Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam promajna bardzo spokojna mieścina wiec emerycka bym powiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podepne sie do tematu navi w telefonie, bo wyjeżdzam w sobote do CRO :grin:

Mówicie że Here daje rade, a co z Sygic? używa ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jechać na mapach nokii albo kupić abonament roczny tomtom

Kupiłem w cenie 83 zł i cała Europa z aktualizacjami za free w tym czasie - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś na wyspie Hvar? Szukam jakiegoś fajnego miejsca w tej okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie wybieram w połowie sierpnia do Promajny i co jakie ceny ogólnie w barach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z Baśki. Ceny wysokie, podobno na wyspie najdroższa właśnie Baśka. Za apartament dla 4 osób płaciłem 70 euro a od soboty już wołają 80, a standard wcale nie jakiś super, normalne mieszkanie, mimo to ludzi ogrom, na plaży nie było gdzie ręcznika położyć. Ceny jedzenia od 40 kun za porcję smażonych kalmarów z kawałkiem bułki do nawet 250 kun za talerz owoców morza dla 2 osób, dorada smażona bez dodatków 90 kun. Jak wiadomo jeśli się bierze jakieś swoje produkty pakowane hermetycznie to koszt urlopu można mocno obniżyć. W miarę rozsądnych pieniądzach można zjeść chyba tylko pizzę. Piwo 2 litry ok 20 kun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie HERE, dodatkowo mapy here sciagasz na telefon wiec zadnej transmisji danych za granica nie potrzebujesz.

OK wybiorę here i ściągnę mapy na tel ale jak bez transmisji danych telefon będzie lokalizował gdzie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie HERE, dodatkowo mapy here sciagasz na telefon wiec zadnej transmisji danych za granica nie potrzebujesz.

OK wybiorę here i ściągnę mapy na tel ale jak bez transmisji danych telefon będzie lokalizował gdzie jestem

poprzez gps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu navi w telefonie, bo wyjeżdzam w sobote do CRO :grin:

Mówicie że Here daje rade, a co z Sygic? używa ktoś?

Ja w niedziele z Vodic na sygicu wracałem, świetna navi pokazuje fotoradary, mapy aktualne, polecam.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Szaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie HERE, dodatkowo mapy here sciagasz na telefon wiec zadnej transmisji danych za granica nie potrzebujesz.

OK wybiorę here i ściągnę mapy na tel ale jak bez transmisji danych telefon będzie lokalizował gdzie jestem

poprzez gps

OK własnie byłem się przejechac wszystko działa tak jak mówicie tylko aby zaplanować trasę muszę miec neta włączonego a jak juz zaplanuje to wyłączyłem i normalnie nawigacja prowadziła do celu czy u was też tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mapy na telefonie to nie musisz miec neta wlaczonego, planujesz bez transmisji danych tyle ze w planowaniu nie jest wstanie uwzględnić informacji o aktualnych korkach czy robotach drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie HERE, dodatkowo mapy here sciagasz na telefon wiec zadnej transmisji danych za granica nie potrzebujesz.

OK wybiorę here i ściągnę mapy na tel ale jak bez transmisji danych telefon będzie lokalizował gdzie jestem

poprzez gps

OK własnie byłem się przejechac wszystko działa tak jak mówicie tylko aby zaplanować trasę muszę miec neta włączonego a jak juz zaplanuje to wyłączyłem i normalnie nawigacja prowadziła do celu czy u was też tak jest
Nie trzeba w ogóle mieć połączenia z Internetem

Jak masz mapy na telefonie to nie musisz miec neta wlaczonego, planujesz bez transmisji danych tyle ze w planowaniu nie jest wstanie uwzględnić informacji o aktualnych korkach czy robotach drogowych.

Dokladnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w tej mapie można ustawić punkty pośrednie zeby prowadzila tak jak chcemy jechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam dwa wolne terminy

jakby ktoś chciał to zapraszam ;)

ceny też dobre

http://olx.pl/oferta/noclegi-apartament-chorwacja-CID3-IDgzAHn.html#6b809c34f5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i nasuwa mi się stwierdzenie, że rośne nam pokolenie analfabetów...

Kiedyś nie było nawigacji tylko papierowe mapy i ludzie potrafili zjeździć całą Europę....

Teraz tylko navi...navi...navi...

