Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Dopóki się w Chorwacji z cenami się nie ogarną to ja raczej się tam nie wybiorę. 

Na święta byłem na Fuertaventurze. Przelot Raianair dla 3 osób 1100zł, apartament 1100zł za 8 dni, samochód na cały pobyt 356zł.

Mam już kontakt bezpośrednio do właściciela apartamentu, cena za dobę 40 Euro. Od kwietnia WizzAir uruchamia tanie czartery z Katowic na Fuertaventurę.

Cała wyspa jest strefą bezcłową. Rum Havana 7 letni 60zł za 0.7 

Infrastruktura na wyspie na poziomie o którym w Chorwacji można zapomnieć. Wszędzie ścieżki rowerowe.

Niestety Chorwaci przypominają mi coraz bardziej naszych górali z Zakopanego.

1df206cba1277e4fmed.jpg

0200a13385cd969cmed.jpg

6ccd4176093636eemed.jpg

44c6e2a523b3141fmed.jpg

8e89d18a323bad0dmed.jpg

797d155635551c51med.jpg

7a82937588f97818med.jpg

f2fca903f5657098med.jpg

1d3d5dac63afe7bbmed.jpg

b0495f90e801b89bmed.jpg

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Maciek, byłeś tam z wakacyjnych piratów jak dobrze pamiętam ?

Sprawdzałeś przybliżony koszt samolotu ?  40e rozumiem tylko nocleg, jak z jedzeniem ?  

No i jakie są ceny w sezonie wakacyjnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, stanley napisał:

Maciek, byłeś tam z wakacyjnych piratów jak dobrze pamiętam ?

Sprawdzałeś przybliżony koszt samolotu ?  40e rozumiem tylko nocleg, jak z jedzeniem ?  

No i jakie są ceny w sezonie wakacyjnym ?

Tak byłem z wakacyjnych piratów.  Samolot możesz sprawdzić na skyscanner. My lecieliśmy bezpośrednio z Modlina i mieliśmy wracać też bezpośrednio do Modlina, ale... Pogoda była taka za***ista że postanowiliśmy zostać 5 dni dłużej. Za samolot z Fuerty do Modlina ( przez Bruksele ) zapłaciłem 800zł za 3 osoby. Czas podróży 5:30 wydłużyj się do 7:50. 

Ogólnie w granicach 700zł za osobę znajdziesz bilet w obie strony bez problemu. Tajnie trzeba szukać i poświęcić temu czas.

Jedzenie. Generalnie masz sklepy typu Spar i Dino, ceny w sklepach myślę że są zbliżone do Polski, może niektóre rzeczy do 20% droższe ( masło ).  

Jest też sporo rzeczy które w sklepie są znacznie tańsze np kalmary kosztowały 5 Euro za kilo :) , szynka Serrano 9 Euro za kilo, cięta na plastry w masarni nie jakiś syf z plastiku.

W knajpach jest drogo jak na Chorwacji :) , jakiś makaron to koszt koło 7 euro, tapas z krewetek/kalmarów/ośmiornic 10-11 euro, ryba koło 12 Euro. Najczęściej za 3 osoby mieściliśmy się w 45-50 euro za posiłek.  Przy czym szukaliśmy zawsze miejsc które są polecane i mają dobre opinie żeby się nie nadziać. 

W wakacje będą ceny podobne na Fuercie, ponieważ oni mają właśnie teraz wysoki sezon, cała europa właśnie w zimie uderza na Kanary, jedynie co pewnie będzie droższe to bilet lotniczy bo wiadomo, w wakacje unas wszystko drogie jak cholera. 

Benzynę mają po 1 Euro za litr ?

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Na święta byłem na Fuertaventurze.

W ktorej czesci byles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wietrznie jest teraz i noce chłodne, stawka vat 5%, tanie perfumy i odzież, 14 € za lezaki z parasolem, bardzo tanie taxi, za skuter chcieli 200€ kaucji, a za auto 50€ heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fuercie straszny jest ten wiatr. W którym miesiącu jest najspokojniej?

Edytowane przez easyone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, easyone napisał:

Na Fuercie straszny jest ten wiatr. W którym miesiącu jest najspokojniej?

