Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Apropos sluzby zdrowia to wystarczt wyrobic sobie karte EKUZ i po sprawie

- jeśli chcesz mieć spokój to tylko osobne ubezpieczenie, ekuz to większa ściema niż nasz nfz :wink: Przykład z strony nfz:

UWAGA! Pacjent w pełni ponosi koszty międzynarodowego transportu sanitarnego do Polski.

a kruczków jest tam od zaj****** :baseball: wystarczy 5min poczytać, a nie wierzyć w to co media nam oferują.

Co do paszportu to oczywiście do cro wystarcza dowód. Tranzyt przez bośnie do dubrownika tak samo [jechałem tamtejszym pks]. Nie wiem, co gdybyś chciał wycieczkę w głąb bośni zrobić [przykładowo kontrola drogowa].

Edytowane przez Steav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos sluzby zdrowia to wystarczt wyrobic sobie karte EKUZ i po sprawie

- jeśli chcesz mieć spokój to tylko osobne ubezpieczenie, ekuz to większa ściema niż nasz nfz :wink:

Co do paszportu to oczywiście do cro wystarcza dowód. Tranzyt przez bośnie do dubrownika tak samo [jechałem tamtejszym pks]. Nie wiem, co gdybyś chciał wycieczkę w głąb bośni zrobić [przykładowo kontrola drogowa].

Oczywiscie ze ta. Zawsze kupuje takie w allianz. Za dwi osoby wychodzi chyba kolo 100zl. Choc znajomy dzieki tej karcie ekuz uniknął płacenia za usuwanie kolcow jeżowca ze stopy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję właśnie w kolejce po ekuz i się zastanawiam czy w rubryce mojego pobytu mam też podać kraje przez które będę przejeżdżał?

Odpowiedz brzmi bez znaczenia bo ubezpieczenie jest na wszystkie kraje unii.

Odpowiedz brzmi bez znaczenia bo ubezpieczenie jest na wszystkie kraje unii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos sluzby zdrowia to wystarczt wyrobic sobie karte EKUZ i po sprawie

- jeśli chcesz mieć spokój to tylko osobne ubezpieczenie, ekuz to większa ściema niż nasz nfz :wink:

Co do paszportu to oczywiście do cro wystarcza dowód. Tranzyt przez bośnie do dubrownika tak samo [jechałem tamtejszym pks]. Nie wiem, co gdybyś chciał wycieczkę w głąb bośni zrobić [przykładowo kontrola drogowa].

Oczywiscie ze ta. Zawsze kupuje takie w allianz. Za dwi osoby wychodzi chyba kolo 100zl. Choc znajomy dzieki tej karcie ekuz uniknął płacenia za usuwanie kolcow jeżowca ze stopy...

popieram - dobrze wydane pieniądze :thumbup1:

za 2tygodniowe ubezpieczenie pobytu we Włoszech na 2 osoby dałem 84 zł

pakiet średni, o ile pamiętam

po prostu trzeba takie coś mieć, nigdy nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos sluzby zdrowia to wystarczt wyrobic sobie karte EKUZ i po sprawie

- jeśli chcesz mieć spokój to tylko osobne ubezpieczenie, ekuz to większa ściema niż nasz nfz :wink: Przykład z strony nfz:

UWAGA! Pacjent w pełni ponosi koszty międzynarodowego transportu sanitarnego do Polski.

a kruczków jest tam od zaj****** :baseball: wystarczy 5min poczytać, a nie wierzyć w to co media nam oferują.

Co do paszportu to oczywiście do cro wystarcza dowód. Tranzyt przez bośnie do dubrownika tak samo [jechałem tamtejszym pks]. Nie wiem, co gdybyś chciał wycieczkę w głąb bośni zrobić [przykładowo kontrola drogowa].

Steav weź przestań pitolić ;)

Masz ubezpieczone auto ? Też srasz ogniem ,że jak komuś rozbijesz auto to mu wypłacą odszkodowanie ? No chyba nie ... To nie siej fermentu tylko weź kartę z funduszu na Europę , wykup se jakiś mały dodatkowy pakiet jak każdy i nie siej fermentu bo tego sie czytać nie da !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie jedzie do Dubrovnika to paszport nie jest wymagany, wystarczy dowod- bylem 2 lata temu i tylko dowod chcieli, ale w glebi Bośni bardzo czesto chca paszport a nie dowod....do BiH jest WYMAGANA zielona karta, choc jak dwa lata temu mi auto trzepali to o karte nie pytali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze ta. Zawsze kupuje takie w allianz

popieram - dobrze wydane pieniądze

za 2tygodniowe ubezpieczenie pobytu we Włoszech na 2 osoby dałem 84 zł

Jak widać, chyba nie pitolę, bo są osoby, które mają pojęcie o zakresie ubezpieczenia. Wiedzą, że ekus nie przywiezie ich karetką do pl za darmo, a chyba każdy chciałby po jakiejś operacji wrócić do kraju/rodziny itd. Wiedzą, że za akcje ratunkową w górach musisz wybulić z swojej kieszeni itd. dużo jeszcze wymieniać?? możemy książke napisać... wiem że osoby leżące 2 tyg. na leżaku pod hotelem mogą to mieć gdzieś ale sporo osób spędza urlop aktywnie.

