Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wraz z dziewczyną chciałbym wyjechac do Chorwacji nigdy tam jeszcze nie byłem .

 

Jestem z Lubelskiego czy podróż autem była by bardzo męcząca ? (jaki koszt przejazu bramki ) 

 

I nastepne pytanie mam gdzie najlepiej się udać za pierwszym razem czy coś zarezerwować czy jak ?

 

Dziekuję za jaką kolwiek pomoc i doradztwo . 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak jedziecie we dwoje tylko to ja bym nawet nie rezerwowal nic.no chyba ze nie lubisz jezdzic i zwiedzac to inna sprawa.

Na miejscu znajdziesz kwatere taka jak Ci pasuje.nie ma opcji ze nie..

Tymbardziej ze troche późno na rezerwacje lepszych miejsc.

Moze gdybys napisal posta w lutym mozna by cos doradzic.

 

Osobiscie moge polecic wyspe brac i miejscowosc mirca.

Nie przeludniona a pogoda ladniejsza bo nic nie schodzi z gor..

Ale każdemu będzie odpowidac co innego..

Co do kosztow to musisz podac mniej wiecej ilosc dni(winiety)

Jak dla mnie na tydzien to nie warto jest sie meczyc z dojazdem.

Najmniej 10 dni wtedy mozna odpoczac i nabrac sily..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc z lubelskiego najlepiej jechać przez Słowację i Węgry. Żeby nic nie kombinować to kupujesz winiety na Węgrzech i Słowacji (koszt bodajże 10 euro tu i tu na 10dni) Chorwacja na bramkach, to już zależy dokąd jedziesz, tanio nie jest, ale jedziesz cały czas autostradami. Co do samej podróży to już zależy czy byś kierował sam czy z dziewczyną. Najbardziej męcząca jest Polska i Słowacja, później już leci się autostradami. Miejsce- tego ciężko doradzić, bo każdy lubi co innego. Każdy znajdzie tam miejsce dla siebie odpowiednie. Jeśli lubicie poimprezować, pochodzić po barach wieczorami itp to rejony Makarskiej. Sama Makarska może nie bo jest strasznie zatłoczona.  Zależy też w jakim terminie chcecie jechać. Jeśli tylko we dwoje to śmiało w ciemno, coś się zawsze znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku też wybieram się do Chorwacji samochodem - okolice Splitu - Kastel'a  - byłem już tam raz i bardzo mi się podobało. Tym razem jednak i samochód pozwiedza :P Ciekawe czy da radę :D  Swoją drogą gdzie się kupuje winiety? Na autostrady w drodze do Chorwacji? 

Pozdrawiam, 
Darek 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiety kupujesz na stacji benzynowej blisko granicy danego kraju.

Np w niemcowni na granicy z Austria.

Mozesz tez na stonce podanej parenascie str wczeaniej przez kolege Stanleya..ale wychodzi trochę drozej.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:hi:

Ja też wybieram się pierwszy raz do Chorwacji.. jedziemy wynajętym busem :decayed: ... o winietkach przeczytałem także już wiem.. wybieramy się 16 lipca także jeśli ktoś jedzie w tym czasie to do zobaczenia na drodze..

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są średnie ceny za kwatery w Cro w tym roku? Ktoś już był? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turzol napisał:

Jakie są średnie ceny za kwatery w Cro w tym roku? Ktoś już był? 

Wszystko zalezy od regionu i jak daleko od wody..

Mysmy rok temu placili za noc 60 euro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turzol napisał:

Jakie są średnie ceny za kwatery w Cro w tym roku? Ktoś już był? 

na moim przykładzie: jesteśmy teraz na Hvarze, dom na dwie rodziny przy samym morzu  1800euro za 14 noclegów, czyli wychodzi trochę ponad 60ojro za dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, czyli mniej więcej ceny jak byłem 2 lata temu. Poza sezonem płaciliśmy 50Euro za dobę za duży 3 pokojowy apartament z aneksem kuchennym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad ludzie biora ceny po 30 auro za noc.

Moi znajomi chwalili sie ze z lotu zalatwili sobie nocleg za 30juro bardzo blisko plazy.

Wiem jak wyglada real,tzn pare lat temu pojechalismy z marszu szukac kwatery i ceny zaczynaly sie od 60 euro.

Nawet w bodajze basce ogladalismy syf w stylu komuny za 75 euro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wesz82 napisał:

Nie wiem skad ludzie biora ceny po 30 auro za noc.

Moi znajomi chwalili sie ze z lotu zalatwili sobie nocleg za 30juro bardzo blisko plazy.

Wiem jak wyglada real,tzn pare lat temu pojechalismy z marszu szukac kwatery i ceny zaczynaly sie od 60 euro.

