Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też wróciłem ale nikogo z gadżetami klubowymi w HR nie widziałem. :disgust: 1265 kilometrów w 13 godzinek z przerwą przy wjeździe do Słoweni (ok. godziny). Autostrada w Chorwacji... BaJkA... :good: My chyba nigdy nie będziemy kmieć takich dróg! :confused4:

P.S.Urlopik miodzio... :beach::dance2::drinks::heat::drunk::sex::oczko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze nie byłem w Chorwacji ale z tego co oglądam to koxik , jadę 14 września na dwa tygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No uwierz mi, że bajka! Woda czyściutka, cieplutka... Rozgwiazdy, kraby, można łowić rękami :heat:! Rybki pływają wokół Ciebie... :good: Nie zapomnij zabrać maski do nurkowania i butów na kamyczki. :tongue4: Nie wiem jak będzie z temperaturą w połowie września ale teraz to była masakra! :tongue4: Ponad 30 stopni około 23ej jeszcze było! Do tego widoczki... [br]Dopisany: 28 Sierpień 2009, 21:38_________________________________________________I jakbyś jechał to winietki kup i tylko autostrada! Austria 7,70 EURO tygodniówka. Ja kupiłem w dwie strony bo taniej wyszło gdybym chciał kupić jedną na dłuższy okres. :naughty: Czechy - 70 PLN na 10 dni, miesięczna chyba ok.150 jak dobrze pamiętam. Słowacja 4,99 EURO. Słowenia 15 EURO. I autostrada w Chorwacji też płatna ale warta! Nawet drogi w Austrii są w gorszym stanie biorąc pod uwagę całokształt. Przejeżdżając prawie całą HR autostradą koszt wyniesie Cie około 120-130 PLNów. Ale przelecisz to w 3,5 godzinki w nienajszybszym tempie.

Co do wymiany waluty to najlepiej zabrać złotówki i już na miejscu wymienić. Różnica między wymianą w Polsce a tam to aż 10 groszy na 1 kunie chorwackiej. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje opcja kupna winietek w krakowie ?

czy tylko po drodze przy granicach?

mój roczniak świetnie śpi ale tylko jak jedzie, jak stoi to się budzi a ja licze że pośpi jak najdłużej :>

jak rozumiem lepiej brać zł i wymienić na miejscu, czy w polsce jednak?

przybliżone ceny pb w austrii są na poziomie vpracing w polsce? :>

wymieniać na kuny czy euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej: co do wymiany waluty to zabrać złotóweczki i wymienić tam albo EURO. Napewno będzie sie lepiej opłacało zamienić w Chorwacji na kuny niż zamianę zrobić tutaj. :good:

Co do winietek to ja kupowałem wjeżdzając do kraju gdzie jest konieczna (Czechy, Słowacja, Austria, Słowenia).

Ceny paliw niestety wyższe niż u Nas. :kwasny: Srednio za pełny bak płaciłem więcej o około 50plnów!

Miłego wypoczynku! :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybkie info, przy okazji dowiedziałem się, że podobno gdzieś na Kościuszki w Krakowie można kupić winiety, sprawdzę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybkie info, przy okazji dowiedziałem się, że podobno gdzieś na Kościuszki w Krakowie można kupić winiety, sprawdzę i dam znać.

Winietki można kupić w PZMOT. Tylko zwróć uwagę na ich marżę :naughty:

Winietki możesz kupić na granicy, na stacjach paliw. To trwa chwilę. Czemu upierasz się przy kupnie ich w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybkie info, przy okazji dowiedziałem się, że podobno gdzieś na Kościuszki w Krakowie można kupić winiety, sprawdzę i dam znać.

Winietki można kupić w PZMOT. Tylko zwróć uwagę na ich marżę :naughty:

Winietki możesz kupić na granicy, na stacjach paliw. To trwa chwilę. Czemu upierasz się przy kupnie ich w PL?

Dokładnie! Naliczają sobie sporą marżę! :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN

generalnie to 1 raz jadę z dzieckiem tak daleko i sam nie wiem jak to bedzie wyglądało dlatego chciałem zminimalizować postoje :wink4:

jednak jak mam przepłacać to chyba kupie przy granicach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN

generalnie to 1 raz jadę z dzieckiem tak daleko i sam nie wiem jak to bedzie wyglądało dlatego chciałem zminimalizować postoje :wink4:

jednak jak mam przepłacać to chyba kupie przy granicach :>

Tak czy tak to będziesz musiał robić przystanki. :naughty: Sam będziesz prowadził całą drogę? Ja byłem jedynym kierowcą i jechaliśmy w sumie 13 godzin z małymi przerwami, prócz godzinnego postoju przy wyjeździe z HR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN

generalnie to 1 raz jadę z dzieckiem tak daleko i sam nie wiem jak to bedzie wyglądało dlatego chciałem zminimalizować postoje :wink4:

jednak jak mam przepłacać to chyba kupie przy granicach :>

Ile lat ma dziecko? ;)

My jechaliśmy z dwójką (wiek 3-4 lata). Dlatego wyjechaliśmy ok 15.00 i jechaliśmy całą noc, dzieciaki spały.

