Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

rozsądna cena to 40-60 EUR za apartament. Oczywiście można wybrać sobie za 120 EUR.

Ceny w Chorwacji są ok. W knajpie wydajesz na dwie osoby od 120-200 KUN i naprawdę daje rade :naughty:

piwko 6-10 Kun. opłaty na bramkach to po przeliczeniu kilometrów wychodzą naprawdę dobrze. ( można płacić w Kun lub EURO). W zeszłym roku przy kursie EUR 3,30 było naprawdę tanio. teraz wyjdzie na pewno troszkę drożej ale warto.

Powiem tak nie pojadę nad polskie morze bo zapłacę tam tyle samo co w Chorwacji za dużo gorsze warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie kasy wydasz podobnie jak w PL poza tym Chorwacja jest super widoki, jeziora, jedzenie super no i pogoda pewna. Chociaż bardzo lubię jeździć nad nasze morze tylko zawsze tak pogoda...

Ja w zeszłym roku jechałem na Kyrk to jechałem przez całą Słowenię, winieta owszem 35 euro ale cała Słowenia przejechana super autostradą no i paliwo mieli dużo tańsze. Z kwaterami problemu nie było, chociaż jak będziecie większą ekipa to może być ciężko znaleźć w jednym miejscu czy domu nocleg dla wszystkich.Dla 2 czy 4 osób przeważnie zawsze się znajdzie.Ogólnie warto trochę pojeździć pozwiedzać bo jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam to biuro - mieści się w Splicie w Chorwacji http://www.adria-island.org/en/croatia/

bardzo porządna firma - robiłem sobie przez nich rezerwacje. Kase puszczasz przelewem, laska dzwoni do Ciebie i faxem dostajesz Voucher a z tym na miejscu zgłaszasz się do Chorwata/ki.

Mozna do nich dzwonic i normalnie po polsku sie dogadac?[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2009, 14:59_________________________________________________Wazne pytanie...

Jak to jest z wjazdem do Chorwacji? Tylko paszport, czy na dowod tez wpuszczaja? Jakos kurfa nie pomyslalem o tym wczesniej... :wallbash:[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2009, 20:39_________________________________________________OK, juz wyczytalem, ze istnieje przepis w Chorwacji z 2005 r., ktory uprawnia obywateli UE do wjazdu na teren Chorwacji na dowod osobisty. Problemy moga sie pojawic tylko w momencie korzsytania z bezplatnej opieki medycznej, bankow, czy western union.

raczej angielski - ale mówią dobrze ( nie kaleczą ) więc się bez problemu dogadasz.

wjedziesz na dowód ale Paszport warto mieć bo już np do Dubrovnika nie wjedziesz :cool1: jest wąskie gardło Bośni i trzepią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej angielski - ale mówią dobrze ( nie kaleczą ) więc się bez problemu dogadasz.

Niemiecki, polski i angielski - taka kolejność. Większość Chorwatów to byli jugosłwiańscy gastarbaiterzy, niemiecki więc nie stanowi dla nich problemu. Polski - można się dogadać, lecz trzeba uważać... niektóre słowa brzmiące znajomo mają przeciwne znaczenie w chorwackim. Angielski - najczęściej spotykany u obsługi w restauracjach, raczej w większych miejscowościach: kelnerzy i kelnerki!!!! To młodzi ludzie z Ukrainy, Słowenii, Czech dorabiający sobie w wakacje, angielski znają ze szkoły. Na ulicach dogadać się z miejscowym po angielsku - raczej trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej angielski - ale mówią dobrze ( nie kaleczą ) więc się bez problemu dogadasz.

Niemiecki, polski i angielski - taka kolejność. Większość Chorwatów to byli jugosłwiańscy gastarbaiterzy, niemiecki więc nie stanowi dla nich problemu. Polski - można się dogadać, lecz trzeba uważać... niektóre słowa brzmiące znajomo mają przeciwne znaczenie w chorwackim. Angielski - najczęściej spotykany u obsługi w restauracjach, raczej w większych miejscowościach: kelnerzy i kelnerki!!!! To młodzi ludzie z Ukrainy, Słowenii, Czech dorabiający sobie w wakacje, angielski znają ze szkoły. Na ulicach dogadać się z miejscowym po angielsku - raczej trudno.

ale my mówimy o Biurze Turystycznym w Chorwacji :decayed: a nie o narodzie chorwackim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie jakos ominac sensownie slowenie skoro mam placic 35 EUR za 60km autobahna? I czy ma to w ogole jakis sens?

Z tego co kojarze to ktos pisal, ze omijanie autostrady w Slowenii jest totalnie bes sęsu.

Trzeniu, napisz tutaj please... nawet jesli masz to zrobic za tydzien :decayed:

Nosfer, jak wszystko pojdzie dobrze to ja chce jechac 18-19 lipca [wszystko zalezy od tego jak moja bejbe skonczy sesje], a Ty kiedy?