Masz ubezpieczone auto ? Też srasz ogniem ,że jak komuś rozbijesz auto to mu wypłacą odszkodowanie ? No chyba nie

Ten tekst, to już nie wiem co ma wspólnego z międzynarodowym ubezpieczeniem podróżnego...... aczkolwiek tu masz racje mam to gdzieś czy mu wypłacą, bo to jego problem. W moim wypadku zaraz 3 lata miną jak się sądzę o wypłatę z oc sprawcy...a winowajca pewnie już nie pamięta, że miał wypadek...

P.S Nudzi się wam, jak Przemek nie reaguje na wasze zaczepki?? spoko też nie będę.

Edytowane przez Steav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w NFZ spytałem właśnie o transport do kraju w razie jakiegoś wypadku i babka powiedziała że jeśli coś takiego wystąpi to rodzina musi coś tam załatwiać ale nie jest tak że zostawią Cie na lodzie, ale kto go tam wie, nie wiadomo co to trzeba załatwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, transport poszkodowanego to pikus przy kosztach transportu zwlok.. O tym tez warto pomyśleć bo różne nieszczescia chodzą po ludziach. Uwazam, ze mimo posiadania karty Ekuz wart wydać te 50-60 zl na ubezpieczenie nadprogramowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta EKUZ daje możliwość skorzystania z darmowych świadczeń tak jak u nas na NFZ. Z tym, że Chorwaci mają zapewnionych mniej takich świadczeń za darmo, niż my w PL i za jakąś wizytę, która wydawałoby się, że będzie w ramach EKUZ za darmo możemy mieć niestety wystawiony rachunek. Dlatego warto dokupić jakieś ubezpieczenie turystyczne w firmie ubezpieczeniowej dodatkowo, bo to koszt nieduży, a w razie W głowa będzie spokojna i portfel nie schudnie. Warto również zachować wszelkie rachunki jakie nam wystawią za granicą za opiekę zdrowotną, ponieważ po powrocie na ich podstawie można się ubiegać o zwrot poniesionych kosztów, czy to w ubezpieczalni czy NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a takie ubezpieczenie dodatkowe mogę kupić u nas na granicy Barwinek czy lepiej kupić je od razu przed wyjazdem w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do jakiejs firmy ubezpieczeniowej albo do agenta ubezpieczen jesli takowego masz. Tam najszybciej zalatwisz sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup on line, AXA, 2 tygodnie, 91 zł dla 2 osób

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

259ddaa.jpg

Panowie, czy ta droga jest za free i omija calkowicie autostrade w Słowenii ? Bo planuje w tym roku jechac objazdem i zobaczyc jak bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ta droga omija płatna autostradę w słowenii bo właśnie tam gdzie wyjeżdżasz w ptuj to juz jesteś za płatnym odcinkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Dla zainteresowanych i chcących zarezerwować noclegi w cichej miejscowość polecam - Kanica

Są wolne terminy - końcówka lipca i sierpień kilka terminów

Pokoje z klimą, tv, internet

Do morza bardzo blisko - w metrach nie wiem bo nie liczyłem ;)

Byłem trzeci raz i polecam

Mogę podać namiar do właścicielki i można uzgodnić szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie oszukiwac... NFZ dziala za granica tak samo jak w Polsce czyli dupowato... Nie ma tu niestety opcji i oszczedzanie moze sie srogo odbic.. Z takich fajniejszych rzeczy np w PZU przy wypadku dziecka.. Oplacaja pelen pobyt za jednego rodzica na caly okres bycia z nim w szpitalu.. Ktory NFZ to pokryje ?? A koszt jest moim zdaniem przy takim wypadzie wrecz darmowy... Jeden dzien rzedu 4 zl za glowe... Ja tam na wszelki wypadek dokupuje jeszcze assistance i mam 1500km holowania za darmo i wpada mi do Polski a jak wpadnie do Polski to gdzie mu nie pokaze na mapie tam ma mnie zawiesc :D

Nie ma co oszczedzac na pierdolach a pozniej plakac i pluc sibie w brode placac za lawete 2500 zl lub mechanika... A o kosztach transportu medycznego rzedu kikanascie czy dziesiat tys zloty juz nie wspominając...

259ddaa.jpg

Panowie, czy ta droga jest za free i omija calkowicie autostrade w Słowenii ? Bo planuje w tym roku jechac objazdem i zobaczyc jak bedzie :)

Tak kolego i polecam ale polecam tez uwaznie wypatrywac fotoradary w austri zaraz jak zjedziesz na mureck jest jeden radze sobie wygooglowac jak on wyglada bo tam ostrzezen o raddarach nie ma :) a to stojacy smietnik prawie ze lub szafa elektryczna przydrozna :) pozniej sa jeszcze ze 2 chyba ... Wiec troche zalowalem jak sie zdecydowalem na omijanie bo nie wiem czy bedzie widokowka, ale za to z powrotem jak juz znalem droge caly ten przejazd fakt ze w srodku nocy zajal mi cos kolo godzinki :) i nastepnym razem napewno tez omine no chyba ze austryjacy od swojej strony zrobia naprawde juz strikte autostrada w autostrade to wowczas sie nie bedzie oplacac czasowo juz bardzo ale kasowo jak najbardziej :D zawsze to jeden obiad gratis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...