Ty masz łatwiej, wyjeżdżasz z Krakowa, "polskie drogi" to tylko chwila ;), później jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"polskie drogi" to tylko chwila ;), później jest lepiej

Dokładnie tak! Jak wyjedziesz za granicę to zaraz poczujesz, że jedzie sięlepiej. A już w samej Chorwacji autostrada bajkowa... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak to będziesz musiał robić przystanki. :naughty: Sam będziesz prowadził całą drogę? Ja byłem jedynym kierowcą i jechaliśmy w sumie 13 godzin z małymi przerwami, prócz godzinnego postoju przy wyjeździe z HR.

w chorwacji już byłem 2 raz ale nigdy z dzieckiem :>

z krk w okolice Rijeki zajmowało mi to zwykle 10-11h, jakbym musiał odpuścić żona da sobie radę, ale zwykle dawałem radę sam :>

Ile lat ma dziecko? ;)

My jechaliśmy z dwójką (wiek 3-4 lata). Dlatego wyjechaliśmy ok 15.00 i jechaliśmy całą noc, dzieciaki spały.

Ty masz łatwiej, wyjeżdżasz z Krakowa, "polskie drogi" to tylko chwila ;), później jest lepiej

14 miesięcy :wink4: zaczął chodzić i ciężko Go w miejscu utrzymać :naughty:

ale do obwodnicy/autostrady mam 7-8km więc dość komfortowy wyjazd z polski :wink4:

Jadę do Rabac'a więc aż tak dużo to po chorwackich autostradach nie pojeżdę :>

przy okazji zobaczę jak kształtuję mi si e spalanie na autostradach :wink4:

i jeszcze mam jedno pytanie bo jak ja jeździłem 5 i 3 lata temu to nie było płatnej autostrady w słowenii, gdzie można kupić winietkii ? gdzies w austrii przy tankowaniu jest możliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

i jeszcze mam jedno pytanie bo jak ja jeździłem 5 i 3 lata temu to nie było płatnej autostrady w słowenii, gdzie można kupić winietkii ? gdzies w austrii przy tankowaniu jest możliwość ?

Albo w Austrii albo już na terenie Słowenii. Zaraz po wjeździe na teren Słowenii są stacje gdzie można kupić. Ale jak nie chcesz się zatrzymywać to w Austrii kupisz bez żadnej marży - 14,99 EURO. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

i jeszcze mam jedno pytanie bo jak ja jeździłem 5 i 3 lata temu to nie było płatnej autostrady w słowenii, gdzie można kupić winietkii ? gdzies w austrii przy tankowaniu jest możliwość ?

Albo w Austrii albo już na terenie Słowenii. Zaraz po wjeździe na teren Słowenii są stacje gdzie można kupić. Ale jak nie chcesz się zatrzymywać to w Austrii kupisz bez żadnej marży - 14,99 EURO. :good:

dzięki dzięki wczoraj wróciłem, było jak świetnie :good:

można też kupić winiete słoweńską zwyczajnie przy bramkach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie troche ;) , jako ze planuje sie wybrac w polowie sierpnia do Chorwacji mam pytanie o..... policje po drodze :) ?? Sporo miskow ?? Trzeba uwazac na autostradach czy mozna spokojnie smigac swoim szybszym tempem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie troche ;) , jako ze planuje sie wybrac w polowie sierpnia do Chorwacji mam pytanie o..... policje po drodze :) ?? Sporo miskow ?? Trzeba uwazac na autostradach czy mozna spokojnie smigac swoim szybszym tempem ?

nie ma reguł, polska to dziki kraj i wiadomo jak jest, czechy to powalony kraj a polaków będą dręczyć za interwencję jeszcze przez 10 pokoleń, austria na autobahn'ach nie spotkałem, słowenia nie spotkałem, chorwacja nie spotkałem :wink4:

Generalnie jechałem tak aby się w miarę przemieszczać i tankować tylko raz w jedną stronę bo mi dziecko spało z tyłu - 140-180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem bez prawka , jeszcze skoczyłem do Bośni , luuuzzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...