Ja tam byłem 7 albo 8 razy i mocnego wiatru nie widziałem, ale słyszałem że faktycznie czasem mocno wieje i piasek lata w poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, audiaudi napisał:

Wietrznie jest teraz i noce chłodne, stawka vat 5%, tanie perfumy i odzież, 14 € za lezaki z parasolem, bardzo tanie taxi, za skuter chcieli 200€ kaucji, a za auto 50€ heh

lata temu miałem schize na Majorkę, jezdziłem z rodzicami a potem z żoną co roku, bedzie tak z 10 razy :facepalm:

za kazdym razem wypożyczałem skuter (suzuki Burgmann 650) kaucja 5000 FF

 przez  kazde 2 tygodnie zjezdziłem nim całą wyspę wszerz i w wzdłuż :decayed:

potem juz Francuż nie brał ode mnie kaucji i tylko połowe za wynajem 

ehhhh... piękne czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dev napisał:

lata temu miałem schize na Majorkę, jezdziłem z rodzicami a potem z żoną co roku, bedzie tak z 10 razy :facepalm:

za kazdym razem wypożyczałem skuter (suzuki Burgmann 650) kaucja 5000 FF

 przez  kazde 2 tygodnie zjezdziłem nim całą wyspę wszerz i w wzdłuż :decayed:

potem juz Francuż nie brał ode mnie kaucji i tylko połowe za wynajem 

ehhhh... piękne czasy...

Tez wole skuterem, majorka jest ciekawszą wyspą, w porownaniu do fuerty sporo do zwiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie powinien powstać osobny temat o innych miejscach ogólnie wakacyjnych poza Chorwacją?
Można by polecać miejscówki, hotele, wyspy, atrakcje itd.
Ma taki temat racje bytu czy raczej się nie "utrzyma" ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląskie zaczyna ferie ;) 

do zobaczenia za 3 tygodnie, min 2500km autem do zrobienia, po powrocie wrzucę jakie foty ;) tak daleko jeszcze nie byłem, powinny być pingwiny ?

626ac148ac6760b6.jpg

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pomysle o wyjezdzie do cro to juz mnie d*pa zaczyna piec a Ty widze szalony królik jestes?

Wychodzi ok 6-7 przystankow.

Dawaj foty zawsze sie obluka.

Szerokosci:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Jeśli nic nie znajdę w ciągu tyg to mnie dziewczyna zabije.

Ona chce jechać tam gdzie już byliśmy czyli Podgora. Dla mnie spoko ale nic nie mogę ciekawego znaleźć dla 4 osób w przyzwoitej cenie na booking ?

Jak macie coś sprawdzonego to dawać linki na booking albo strony noclegów tam gdzie byliście bo chce jeszcze żyć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piotrekekm napisał:

Odświeżam temat.

Jeśli nic nie znajdę w ciągu tyg to mnie dziewczyna zabije.

Ona chce jechać tam gdzie już byliśmy czyli Podgora. Dla mnie spoko ale nic nie mogę ciekawego znaleźć dla 4 osób w przyzwoitej cenie na booking ?

Jak macie coś sprawdzonego to dawać linki na booking albo strony noclegów tam gdzie byliście bo chce jeszcze żyć !

Szukałeś tu?

https://www.adriatic.hr/pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrekekm napisał:

Odświeżam temat.

Jeśli nic nie znajdę w ciągu tyg to mnie dziewczyna zabije.

Ona chce jechać tam gdzie już byliśmy czyli Podgora. Dla mnie spoko ale nic nie mogę ciekawego znaleźć dla 4 osób w przyzwoitej cenie na booking ?

Jak macie coś sprawdzonego to dawać linki na booking albo strony noclegów tam gdzie byliście bo chce jeszcze żyć !

 

Ja byłem w zeszłym roku w https://www.tucepi.net/ivana/index.htm co prawda drugie piętro, ale  dwa niezależne  pokoje  z dużymi podwójnymi łóżkami, dwie łazienki i jedna kuchnia , dwa balkony jeden z widokiem na morze, drugi z widokiem na góry,  to  wszystko miałem w wersji 2+1, praktycznie piętro do dyspozycji. 

Dom przy Jadrance. Nigdy nie brałbym w pierwszej linii, ze względu na przejazd autem deptakiem.

Tyko że ja jeżdżę to tej miejscowości we wrześniu.

Jakoś nie wyobrażam sobie  tego miejsca w ścisłym sezonie, tak ręcznik przy ręczniku.

Jeżeli chcesz pokonać tą trasę sam na raz, to daj znać  powiem Ci jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...