Objazd Słowenia:

OBJAZD

1) wariant 1

W Austrii opuszczamy A9 zjazdem nr 228 i kierujemy się na Spielfeld.

progs.ask.net.pl/slowenia1.jpg

Drogą B67 jedziemy prosto i przejeżdżamy granicę Austria-Słowenia a

następnie w Słowenii kontynuujemy podróż drogą 437 aż do ronda przed

Mariborem.

progs.ask.net.pl/slowenia2.jpg

Na rondzie kierujemy się w lewo w drogę nr 3 i za chwilę skręcamy w

prawo. Następnie przejeżdżamy pod autostradą i skręcamy w lewo w

ulicę Sentilijska Cesta.

progs.ask.net.pl/slowenia4.jpg

Następnie jedziemy w kierunku centrum Sentilijska, po czym wjeżdżamy

w ulicę Partizanska i skręcamy w prawo tak jak ona prowadzi.

progs.ask.net.pl/slowenia5.jpg

Następnie skręcamy w lewo w Titova Cesta przejeżdzamy przez rzekę i

kontynuujemy podróż Titova Cesta. Na końcu ulicy Titova skręcamy w

lewo w Ptujska Cesta (droga nr 1) i kontynuujemy podróż w kierunku

Ptuj i granicy z Chorwacją po staremu.

progs.ask.net.pl/slowenia6.jpg

2) wariant 2

W Austrii opuszczamy A9 zjazdem nr 228 i kierujemy się na Spielfeld.

progs.ask.net.pl/slowenia1.jpg

Drogą B67 jedziemy prosto i przejeżdżamy granicę Austria-Słowenia a

następnie w Słowenii kontynuujemy podróż drogą 437 aż do ronda przed

Mariborem.

progs.ask.net.pl/slowenia2.jpg

Na rondzie kierujemy się w lewo w drogę nr 3 i jedziemy cały czas

prosto aż dojedziemy do miejscowości Lenart w której skręcamy w

prawo na drogę nr. 229 która dojedziemy aż do Ptuja. Ptuj

przejeżdżamy drogą cały czas prosto i następnie przejeżdżamy przez

rzekę. Po wyjechaniu na wprost drogą z miasta na dużym skrzyżowaniu

z E59 jedziemy w lewo wjeżdżając na drogę E59 czyli wracamy na starą

drogę w kierunku granicy z Chorwacją.

progs.ask.net.pl/slowenia3.jpg

Cięzko określić, który wariant będzie szybszy ale wydaje się, że

rozwiązanie 2 będzie lepsze i być może szybsze.

3) wariant 3???

Jeżeli komuś bardziej pasuje jechać przez Austrię niż Węgry, a chce ominąć nie tylko płatne drogi w Słowenii, ale też fatalną drogę z Ptuja do granicy oraz kolejkę przed granicą Gruskovje/Macelj, proponuę następującą trasę:

- z autostrady A2 Wiedeń-Graz zjeżdżamy na zjeździe 138 na Ilz

- w Ilz skręcamy w lewo w drogę B66, którą przez Feldbach dojeżdżamy do Bad Radkersburg (granica A/SLO)

- dalej jedziemy przez Gornją Radgonę, Ljutomer, Ormoż i stamtąd kierujemy się na Varażdin lub Cakovec (zjazdy na autostradę A4 w kierunku Zagrzebia)

Osobiście jechałem wariantem 2. Jedzie się w "sznurku" aut /sporo ludzi wybiera ten objazd,/ dość szybko. Droga bardzo dobra, jedynie w jednym miejscu jest zwężenie i trzeba jechać trochę wolniej.[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2009, 10:47_________________________________________________

ale mówią dobrze ( nie kaleczą ) więc się bez problemu dogadasz.

Niemiecki, polski i angielski - taka kolejność. Większość Chorwatów to byli jugosłwiańscy gastarbaiterzy, niemiecki więc nie stanowi dla nich problemu. Polski - można się dogadać, lecz trzeba uważać... niektóre słowa brzmiące znajomo mają przeciwne znaczenie w chorwackim

ale mówią dobrze ( nie kaleczą ) więc się bez problemu dogadasz.

Niemiecki, polski i angielski - taka kolejność. Większość Chorwatów to byli jugosłwiańscy gastarbaiterzy, niemiecki więc nie stanowi dla nich problemu. Polski - można się dogadać, lecz trzeba uważać... niektóre słowa brzmiące znajomo mają przeciwne znaczenie w chorwackim

Biuro biurem, a później to co ??? Przecież w biurze nie będziesz miał kwatery....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biuro biurem, a później to co ??? Przecież w biurze nie będziesz miał kwatery....

chłopaku Michał pytał o rozmowe z Biurem Turystycznym - odpowiada się na pytanie z reguły.

