Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

@Kmk, z tym wrześniem mi zabiłeś klina...

Chce jechać sie troche wygrzać na słońcu z rodzinką. Może warto przełożyć te 2-3 tyg. wcześniej...

Ten termin ustalił znajomy kolegi który już był wcześniej więc liczyłem na jego doświadcznie. :confused4:

wiem z doświadczenia, z wrześniem jest loteria pogodowa, byłem 2 lata temu chyba od 2-go tygodnia i kilka dni z rzędu lało non stop, w zeszłym roku byłem też we wrześniu, kilka dni było raczej chłodnych, ja byłem zachwycony bo upały mi nie leżą ale żona już nie specjalnie :wink4:

pogoda lipiec, sierpień to inna bajka, jak dasz radę nawet się nie zastanawiaj, napewno ceny sa wyższe bo to pełnia sezonu, ale nie bez powodu :wink4:

www.cro.pl ten link mi tu ktoś podał i sporo tam się można też dowiedzieć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

my byliśmy jakoś blisko drugiej połowy września na 2 tyg i pogoda oprócz pierwszych 2-3 dni to codziennie +30C :good:

ceny za apartamenty 50% niższe niż w sezonie i ludzi mniej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wybieram ostatni tydzień czerwca i pierwszy lipca miejscowość Tucepi był może ktoś jakieś porady :mysli: co zwidzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wybieram ostatni tydzień czerwca i pierwszy lipca miejscowość Tucepi był może ktoś jakieś porady :mysli: co zwidzieć ?

Bylem w Tucepi. :good: :good:

Jest naprawdę fajnie. Cicha miejscowość. Świetne widoki ( jesteś w morzu i oglądasz fajne góry). Plaza z malymi kamykami tak jak samo zejście do morza.

To co mnie denerwowało to niezbyt wielki wybór fajnego apartamentu. Za budaowa jest tam wysoka i nie ma co liczyć na fajny apartament z tarasem :confused4:

Na plus to ze jest kantor gdzie możesz wymienić PLN.

Polecam także wycieczkę na wyspę Hvar. Prom odpływa z Drvenik bardzo blisko Tuciepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wybieram ostatni tydzień czerwca i pierwszy lipca miejscowość Tucepi był może ktoś jakieś porady :mysli: co zwidzieć ?

Bylem w Tucepi. :good: :good:

Jest naprawdę fajnie. Cicha miejscowość. Świetne widoki ( jesteś w morzu i oglądasz fajne góry). Plaza z malymi kamykami tak jak samo zejście do morza.

To co mnie denerwowało to niezbyt wielki wybór fajnego apartamentu. Za budaowa jest tam wysoka i nie ma co liczyć na fajny apartament z tarasem :confused4:

Na plus to ze jest kantor gdzie możesz wymienić PLN.

Polecam także wycieczkę na wyspę Hvar. Prom odpływa z Drvenik bardzo blisko Tuciepi.

:notworthy: za wskazówki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wybieram ostatni tydzień czerwca i pierwszy lipca miejscowość Tucepi był może ktoś jakieś porady :mysli: co zwidzieć ?

Obowiązkowo Dubrownik i Mostar (zielona karta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jedziemy na pierwsze 3 tygodnie września do Mariny - 40 km od Splitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pule (rzymski amfiteatr), Vrsar- urokliwe miasteczko w ktorym mieszkal Casanova, no i perelka Poreć .A w ogóle półwysep Istria to inna bajka, dopiero od 1945 należał do Jugosławii w ramach repatriacji wojennych, tak wiec cala architektura, ale i mentalnosc ludzi bardziej wloska.Jeżdzilem tam przez wiele lat. Nawet w czasie trwania wojny o Kraine (1995), która jednak tak naprawde tam nie dotarla i nie odcisneła takiego piętna jak na reszcie kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak polecacie, rezerwować jakieś spanie wcześniej czy jechać w ciemno? Wyjazd w okolicach 15 lipca Makarska. Ewentualnie możecie polecić jakieś fajne miasta w których warto pokusić się o nocleg jeżeli jedziemy w 4 młode osoby które chcą się pobawić, pozwiedzać ? :) Wiem że mnóstwo jest opinii w necie, ale jest tego za dużo dlatego proszę napiszcie chociaż kilka miejscowości, albo obiektów które warto zobaczyć przy wyjeździe na dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jedziemy na pierwsze 3 tygodnie września do Mariny - 40 km od Splitu :)

No my też wrzesień tylko po drugiej stronie Splitu gdzieś 70km dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak polecacie, rezerwować jakieś spanie wcześniej czy jechać w ciemno? Wyjazd w okolicach 15 lipca Makarska. Ewentualnie możecie polecić jakieś fajne miasta w których warto pokusić się o nocleg jeżeli jedziemy w 4 młode osoby które chcą się pobawić, pozwiedzać ? :) Wiem że mnóstwo jest opinii w necie, ale jest tego za dużo dlatego proszę napiszcie chociaż kilka miejscowości, albo obiektów które warto zobaczyć przy wyjeździe na dwa tygodnie.

