Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Jak to mówią, zawsze może być gorzej.

Dzisiaj przyszedł mandat z Czech. 1000 koron :)

Czyli 730+165 = 895 zł 

119km/h na ograniczeniu do 80km/h

Swoją droga pepiki niskie te mandaty mają.

jak na jeden wyjazd to ładnie wyłapałeś ☺️☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 godziny temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Jak to mówią, zawsze może być gorzej.

Dzisiaj przyszedł mandat z Czech. 1000 koron :)

Czyli 730+165 = 895 zł 

119km/h na ograniczeniu do 80km/h

Swoją droga pepiki niskie te mandaty mają.

Bmw idzie jak przecinak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie z drogi nie przyszedl ? Fofo przyszło a mandat nie. Ponad rok czekam i niema .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak początkiem Maja byłem i pewnie przez to tyle tych mandatów bo to był weekend majowy więc sobie wszyscy zrobili łapankę... 

Przyszedł mandat z Czech jak jechałem do Chorwacji, mam nadzieję że chociaż z drogi powrotnej nie przyjdzie :) rzeźnia nigdy tylu mandatów nie dostałem. Next time na bank liść na rejestracje :) 

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Next time na bank liść na rejestracje :) 

Albo poprostu ciut delikatnej napierac na pedal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w domu od wczoraj.. ciekawe czy do mnie przyjdzie jakaś niespodzianka :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2018 o 22:08, l.e.s.t.e.r napisał:

Jakby komuś chciało się ruszyć z plaży to w odległości 40km od Tucepi jest najgłębszy lej krasowy w Europie

https://crolove.pl/modro-i-crveno-jezero-w-imotski/

300m pionowej ściany i około 270m wody, czyli w ziemi wypadła dziura na 570m :kox:

Crveno1.jpg

crveno2.jpg

crveno3.jpg

dla tych co mają jaja ( albo jajniki ;) ) 

crveno4.jpg

Do drugiego jeziorka jest droga którą można zejść, młody na dole zobaczył węża w wodzie i nie było wyjścia trza było się wykąpać ;)

modro1.jpg

modro2.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=DO4tFvCNeA8

Byłem tam ale wybraliśmy się z browarkiem jak Janusze a tam jednak trochę drogi jest także nie zeszliśmy na sam dół:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, 

Wybieram się niedługo na długo wyczekiwany wypoczynek w Chorwacji, jednak przed chwilą moja kobieta zasiała we mnie ziarnko przerażenia i sądzę, że niestety podstawnie. 

Planujemy jechać czechy-słowcja-węgry-chorwacja  winiety już zakupione. Apteczka jest, kamizelki są. 

Natomiast dziś kobieta powiedziała mi, że na Słowacji nie można używać wideorejestratorów... a według tego co wyczytałem w sieci nie może być montowane na szybie nic co ogranicza pole widzenia kierowcy w tym wideorejstratory - hmm mój na dobrą sprawę jest za lusterkiem i go nie widzę i nie ogranicza mi pola poza tym jest przyklejony do szyby na stałe kable idą podsufitką - myślicie, że ktoś może się przyczepić?  Na szczęście nie jedziemy przez Austrię tam to już podobno są z tym niezłe cyrki i jeszcze wyższe kary. 

Ktoś coś więcej wie może na ten temat? 

Pozdrawiam, 

Darek 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2018 o 17:03, l.e.s.t.e.r napisał:

Jak to mówią, zawsze może być gorzej.

Dzisiaj przyszedł mandat z Czech. 1000 koron :)

Czyli 730+165 = 895 zł 

119km/h na ograniczeniu do 80km/h

Swoją droga pepiki niskie te mandaty mają.

trzeba używać Janosika za granicą też działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Koledzy, 

Wybieram się niedługo na długo wyczekiwany wypoczynek w Chorwacji, jednak przed chwilą moja kobieta zasiała we mnie ziarnko przerażenia i sądzę, że niestety podstawnie. 

