Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.04.2020 o 15:03, chudineze napisał:

Widzę, że nie każdy zaczaił co napisałem w moim poście więc wklejam screen :whistling::nabijasie:

 

RODOS.jpg

?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Planowany wyjazd 28.06 do Cro. miejscowość Podgora tylko która trasa z centralnej Polski ? 

Edytowane przez dobry1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dobry1 napisał:

Planowany wyjazd 28.06 do Cro. miejscowość Podgora tylko która trasa z centralnej Polski ? 

Czechy-Austria-Słowenia-Cro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taka trasa zawsze jechałem ale co z Czechami ??? czy faktycznie nie utrudniają przejazdu z innych województw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę jutro, więc obserwuję na bieżąco.

 

Sytuacja na dziś:

Generalnie, problem mają mieszkańcy województwa śląskiego.

Inni mogą śmiało jechać na Gorzyczki/Cieszyn i dalej Austria  - Słowenia.

Dla Ślązaków alternatywa to droga przez Niemcy lub zgłoszenie swojego przejazdu przez Słowację (i otrzymanie ich zgody, trwa to około 48h), a dalszy przejazd przez Austrię/ Węgry.

Węgry od dziś otwierają dla nas granicę (świeża informacja z ambasady Węgier).

 

btw, dziś o 12:00 kolejna wideokonferencja marszałka województwa śląskiego z Czechami, może uda im się wypracować kompromis.

Edytowane przez Armi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgry i Słowacja (od jutra, rano) oficjalnie otwarte, więc Ślązacy nie muszą jechać przez Niemcy.

Za to ja jako mieszkaniec województwa innego niż śląskie, zabrałem ze sobą inne dokumenty świadczące, że na Śląsku nie mieszkam bo taki jest wymóg.

Musimy udowodnić, że nie mieszkamy na Śląsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje jechać przez Gorzyczki w którym miejscu przekraczasz granice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja (Podgora) powitała nas piękna pogoda ale kilka słów z podróży jechałem przez Gorzyczki kontrol paszportów zero problemów w Austrii i Słowenii żadnych problemów Chorwaci skanują paszporty kilka minut czekania cała trasa pokonana na spokojnie mały ruch. W samej Chorwaci naprawdę mało turystów dużo Hoteli zamkniętych generalnie cisza bez tłumów polecam. 

IMG_20200629_143937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dobry1 napisał:

Chorwacja (Podgora) powitała nas piękna pogoda ale kilka słów z podróży jechałem przez Gorzyczki kontrol paszportów zero problemów w Austrii i Słowenii żadnych problemów Chorwaci skanują paszporty kilka minut czekania cała trasa pokonana na spokojnie mały ruch. W samej Chorwaci naprawdę mało turystów dużo Hoteli zamkniętych generalnie cisza bez tłumów polecam. 

IMG_20200629_143937.jpg

A cenowo jak teraz to wygląda ? 

Nie jest tak jak nad naszym pięknym polskim morzem ? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dobry1 napisał:

Chorwacja (Podgora) powitała nas piękna pogoda ale kilka słów z podróży jechałem przez Gorzyczki kontrol paszportów zero problemów w Austrii i Słowenii żadnych problemów Chorwaci skanują paszporty kilka minut czekania cała trasa pokonana na spokojnie mały ruch. W samej Chorwaci naprawdę mało turystów dużo Hoteli zamkniętych generalnie cisza bez tłumów polecam. 

 

Jechałeś autostradą przez Słowenię czy jest już możliwość jechać np przez Bad Radkersburg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, sam muszę w końcu odwiedzić Chorwację, już planuje to od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na pewno ktoś z Was na wyjazdy do Chorwacji zamawiał winietki przez Tolltickets.com

Przed rejestracją na tym portalu chciałem się zapytać z jakim wyprzedzeniem można zakupić tam winietki i jaka jest forma płatności bo z tego co piszą w internetach jest to bardzo wygodne. Wyjazd do Chorwacji mam w połowie sierpnia, pierwszy raz bym robił taki manewr z zakupem online i mam niepewność żeby nie zrobić jakiegoś babola przy zakupie. Z góry Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MemberA4 napisał:

Koledzy na pewno ktoś z Was na wyjazdy do Chorwacji zamawiał winietki przez Tolltickets.com

Przed rejestracją na tym portalu chciałem się zapytać z jakim wyprzedzeniem można zakupić tam winietki i jaka jest forma płatności bo z tego co piszą w internetach jest to bardzo wygodne. Wyjazd do Chorwacji mam w połowie sierpnia, pierwszy raz bym robił taki manewr z zakupem online i mam niepewność żeby nie zrobić jakiegoś babola przy zakupie. Z góry Dzięki za porady.

Forma płatności to chyba karta kredytowa o ile dobrze pamiętam, spokojnie wystarczy jak zamówisz na 2 tygodnie przez wyjazdem. W zeszłym roku zamówiłem na 10 dni przed wyjazdem, winiety przyszły po tygodniu. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba nie było możliwości zamówić winiet na Słowenię.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, stanley napisał:

Forma płatności to chyba karta kredytowa 

A powiedz mi czy płaci się w PLN czy w EUR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MemberA4 napisał:

A powiedz mi czy płaci się w PLN czy w EUR ?

Niestety nie pamiętam. Na forum cro.pl jest cały wątek na temat zakupu winiet przez tą stronę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...