A co do chorwatów to wiadomo - ja byłem i nikt niemieckiego nie znał - większośc po angielsku albo "machanym" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o zielonej karcie..

A po co?

Po kliknięciu na "Więcej" otwiera się mapka i zestawienie w których krajach Zielona Karta jest wymagana: http://www.aviva.pl/direct/zielona-karta.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer co sie nie pucowales na zlocie ze lecisz na chorwacje? ja wyjezdzam w najblizsza sobote ,juz chyba 3-ci raz, ostatnio chyba ze 2-3 lata temu,lece w ciemno jak zwykle w okolice splitu,makarskiej, no chyba ze nam sie spodoba i zaliczymy Pag w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer co sie nie pucowales na zlocie ze lecisz na chorwacje? ja wyjezdzam w najblizsza sobote ,juz chyba 3-ci raz, ostatnio chyba ze 2-3 lata temu,lece w ciemno jak zwykle w okolice splitu,makarskiej, no chyba ze nam sie spodoba i zaliczymy Pag w tym roku

Wróciłem tydzień temu z Podgory, kwater wolnych było sporo ale jak wracałem to wydawało mi sie ze cała Europa tam jedzie takie korki były w stonę Chorwacji począwszy od granicy Austryjacko - Słowenskiej jeden istny korek.

Jak możesz to jedz w inny dzień tylko nie w sobote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek wróciliśmy :) Okolice Trogiru

* przydała się i to bardzo nawigacja -> jeździliśmy lokalnymi drogami w parę miejsc. TMC na Słowacji, w Austrii, Chorwacji. W PL oczywiście nie działa bo po co :(

* środek na komary albo jeszcze bardziej moskitiera -> fajans, co za brzęczące i krwawe potwory :evil::wallbash:

* chorwackie autostrady - marzenie! Ale drogie marzenie :confused4: W porównaniu ze Słowacją i Austrią

* sandały na plażę - konieczność. Plaża to coś w rodzaju żwiru albo duże kamienie

* jechałem przez Słowację ale skierowałem się na Cieszyn i kawałek przez Czechy by objechać odcinek Bielsko-Biała - Zwardoń, który jest remontowany i podobno makabryczny do jazdy. Później kierunek Słowacja i autostradą w kierunku Bratysławy.

* objazd Słowenii przez Mureck (A), Lenart (Slo), Ptuj (Slo) przetestowany. Lokalne i raczej marne drogi ale malownicze a odcinek krótki :)

* by objechać płatne autostrady w Słowenii w nawigacji jako punkty pośrednie ustawiłem sobie Mureck - Misselsdorf; Lenart - Ptujska cesta; Ptuj - Osojnikova cesta

* na samych autostradach stacje paliw są relatywnie rzadko, co ok 30-40 km. Warto to brać pod uwagę kalkulując V-przelotową, ile zostało do rezerwy itp ;)

* ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer co sie nie pucowales na zlocie ze lecisz na chorwacje? ja wyjezdzam w najblizsza sobote ,juz chyba 3-ci raz, ostatnio chyba ze 2-3 lata temu,lece w ciemno jak zwykle w okolice splitu,makarskiej, no chyba ze nam sie spodoba i zaliczymy Pag w tym roku

No to musimy przyspotować :kox: - ja wyjezdzam w najblizszy weekend, albo w poniedzialek na 10-12 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer, spróbuj wyjazd ustalić tak, by jechać do i wracać nie w weekendy.

Ja tak zrobiłem i nie stałem w żadnych korkach.

A korki + roboty drogowe na 30-40 km przed Bratysławą (w stronę Austrii-ale dotyczy obu kierunków) to musiałby być koszmar. I bez korków było to uciążliwe.

Plus korki w innych miejscach.

====

W aucie będzie jeden czy dwóch kierowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer co sie nie pucowales na zlocie ze lecisz na chorwacje? ja wyjezdzam w najblizsza sobote ,juz chyba 3-ci raz, ostatnio chyba ze 2-3 lata temu,lece w ciemno jak zwykle w okolice splitu,makarskiej, no chyba ze nam sie spodoba i zaliczymy Pag w tym roku

No to musimy przyspotować :kox: - ja wyjezdzam w najblizszy weekend, albo w poniedzialek na 10-12 dni :)

No kolego ja też wyjeżdżam w przyszły poniedziałek :decayed: jedziemy w ciemno i bardziej chcemy zrobić sobie objazdówkę ze zwiedzaniem, spanie gdzie bądź hotele/motele zależy gdzie skończy się nam dzień. No i jedziemy na Automapie EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wyjazd stanal wlasnie pod mega znakiem zapytania :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyjezdzam najprawdopodobniej w piatek 14 sierpnia ok 20:00 z Wawy..

Ale jak poczytałem Wasze opinie zeby lepiej nie planowac trasy przejazdu w weekend to teraz sie zastanawiam czy faktycznie pchac sie podczas weekendu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...