Przed świętami wielkanocnymi miałem klienta któremu montowałem X czasu temu LPG. Facet pracuje w UK ale co 3 miesiące zjeżdża do PL na urlop i potem dalej do UK. Gadamy sobie i mówi, że jak wracał do PL nadłożył ponad 2h drogi...pytam dlaczego? Bo navi go tak poprowadziła...na kolejne pytanie, że jeździ już tyle czasu to powinien na pamięć znać drogę..on odpowiada, że podaje tylko cel i jedzie na ślepo...................

Ja jakoś nie mam potrzeby jeżdżenia po Europie ale w zeszłym roku pojechaliśmy właśnie do CRO...oczywiście nawi była ( RNS-E) ale przed wyjazdem na googlach obczaiłem całą trasę i na kartce rozpisałem numery dróg jakimi trzeba jechać plus do tego rozpiska dużych miast przez które autostrady prowadzą...

Szczerze powiedziawszy to navi mogłem spokojnie wyłączyć...i można dojechać bez wspomagaczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu również obczailiśmy sobie wcześniej nr dróg itp ( z resztą droga jest banalna) ale teraz np w mapach google masz natężenie ruchu, które jest bardzo pomocne.

Jadąc ostatnio na weekend do Bukowiny włączyłem właśnie tą nawigację i dzięki temu zaoszczędziłem trochę czasu.

Ostatnio już nawet na trasy CB nie zakładam, bo żal słuchać tych przekleństw i kłótni :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navi też jest dla myślących. To że masz nawigację to nie znaczy że masz wyłączyć mózg myślenie i orientację w terenie. Ja mimo że korzystam tylko z navi, wcześniej cała trasę przeglądam przed wyjazdem. Z udogodnień trzeba korzystać tylko z głową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w tej mapie można ustawić punkty pośrednie zeby prowadzila tak jak chcemy jechac?

Mozna.

Tak czytam ten temat i nasuwa mi się stwierdzenie, że rośne nam pokolenie analfabetów...

Kiedyś nie było nawigacji tylko papierowe mapy i ludzie potrafili zjeździć całą Europę....

Teraz tylko navi...navi...navi...

Przed świętami wielkanocnymi miałem klienta któremu montowałem X czasu temu LPG. Facet pracuje w UK ale co 3 miesiące zjeżdża do PL na urlop i potem dalej do UK. Gadamy sobie i mówi, że jak wracał do PL nadłożył ponad 2h drogi...pytam dlaczego? Bo navi go tak poprowadziła...na kolejne pytanie, że jeździ już tyle czasu to powinien na pamięć znać drogę..on odpowiada, że podaje tylko cel i jedzie na ślepo...................

Ja jakoś nie mam potrzeby jeżdżenia po Europie ale w zeszłym roku pojechaliśmy właśnie do CRO...oczywiście nawi była ( RNS-E) ale przed wyjazdem na googlach obczaiłem całą trasę i na kartce rozpisałem numery dróg jakimi trzeba jechać plus do tego rozpiska dużych miast przez które autostrady prowadzą...

Szczerze powiedziawszy to navi mogłem spokojnie wyłączyć...i można dojechać bez wspomagaczy....

Navi sie uzywa bo jest wygodna i potrafi zaoszczedzic wiele czas i nerwow jak by sie przeoczylo zjazd itp. nie wspominajac o najblizszych stacjach benzynowych, hotelach czy jak sie ma transmisje danych korkach itp. po prostu bardzo wygodne rozwiazanie. Skoro jest to dlaczego z takich udogodnien nei korzystac co oczywisice nie zwalania totalnie z myslenia i przed wyjazdem w dłuższa trasę kazdy powinine sobie spojrzec na trase plus jakies punkty na ktore sie powuinein kierowac. Sam jezdze regularnie północ-południe PLregularnei od wielu lat i navi nie uzywam bo znam trase swietnie plus miejsca gdzie sie korki zdarzaja czy najlepsze objazdy, ale navi i tak wlaczam bo z wyprzedzeniem wiem ze gdzies ten korek jest i od razu smigam tym obajzdem. Wiec bez przesady z tym kiedys bylo lepiej i ludzie byli mądrzejsi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w tej mapie można ustawić punkty pośrednie zeby prowadzila tak jak chcemy jechac?

Mozna.

W here nie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...