Nawet w bodajze basce ogladalismy syf w stylu komuny za 75 euro...

 

 

Wiec ceny zależą od wielu czynników. 

Jak byłem ostatnio w Chorwacji w 2012 roku to za dobę od osoby płaciłem 10 Euro !!! tyle, że to był przełom września i października w sumie 2 ostatnie tygodnie września i 1 tydzień października. Byliśmy we 2 więc 20 Euro za dobę. Do dyspozycji mieliśmy pokój z dużym tarasem, a właściwie to całe piętro domu z kuchnią i łazienką - bo nie było innych gości,  bardzo blisko do morza - na tyle blisko, że po sztormie i burzy glony leżały na podjeździe. Wtedy jechaliśmy autokarem bilet autokarowy w dwie strony za osobę 444 zł. 

Teraz jedziemy samochodem, od 20 do 27 sierpnia, 4 osoby i mamy nocleg za 640 euro - mieszkanie (2 sypialnie, salon, kuchnia, łazienka, klimatyzowane + parking) - do plaży też bardzo blisko, widać morze z tarasu. Szybka kalkulacja 640/4/7 = 23 euro od osoby 

:)

Pozdrawiam, 

Darek 

 

 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że po niżej 60 euro to nie znajdziesz nic sensownego . W tamtym roku płaciliśmy 871 euro za 12 noclegów czyli wychodzi po 72.5 euro/noc. Apartament przy samej plaży ale miejscowość na mega uboczu bez sklepu itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, małe pytanie/prośba. W Chorwacji w najbliższym czasie mnie nie będzie i czy ktoś z obecnie wczasujących lub ktoś, kto się wybiera w niedalekiej przyszłości byłby tak uczynny i był w stanie kupić kilka butelek Ożujsko (2-6, tych dużych), a po powrocie je wysłać? :D Oczywiście pokrywam koszty produktu, przesyłki (jeśli ktoś nie jest z Lublina lub okolic), a także dorzucę coś ekstra za fatygę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bastiv40 napisał:

Panowie, małe pytanie/prośba. W Chorwacji w najbliższym czasie mnie nie będzie i czy ktoś z obecnie wczasujących lub ktoś, kto się wybiera w niedalekiej przyszłości byłby tak uczynny i był w stanie kupić kilka butelek Ożujsko (2-6, tych dużych), a po powrocie je wysłać? :D Oczywiście pokrywam koszty produktu, przesyłki (jeśli ktoś nie jest z Lublina lub okolic), a także dorzucę coś ekstra za fatygę.

jakbyś napisał tydzień temu, już byś miał u siebie  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin od 5.08 do 19.08 wybiera sie ktos do Cro okolice Medulin camp center , cirkvenica ,krk , Baska zawsze razniej na 2 auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michałswd napisał:

Termin od 5.08 do 19.08 wybiera sie ktos do Cro okolice Medulin camp center , cirkvenica ,krk , Baska zawsze razniej na 2 auta 

Jade 6 sierpnia do Szybenika, ale nocuje po drodze tuz zaraz za granica Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy planuje jechać w sierpniu do Chorwacji poszukuję jakiegoś apartamentu / domu do wynajęcia dla 2 rodzin lub więcej  minimum (4 dorosłych +4 dzieci) coś blisko plaży. Głównie pod dzieci.. 

Może ktoś polecić coś sprawdzonego na PW.. Byłem w zeszłym roku przez biuro było ok. Ale po co przepłacać..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafałwol napisał:

Koledzy planuje jechać w sierpniu do Chorwacji poszukuję jakiegoś apartamentu / domu do wynajęcia dla 2 rodzin lub więcej  minimum (4 dorosłych +4 dzieci) coś blisko plaży. Głównie pod dzieci.. 

Może ktoś polecić coś sprawdzonego na PW.. Byłem w zeszłym roku przez biuro było ok. Ale po co przepłacać..... 

Mam fajna miejscówkę, male domki przy samej plaży, ale teraz to już nic wolnego raczej nie znajdziesz:

Na wielki + dla dzieci, to tuz obok aquapark zewnętrzny

https://www.booking.com/hotel/hr/solaris-vila-doris.pl.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany w sumie nie planowaliśmy wypadu do cro tego roku ale z ciekawości napisaliśmy w pewno miejsce bo dali nam cynk że mają 20%zniżki.

I ku naszemu zdziwieniu pani odpisuje że po zniżce wyjdzie 64E za naszą 4 bo kidsy do 3 lat mają za free.

Rok temu placilismy 60E pytając pani dlaczego tak dużo poszło w gore pani odpisała że państwo zwiększyło im opłaty.

Pytam jak jest u Was tego roku czy faktycznie ceny polecialy tak w gore???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...