Grzesiu jeśli jedziesz bez dzieciaków tylko sami młodzi w Twoim/naszym wieku - jedź w ciemno.

Kwater naprawdę dla ludzi którzy umieją szukać jest pełno. Pozatym jadąc w ciemno wbijasz się do jednej mieściny i jeśli coś nie pasuje - jedziesz do kolejnej. Kolejna podeszła- szukasz sobie kwaterki.

Jeśli pierwszy wyjazd to uderz właśnie na riviere makarską, tam masz po kolei - brela - ślicznie(mała kameralna miejscowość z pięknymi malutkimi plażami) , obok głośną Baśkę (tutaj się ciągle coś dzieje) dalej mniejsze miejscowości których ja osobiście unikam... aż za małe, makarska to mega duże miasto w tamtych regionach, w sezonie trudno na plaży wbić się z ręcznikiem :thumbdown:

dalej na południe masz Tucepi - tą miejscowość polecam. Jest chyba idealna, super plaże, dużo atrakcji ale nie ma aż takiej masakry jak w makarskiej.

Pamiętaj koniecznie że będąc tam musisz próbować codziennie tamtejszych lodzików - polecamy z małżonką smak DON VITO (w Breli obok mariny masz przepyszną lodziarnie i ten smak... )

Będąc w Makarskiej koniecznie musisz zwiedzić tamtejszy port i jeszcze ważniejsze ! wjechać autem na Św Jerzego na terenie parku Biokovo!

Tam po prostu trzeba być!

udanych wakacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin za obszerną odpowiedź. Na pewno skorzystam będąc na wakacjach z Twoich wskazówek :)

Powoli przygotowuję się do wyjazdu i czytam co i jak.

Mam jeszcze pytanko odnoście pieniędzy, jak radzicie zrobić. Czy kupić w Polsce np Euro i wymieniać na miejscu na Kuny ? Czy lepiej jechać i wypłacać kasę z bankomatów, czy jeszcze jakiś inny sposób ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko odnoście pieniędzy, jak radzicie zrobić. Czy kupić w Polsce np Euro i wymieniać na miejscu na Kuny ? Czy lepiej jechać i wypłacać kasę z bankomatów, czy jeszcze jakiś inny sposób ?

zazwyczaj wymianiałem głownie na autostrady, w zeszłym roku mi zabrakło mi i płaciłem kartą, po powocie okazało się, że lepszy przelicznik miał bank :gwizdanie:

gotówkę warto mieć jakby co, ale karta wystarcza spokojnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez euro.w bankach wymieniaja do 12 o ile dobrze pamietam.w samej makarskiej z kwaterami roznie jest a ten rok podobno zawalone jest na maksa.polecam port w makarskiej i statek z grilem a tam kalmary ryby i muszle polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj wróciłem z Chorwacji byłem w miejscowości baśka voda coś pięknego...(i jakie dziewczyny :tongue4::good:) ...kilka lat temu byłem w miejscowości primoszten .....ale w tym roku byłem w baśce i za rok na pewno też pojadę do tej miejscowości ....Byłem i oglądałem po drodze inne miejscowości i w Makarskiej trochę byłem syfiasta woda .... A Baśce wręcz czysta jak lustro ......Jeśli chodzi o kwatery jechałem w ciemno ludzie prosto wskakują ci na maskę z kwaterami więc uważaj...-kwater jest mnóstwo mi wyszła dokładnie 400 zł na tydzień .... :hi:wrazie pytań piszcie na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam na granicy przy wjeździe do CRO- trzepali coś? Mam zamiar zabrać tyle żarcia, że mógłbym nakleić na boku "Biedronka".

No i właśnie co do kwater... Jedziemy w 6 osób na 2 auta "w ciemno" i chyba właśnie do Baskiej Vody. Jakieś podpowiedzi, może jakieś namiary... :wink4:

Z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek10, też tam jade ale dopiero we wrześniu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam na granicy przy wjeździe do CRO- trzepali coś? Mam zamiar zabrać tyle żarcia, że mógłbym nakleić na boku "Biedronka".

No i właśnie co do kwater... Jedziemy w 6 osób na 2 auta "w ciemno" i chyba właśnie do Baskiej Vody. Jakieś podpowiedzi, może jakieś namiary... :wink4:

Z góry dzięki :hi:

byłem już 9 razy i zawsze załadowany żarciem i nigdy nie miałem żadnego problemu a pierwsze wyjazdy były 1999r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kamień z serca jeśli chodzi o jadło... :hi:

Był ktoś w Baskiej Vodzie, Splicie albo Omnisiu i ma jakieś fajne namiary na coś pewnego? Z mojej 6-cio osobowej grupy wyjazdowej, tylko ja jestem za rezerwacją, bo zawsze "dmucham na zimne", ale pozostałe Ocean's Five ma optymistyczne jak zawsze podejście do życia :wallbash: Może jak znajdę coś wypróbowanego, to przekonam ze dwie osoby... Najciekawsze, że tylko ja byłem w harcerstwie i wojsku, i tylko mi nie będzie przeszkadzać spanie w aucie albo na trawniku :wink4: a reszta chce wygód, ale bez rezerwacji :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...