Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem na majówce w miejscowości Zadar , Ty jedziesz troszkę dalej  . Jechałem Czechy , Austria , Słowenia .Myślę że dla nas to najlepsza trasa . Wylatujesz na A1 i spokojnie lecisz . Winiety kupowałem na Czechy zaraz na pierwszej stacji paliw właśnie w Czechach , potem na granicy Austrii kupowałem na Austrię i odrazu Słowenię  9/15€ .Tankowałem na granicy Austrii z Słowenią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem raz problem z kupnem winiet na stacji i od kilku lat kupuje w pzm.

Wiem że płace więcej ale mam pewność że je mam

A jak lecisz od Śląska to tak jak w/w Czechy-Austria-Słowenia

My 29.06 od strony Tarn-Góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb, split itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aborygen napisał:

Miałem raz problem z kupnem winiet na stacji i od kilku lat kupuje w pzm.

Wiem że płace więcej ale mam pewność że je mam

A jak lecisz od Śląska to tak jak w/w Czechy-Austria-Słowenia

My 29.06 od strony Tarn-Góry

Nie wiem jak jest w Czechach, Austrii bo jeżdżę przez Słowację i Węgry i kupuje przez internet ale na stronach danego kraju i płacę dokładnie tyle co na stacjach

np, Słowacja

https://eznamka.sk/selfcare/purchase/singlepurchase/purchaseredirect/?sg=a5af113a08fb4eb4a951ca15c0bf594a

 

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stanley napisał:

Pozdro z pięknej i upalnej Komizy

 

IMG-20190621-WA0013.jpg

IMG-20190621-WA0019.jpg

IMG-20190624-WA0002.jpg

Proszę nie drażnić tych co muszą pracować :decayed:

Odpoczywajcie ?

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już po, chyba szósty już raz z małymi przerwami w Promajnie, wielu pewnie zna tą miejscówkę. Niestety robi się "kołchoz", co roku powstaje kilka apartamentowców a plaża ta sama,  w tym roku pojawiła się też straż miejska, nawet gonili kierowców tych co się zatrzymywali aby zapytać o kwatery, jakaś masakra :facepalm:.

 Po drodze w jedną stronę spotkałem około 12 patroli :kwasny: najwięcej na Słowacji 5 trzeba bardzo uważać nie mają 10Km tolerancji, nie chcąc mieć pamiątek tak jak kolega l.e.s.t.e.r  jechałem  przepisowo, nagrodą było średnie spalanie po przejechaniu ponad 1000 km. :hi:

IMG_1604.jpg

IMG_1563.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Słowację nie dało się szybko jechać co kawałek stali, na autostradzie miałem ustawioną na tempomacie szybkość 140 a średnia wyszła 122, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2019 o 20:30, Góral65 napisał:

Przez Słowację nie dało się szybko jechać co kawałek stali, na autostradzie miałem ustawioną na tempomacie szybkość 140 a średnia wyszła 122, 

żeby Ci średnia wyszła 122km/h to musiałeś kolego troszku więcej jechać niż 140km/h ;) chyba że liczysz średnią prędkość tylko z jazdy(bez postoju, tankowania itd), bo mi wyszła średnia chyba coś koło 130km/h ale tempomat miałem ustawiony 180 :)  BMW liczy średnią prędkość jako całkowity czas z postojami.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką średnią pokaza

14 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

żeby Ci średnia wyszła 122km/h to musiałeś kolego troszku więcej jechać niż 140km/h ;) chyba że liczysz średnią prędkość tylko z jazdy(bez postoju, tankowania itd), bo mi wyszła średnia chyba coś koło 130km/h ale tempomat miałem ustawiony 180 :)  BMW liczy średnią prędkość jako całkowity czas z postojami.

Taką średnią miałem na fisie, jechałem w nocy było puściutko na bramkach i na granicy, postojów nie było tylko jeden na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy Węgiersko_Chorwackiej max 15min , tankowania też nie było, odcinek Nowy Targ - Promajna zrobiłem na jednym baku i jeszcze mogłem zrobić 80km :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Góral65 napisał:

Taką średnią pokaza

Taką średnią miałem na fisie, jechałem w nocy było puściutko na bramkach i na granicy, postojów nie było tylko jeden na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy Węgiersko_Chorwackiej max 15min , tankowania też nie było, odcinek Nowy Targ - Promajna zrobiłem na jednym baku i jeszcze mogłem zrobić 80km :wink:

no to pięknie Panie :) Mi to zawsze paliwo się końcy jak tylko do Chorwacji wjeżdżam, czyli +/- po 700km :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany A był ktoś w Medjugorie??????

Pytam bo może byśmy w końcu pojechali tym bardziej że mamy tylko ok 150km z kwatery.

Muszę mieć zieloną kartę czy sam dowód styknie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wesz82 napisał:

Pany A był ktoś w Medjugorie??????

Pytam bo może byśmy w końcu pojechali tym bardziej że mamy tylko ok 150km z kwatery.

Muszę mieć zieloną kartę czy sam dowód styknie????

cześć pare lat temu jak byłem to pamietam że miałem bo jak brałem ubezpieczenie na chorwacje to było w pakiecie i raczej wtedy trzeba było mieć ale nie wiem jak teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx.

W ogóle możecie polecić jakieś ubezp na drogę w razie czego...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukać coś dobrego w fajnej cenie a gdzie jedziesz do Chorwacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na brać do mircy jak co roku.

W ogóle gdzie szukać.można jakieś na naprowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem w warcie zadzwoń tam może gdzie auto masz ubezpieczone może coś doradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...