Planujemy jechać czechy-słowcja-węgry-chorwacja  winiety już zakupione. Apteczka jest, kamizelki są. 

Natomiast dziś kobieta powiedziała mi, że na Słowacji nie można używać wideorejestratorów... a według tego co wyczytałem w sieci nie może być montowane na szybie nic co ogranicza pole widzenia kierowcy w tym wideorejstratory - hmm mój na dobrą sprawę jest za lusterkiem i go nie widzę i nie ogranicza mi pola poza tym jest przyklejony do szyby na stałe kable idą podsufitką - myślicie, że ktoś może się przyczepić?  Na szczęście nie jedziemy przez Austrię tam to już podobno są z tym niezłe cyrki i jeszcze wyższe kary. 

Ktoś coś więcej wie może na ten temat? 

Pozdrawiam, 

Darek 

Pamiętaj o komplecie żarówek :)

Wideorejestrator nie zasłania ci widoczności wiec możne być. Nawigacja w takim miejscu żeby nie przeszkadzała, czyli kratka nawiewu itp. miejsca. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cysiek18 napisał:

Pamiętaj o komplecie żarówek :)

Wideorejestrator nie zasłania ci widoczności wiec możne być. Nawigacja w takim miejscu żeby nie przeszkadzała, czyli kratka nawiewu itp. miejsca. 

Oooo tak, zapomniałem o żarówkach  - dzięki ! 

No nie zasłania  - nie widzę go z fotela kierowcy. 

Nawigację zaś mam w radiu :) 

Dzięki za odpowiedź. 


Pozdrawiam, 

Darek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Oooo tak, zapomniałem o żarówkach  - dzięki ! 

No nie zasłania  - nie widzę go z fotela kierowcy. 

Nawigację zaś mam w radiu :) 

Dzięki za odpowiedź. 


Pozdrawiam, 

Darek 

 

Ktoś coś mówił jeszcze o bezpiecznikach ale to mam zawsze w aucie na zapas, choć nigdy nie użyłem :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledzy ten zestaw żarówek to wie ktoś coś o jakimś gotowym zestawie np z alledrogo? Czy muszę kompletować do każdej żarówki zewnętrznej zapas? 

Pozdrawiam, 

Darek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad takie info.

Jak jeździmy to nawet czasem bez kamizelek gadnicy itp.

Nic następnym razem biorę przyczepke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lewiatan1989 napisał:

A koledzy ten zestaw żarówek to wie ktoś coś o jakimś gotowym zestawie np z alledrogo? Czy muszę kompletować do każdej żarówki zewnętrznej zapas? 

Pozdrawiam, 

Darek 

 

W marketach masz zestawy żarówek za grosze (brałem z h7 byle by był). Przynajmniej ja takie kupowałem na szybko. Kamizelki i apteczka też była na wyposażeniu. Na szczęście nigdy nie trafiło mi się aby ktoś to sprawdzał, a byłem 3 razy i zawsze przez Austrię. Nawigację też normalnie użytkowaliśmy. Co do rejestratora z niego akurat zrezygnowałem. I kartę EKUZ sobie wyrób... Mi akurat się bardzo przydała... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, czy winiety na Czechy/Austrię/Słowenię kupuje się w Polsce czy po drodze na stacjach już w konkretnym kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz u nas wcześniej stan wrzucil stronke.

Albo w kraju poprzedzajacym przed granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, was002 napisał:

 

panowie, czy winiety na Czechy/Austrię/Słowenię kupuje się w Polsce czy po drodze na stacjach już w konkretnym kraju?

 

Możesz kupić na granicy , np. w Czechach na pierwszej stacji paliw , ale jak będziesz jechać A1 na Ostrawę to do Ostrawy masz czas. Kosztuje 310 koron . Możesz kupić odrazu na Austrię w Czechach  , ale też w Austrii na granicy masz stacje i tam kosztuje 9€ . To jest taniej niż w Polsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...