udać poza wysokim sezonem i raczej w dzikim kraju. Na Ibizie dopłacałem 100Euro dziennie do lepszego apartamentu, wszystko zgodnie z hotelowym cennkiem. W dobrych hotelach nikt nie ryzykuje zmiany pokoju za łapówkę 50Euro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam polecę Cypr :) Pogoda pewna, a nie jak widac teraz w Cro :) Byłem od 30.08-12.09 i najgorsza pogoda to były dwie chmurki na niebie przez parę minut :) Tak to codziennie full słoneczko :)

 

A na plazach ? Na fotkach macie te "tłumy" :)

 

2uqfxaq.jpg

6rudza.jpg


kzeJ8kkM2ug5
nciZg5
n5Nc15
h8HXZQ
mnVKEQ

20170902_155948.jpg
20170902_162500.jpg
20170903_124018.jpg
20170904_145800.jpg
20170910_120219.jpg
20170910_145749_0.jpg

Zapewniam, że na żywo widoki są o wiele lepsze :)

A cenowo ? Na 13 dni za osobę nas wyszło ok 2700 zł, a mieliśmy całe mieszkanie dla nas, do tego na 4 dni mielismy wypożyczone auto a później bilety tygodniowe na komunikacje :) Sniadania w pokoju a kolacje na miescie, w dzień jakieś przekąski , piwko etc :)

 

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypr spoko, byłem w Paździeniku i temperatury koło 30stopni. Ogólnie na Cypr można i w zimie lecieć, temeratura będzie koło 20 stopni. Ładniejsze plaże są w części Tureckiej ale kto by do kekabów chciał lecieć ;) 

 

Panowie wie ktoś który ubezpieczyciel ma ofercie ubezpieczenie dla podróżnych w którym wrazie czego nie trzeba płącić ze swojej kasy u lekarza/szpitalu ? 

Większość chce aby płacić swoją kasą , a potem na podstawie rachunków mają to rozliczyć w kraju. O ile to są drobne kwoty to spoko ale mój kumpel połamał się na skuterze za granicą i musiał w szpitalu wytalować kilkadziesiąt tysięcy :facepalm:

 

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu 21 kolejna rocznica ślubu już 17 gdzie warto wybrać się  zonką +   -  w tym terminie ???? Mile widziane sprawdzone Hotele itd....:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypr spoko, byłem w Paździeniku i temperatury koło 30stopni. Ogólnie na Cypr można i w zimie lecieć, temeratura będzie koło 20 stopni. Ładniejsze plaże są w części Tureckiej ale kto by do kekabów chciał lecieć [emoji6] 
 
Panowie wie ktoś który ubezpieczyciel ma ofercie ubezpieczenie dla podróżnych w którym wrazie czego nie trzeba płącić ze swojej kasy u lekarza/szpitalu ? 
Większość chce aby płacić swoją kasą , a potem na podstawie rachunków mają to rozliczyć w kraju. O ile to są drobne kwoty to spoko ale mój kumpel połamał się na skuterze za granicą i musiał w szpitalu wytalować kilkadziesiąt tysięcy :facepalm:
 
Nie wystarczy okazać Europejskiej karty ubezpieczeniowej? Każdy kraj wydaje ubezpieczonemu ją na żądanie, nawet polska

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dobry1 napisał:

W kwietniu 21 kolejna rocznica ślubu już 17 gdzie warto wybrać się  zonką +   -  w tym terminie ???? Mile widziane sprawdzone Hotele itd....:hi:

Tajlandia ? :D Malediwy ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, xsebo1 napisał:

Nie wystarczy okazać Europejskiej karty ubezpieczeniowej? Każdy kraj wydaje ubezpieczonemu ją na żądanie, nawet polska

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

EKUZ ważna jest na terenie innych krajów członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. W szczególności są to: Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy. 

W Tajlandii przyda CI się jak świni siodło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem zielony w temacie Chorwacji . Czy opłaca się jechać na majówkę przedłużona tutaj gdzieś na początek aby z Śląska było do 1000 km ? Żona na pomysł majówki nad morzem już kręci nosem więc szukam alternatywy samochodem . Będzie ciepło ? Ktoś coś poleci ? Jestem zielony w czasach zagranicznych samochodem , zawsze wszędzie latałem i chce spróbować czegoś innego ;)

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczatek maja to zazwyczaj około 20 st natomiast pod koniec maja temperatury juz powyżej 25 st

musisz przeliczyć sobie całkowity koszt przejazdu w stosunku do ilości dni - czy ma to sens (1000 km to kawałek jest)

jeżeli chcesz namiary to mogę polecić fajna miejscówkę niedaleko Primostenu i Rogoznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, talib1990 napisał:

Koledzy jestem zielony w temacie Chorwacji . Czy opłaca się jechać na majówkę przedłużona tutaj gdzieś na początek aby z Śląska było do 1000 km ? Żona na pomysł majówki nad morzem już kręci nosem więc szukam alternatywy samochodem . Będzie ciepło ? Ktoś coś poleci ? Jestem zielony w czasach zagranicznych samochodem , zawsze wszędzie latałem i chce spróbować czegoś innego ;)

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Często na początku maja pada deszcz i jest poniżej 20 stopni, woda w morzu zimna.

Za te same pieniądze polecisz w Maju do Turcji gdzie jest dużo większa szansa że będzie piękna pogoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2017 o 02:42, l.e.s.t.e.r napisał:

Często na początku maja pada deszcz i jest poniżej 20 stopni, woda w morzu zimna.

Za te same pieniądze polecisz w Maju do Turcji gdzie jest dużo większa szansa że będzie piękna pogoda.

 

byłem w tym roku w Tunezji - pogoda  mi pasowała i tylko pogoda . Klimat arabskiego kraju i ich jedzenie totalnie mi nie pasują . Jest tyle pięknych miejsc w europie które wolę zobaczyć :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...